Advertisement

Austin Stowell
Kate Capshaw
Jeff Skoll

elekm90   2020. 04. 25.

Ez a film az ígéretes történet és Spielberg-Hanks páros és Mark Ryalnce kiváló alakítása ellenére is rendkívül középszerű alkotás lett. Vannak elvitathatlan értékei, azonban engem idegesített a számos Spielberg filmben (pl. Hadak útján) jelenlévő erőltetett pátosz is.

Bogi87   2016. 05. 27.

A Kémek hídja amerikai dráma a 2016-os év egyik legjobb filmje.

mamiéstöti2   2018. 12. 07.

Az elejétől a végéig lenyűgöző képi világgal látja el a nézőt, szinte, mintha ezt a kort élnénk újra.

indingo   2017. 04. 15.

A fickó aki Oscart kapott az alakításáért teljesen jellegtelen volt a filmben. Lehet, hogy kell hozzá egy hangulat - ami ezek szerint nekem nem volt meg - , de én effektive untam a sztorit.

Diesel   2018. 03. 22.

Hidegháború

Steven Spielberg ismét egy remekművet hozott össze ezzel a filmmel. Rendkívül hangulatos és látványos történelmi utazáson vehetünk részt. Kiváló módon mutatják be a hidegháborús időszakot. Maga a történet végig követhető és teljesen hiteles képet ad a hidegháborús időszakban élő amerikai lakosságról. Amerika bemutatása is jól sikerült teljesen korhű gépjárművek, ruházat stb. Végig érezhető a feszültség, hogy bármikor kirobbanhat egy atomháború. Nagyon tetszett Kelet-Berlin bemutatása, komor, romos mindenhol a II. világháború nyomai valahogy így képzeltem el a történelem könyvből. A berlini fal építésének megkezdése is fokozta az egyre elhatalmasodó feszültséget, és kilátástalanságot. James ... több»

A hibák ellenére tiszteletteljes darabot tett le az asztalra Spielberg (és Hanks) egy tiszteletreméltó figuráról. A hidegháborús tematikáért és a klasszikusabb hangvitelű filmekért rajongóknak kihagyhatatlan alkotás. több»

Az év kémfilmje a kémfilmek évében: Steven Spielberg a hidegháborús időszak egyik legkényesebb témáját a Coen-fivérek kipofozta forgatókönyvvel, nagyszerű szereposztással és kiemelkedő színészi játékkal, szellemesen és szórakoztatóan vitte vászonra. több»

Hanks és Spielberg legújabb közös hazafias kirohanása hozza a kötelezőt, kapunk egy kerek és élvezhető történetet nagyszerű színészi alakításokkal, vágással, fényképezéssel, zenével. Ma Hollywoodban talán ők tudják a legjobban, hogy igazából nem is kell ennél több. több»

A film összbevétele 165 478 348 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 140 229 175 forintot termelt. A hazai mozik összesen 10 711 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Kémek hídja mindössze a harmadik, Spielberg-rendezte film, amelynek nem John Williams szerezte a zenéjét (a másik kettő a Párbaj és a Bíborszín volt).

Mary Donovan szemüvegének lencséi műanyagból készültek és még visszatükröződést gátló réteg is van rajtuk, azonban ilyen szemüveget csak az 1980-as évek közepén kezdtek el gyártani.

(dittee)

A filmben Tom Hanks szóról-szóra ugyanazt a beszédet mondja el a legfelsőbb bíróságon, mint amit Donovan is mondotta Rudolph Abel ügyében született ítéletre.

(dittee)