Kémek hídja (2015)

Bridge of Spies

Kémek hídja

elekm90   2020. 04. 25.

Ez a film az ígéretes történet és Spielberg-Hanks páros és Mark Ryalnce kiváló alakítása ellenére is rendkívül középszerű alkotás lett. Vannak elvitathatlan értékei, azonban engem idegesített a számos Spielberg filmben (pl. Hadak útján) jelenlévő erőltetett pátosz is.

Bogi87   2016. 05. 27.

A Kémek hídja amerikai dráma a 2016-os év egyik legjobb filmje.

mamiéstöti2   2018. 12. 07.

Az elejétől a végéig lenyűgöző képi világgal látja el a nézőt, szinte, mintha ezt a kort élnénk újra.

indingo   2017. 04. 15.

A fickó aki Oscart kapott az alakításáért teljesen jellegtelen volt a filmben. Lehet, hogy kell hozzá egy hangulat - ami ezek szerint nekem nem volt meg - , de én effektive untam a sztorit.

Diesel   2018. 03. 22.

Hidegháború

Steven Spielberg ismét egy remekművet hozott össze ezzel a filmmel. Rendkívül hangulatos és látványos történelmi utazáson vehetünk részt. Kiváló módon mutatják be a hidegháborús időszakot. Maga a történet végig követhető és teljesen hiteles képet ad... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 18.

Alapjáraton egy elég komoly és határozott film ez. Viszont nekem függetlenül a minőségétől nem tetszett. Tom Hanks jó volt benne nagyon is de számomra csak ennyi jó volt benne.

Mavil   2016. 06. 09.

Steven Spielberg és Tom Hanks ismét nagyot alkottak a Kémek hídja című, valós eseményeket feldolgozó filmmel. 2015 egyik legjobb alkotásának tartom. Akiket érdekel a hidegháború időszaka, azoknak mindneképpen ajánlott a megtekintése.

Billy Magnussen
Austin Stowell
Kate Capshaw
Jeff Skoll
Steven Spielberg

A film összbevétele 165 478 348 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 140 229 175 forintot termelt. A hazai mozik összesen 10 711 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Kémek hídja mindössze a harmadik, Spielberg-rendezte film, amelynek nem John Williams szerezte a zenéjét (a másik kettő a Párbaj és a Bíborszín volt).

Mary Donovan szemüvegének lencséi műanyagból készültek és még visszatükröződést gátló réteg is van rajtuk, azonban ilyen szemüveget csak az 1980-as évek közepén kezdtek el gyártani.

(dittee)

A filmben Tom Hanks szóról-szóra ugyanazt a beszédet mondja el a legfelsőbb bíróságon, mint amit Donovan is mondotta Rudolph Abel ügyében született ítéletre.

(dittee)

A történetet 1965-ben Gregory Peck már majdnem megfilmesítette, amikor is ő játszotta volna Tom Hanks szerepét, James Donovan ügyvédet.

(dittee)

A film Steven Spielberg 27. nagyjátékfilmje.

(dittee)

Negyedjére dolgozik együtt Steven Spielberg és Tom Hank, mint rendező és színész.

(dittee)

A hibák ellenére tiszteletteljes darabot tett le az asztalra Spielberg (és Hanks) egy tiszteletreméltó figuráról. A hidegháborús tematikáért és a klasszikusabb hangvitelű filmekért rajongóknak kihagyhatatlan alkotás. több»

Az év kémfilmje a kémfilmek évében: Steven Spielberg a hidegháborús időszak egyik legkényesebb témáját a Coen-fivérek kipofozta forgatókönyvvel, nagyszerű szereposztással és kiemelkedő színészi játékkal, szellemesen és szórakoztatóan vitte vászonra. több»

Hanks és Spielberg legújabb közös hazafias kirohanása hozza a kötelezőt, kapunk egy kerek és élvezhető történetet nagyszerű színészi alakításokkal, vágással, fényképezéssel, zenével. Ma Hollywoodban talán ők tudják a legjobban, hogy igazából nem is kell ennél több. több»