Bridge of Spies
Austin Stowell
Kate Capshaw
Jeff Skoll
Steven Spielberg

A hatvanas években játszódó, megtörtént eseményeken alapuló film történetének főhőse egy ügyvéd, James Donovan (Tom Hanks), akit a CIA arra utasít, hogy védjen meg egy KGB-ügynököt, Rudolf Abelt (Mark Rylance). Miután a szovjetek foglyul ejtenek egy amerikai pilótát, Francis Gary Powerst, az… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, India
Premier (HU): 2015.11.26.

2024.01.28 ospir

Izgalmas, de amerikai

Izgalmas film, nagyon jól bemutatja az akkori Berlint. Hihetetlen, hogy ez az egész FAL megtörtént és, hogy nem is olyan rég lett lebontva. Az amerikaiakat itt is „jófiúk”, bezzeg az oroszok.... Ez a része nem tetszett, de nem spoilerezek. Utána érdemes megnézni a A hőlégballon c. filmet is mint kiegészítő.

2021.11.28 Harper

a nap véleménye

Sokadjára megnézve is zseniális film

Külön kategóriaként tekintek a kémfilmekre (mint A sakál napja, A keselyű három napja, a Kémjátszma, A tű a szénakazalban stb.), és ezek sorában igen előkelő helyre került nálam Steven Spielberg 2015-ös drámája Tom Hanks főszereplésével. Ez A kémek h... Teljes kritika

2016.05.27 Bogi87

A Kémek hídja amerikai dráma a 2016-os év egyik legjobb filmje.

2018.12.07 mamiéstöti2

Az elejétől a végéig lenyűgöző képi világgal látja el a nézőt, szinte, mintha ezt a kort élnénk újra.

2017.04.15 indingo

A fickó aki Oscart kapott az alakításáért teljesen jellegtelen volt a filmben. Lehet, hogy kell hozzá egy hangulat - ami ezek szerint nekem nem volt meg - , de én effektive untam a sztorit.

A film összbevétele 165 478 348 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 140 229 175 forintot termelt. A hazai mozik összesen 10 711 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben bemutatott 1962-es kémcsere után 23 évvel zajlott a második hasonló eset a nagyhatalmak között. Ez a bizonyos 1985-ös kémcsere abban hasonlított a filmben bemutatottra, hogy ebben is komoly szerepet játszott Wolfgang Vogel keletnémet ügyvéd. Őt a Kémek hídjában Sebastian Koch alakítja.Szerző: Jerico

A valódi kémek hídjának neve: Glienickei híd (Glienicker Brücke) a Havel folyó fölött ível át Berlin Wannsee és Potsdam városrészek között. Nevét egy közeli, ma már nem létező kastélyról, a Gut Klein Glienicke kastélyról kapta. A híd hossza 128 méter, szélessége 22 méter. A hidegháború alatt a nagyhatalmak 3 kémcserét hajtottak itt végre, mert épp a szovjet zóna és az amerikai zóna határán feküdt. Szerző: Harper

A Kémek hídja mindössze a harmadik Spielberg-rendezte film, amelynek nem John Williams szerezte a zenéjét (a másik kettő a Párbaj és a Bíborszín volt).Szerző: ArpiHajdu és Réci

Mary Donovan szemüvegének lencséi műanyagból készültek, és még visszatükröződést gátló réteg is van rajtuk, azonban ilyen szemüveget csak az 1980-as évek közepén kezdtek el gyártani. Szerző: Archívum

(2015. 11. 28.)
A hidegháború rólunk szól
Spielberg végre vicces filmet rendezett. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

(2016. 01. 06.)
Példázat emberségről és igazságosságról
Steven Spielberg új filmje mesterien felépített, okos és szórakoztató alkotás, amelyben Tom Hanks ismét bebizonyítja, hogy ő korunk egyik legnagyszerűbb hollywoodi színésze. Több

(2015. 11. 27.)
Tárgyaljon értünk a Tom Hanks!
A politika bonyolult dolog, az emberség ennél sokkal egyszerűbb, még ha nem is hisszük – állítja Spielberg, s ezzel az állításával nem lehet nem egyetérteni. Csak ahhoz kellenek ám az olyan pasasok, akik nem csak az adott ügybe, de bizony a híd végére is odaállnak! Mint amilyen Donovan! De leginkább Tom Hanks! Több

Értékelés: 7.5/10
(2015. 12. 27.)
A bűvész diadala
Bár az ügy kimenetele látszólag késélen táncol, a Kémek hídjában az amerikai értékek diadala valójában egy pillanatra sem kérdőjeleződik meg. Több

(2015. 11. 25.)
Meleg helyzetek a hidegháborúban
Hanks és Spielberg legújabb közös hazafias kirohanása hozza a kötelezőt, kapunk egy kerek és élvezhető történetet nagyszerű színészi alakításokkal, vágással, fényképezéssel, zenével. Ma Hollywoodban talán ők tudják a legjobban, hogy igazából nem is kell ennél több. Több
Glória
2021