Kémek hídja (2015)

Austin Stowell
Kate Capshaw
Jeff Skoll

Harper   2021. 11. 28.

legújabb vélemény a nap véleménye

Sokadjára megnézve is zseniális film

Külön kategóriaként tekintek a kémfilmekre (mint A sakál napja, A keselyű három napja, a Kémjátszma, A tű a szénakazalban stb.), és ezek sorában igen előkelő helyre került nálam Steven Spielberg 2015-ös drámája Tom Hanks főszereplésével. Ez A kémek h... teljes kritika»

Bogi87   2016. 05. 27.

A Kémek hídja amerikai dráma a 2016-os év egyik legjobb filmje.

mamiéstöti2   2018. 12. 07.

Az elejétől a végéig lenyűgöző képi világgal látja el a nézőt, szinte, mintha ezt a kort élnénk újra.

indingo   2017. 04. 15.

A fickó aki Oscart kapott az alakításáért teljesen jellegtelen volt a filmben. Lehet, hogy kell hozzá egy hangulat - ami ezek szerint nekem nem volt meg - , de én effektive untam a sztorit.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Oké, hogy Tom Hanks, meg hogy Steven Spielberg ült a rendezői székben, de nekem nem ez a legjobb ilyen jellegű thriller. Kissé lapos és vontatott. Szó szerint egy idő után unalmas lett.

Diesel   2018. 03. 22.

Hidegháború

Steven Spielberg ismét egy remekművet hozott össze ezzel a filmmel. Rendkívül hangulatos és látványos történelmi utazáson vehetünk részt. Kiváló módon mutatják be a hidegháborús időszakot. Maga a történet végig követhető és teljesen hiteles képet ad... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 18.

Alapjáraton egy elég komoly és határozott film ez. Viszont nekem függetlenül a minőségétől nem tetszett. Tom Hanks jó volt benne nagyon is de számomra csak ennyi jó volt benne.

A film összbevétele 165 478 348 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 140 229 175 forintot termelt. A hazai mozik összesen 10 711 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A valódi kémek hídjának neve: Glienickei híd (Glienicker Brücke) a Havel folyó fölött ível át Berlin Wannsee és Potsdam városrészek között. Nevét egy közeli, ma már nem létező kastélyról, a Gut Klein Glienicke kastélyról kapta. A híd hossza 128 méter, szélessége 22 méter. A hidegháború alatt a nagyhatalmak 3 kémcserét hajtottak itt végre, mert épp a szovjet zóna és az amerikai zóna határán feküdt.

(Harper )

A Kémek hídja mindössze a harmadik, Spielberg-rendezte film, amelynek nem John Williams szerezte a zenéjét (a másik kettő a Párbaj és a Bíborszín volt).

Mary Donovan szemüvegének lencséi műanyagból készültek, és még visszatükröződést gátló réteg is van rajtuk, azonban ilyen szemüveget csak az 1980-as évek közepén kezdtek el gyártani.

(dittee)

A filmben Tom Hanks szóról szóra ugyanazt a beszédet mondja el a legfelsőbb bíróságon, mint amit Donovan is mondotta a Rudolph Abel ügyében született ítéletre.

(dittee)

A történetet 1965-ben Gregory Peck már majdnem megfilmesítette, ő játszotta volna Tom Hanks szerepét, James Donovan ügyvédet.

(dittee)

Spielberg végre vicces filmet rendezett. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

Steven Spielberg új filmje mesterien felépített, okos és szórakoztató alkotás, amelyben Tom Hanks ismét bebizonyítja, hogy ő korunk egyik legnagyszerűbb hollywoodi színésze. több»

A politika bonyolult dolog, az emberség ennél sokkal egyszerűbb, még ha nem is hisszük – állítja Spielberg, s ezzel az állításával nem lehet nem egyetérteni. Csak ahhoz kellenek ám az olyan pasasok, akik nem csak az adott ügybe, de bizony a híd végére is odaállnak! Mint amilyen Donovan! De leginkább Tom Hanks! több»