Kémek hídja

(Bridge of Spies)
Kémek hídja

hsanya182  2016. 03. 18.

Igényes, nézhető jogászkodós kémfilm, a Berlini fal megépítése előtti időszakot remekül ábrázolja, lehet németezni is egy kicsit, nekem azér túl száraz párbeszédek voltak benne. Minőségi, intellektuál, hősies :)

Bogi87  2016. 05. 27.

A Kémek hídja amerikai dráma a 2016-os év egyik legjobb filmje.

indingo  2017. 04. 15.

A fickó aki Oscart kapott az alakításáért teljesen jellegtelen volt a filmben. Lehet, hogy kell hozzá egy hangulat - ami ezek szerint nekem nem volt meg - , de én effektive untam a sztorit.

Mavil  2016. 06. 09.

Steven Spielberg és Tom Hanks ismét nagyot alkottak a Kémek hídja című, valós eseményeket feldolgozó filmmel. 2015 egyik legjobb alkotásának tartom. Akiket érdekel a hidegháború időszaka, azoknak mindneképpen ajánlott a megtekintése.

mdlg4th  2016. 02. 04.

Ezt a filmet csak imádni tudom. Igazán kellemes hangvételű és nem érzem, hogy laposodna a történet. Isteniek a párbeszédek és szerintem bármikor letudnék ülni elé hogy végig nézzem.

Billy Magnussen
Austin Stowell
Kate Capshaw
Jeff Skoll
Steven Spielberg
Movieaddicts: Spielberg végre visszatért!
A hibák ellenére tiszteletteljes darabot tett le az asztalra Spielberg (és Hanks) egy tiszteletreméltó figuráról. A hidegháborús tematikáért és a klasszikusabb hangvitelű filmekért rajongóknak kihagyhatatlan alkotás.
Filmtrailer: Puszta formalitás
Az év kémfilmje a kémfilmek évében: Steven Spielberg a hidegháborús időszak egyik legkényesebb témáját a Coen-fivérek kipofozta forgatókönyvvel, nagyszerű szereposztással és kiemelkedő színészi játékkal, szellemesen és szórakoztatóan vitte vászonra.
Hetediksor: Meleg helyzetek a hidegháborúban
Hanks és Spielberg legújabb közös hazafias kirohanása hozza a kötelezőt, kapunk egy kerek és élvezhető történetet nagyszerű színészi alakításokkal, vágással, fényképezéssel, zenével. Ma Hollywoodban talán ők tudják a legjobban, hogy igazából nem is kell ennél több.

A Kémek hídja mindössze a harmadik, Spielberg-rendezte film, amelynek nem John Williams szerezte a zenéjét (a másik kettő a Párbaj és a Bíborszín volt).

Mary Donovan szemüvegének lencséi műanyagból készültek és még visszatükröződést gátló réteg is van rajtuk, azonban ilyen szemüveget csak az 1980-as évek közepén kezdtek el gyártani.

(dittee)

A filmben Tom Hanks szóról-szóra ugyanazt a beszédet mondja el a legfelsőbb bíróságon, mint amit Donovan is mondotta Rudolph Abel ügyében született ítéletre.

(dittee)