Detroit

Marcsitesója   2019. 11. 17.

mi a story?

Valós történeten (?) alapuló cselekmény, csak éppen elfelejti ábrázolni azt a közel sem hétköznapinak minősíthető történetet, amely jogilag egy fegyveres felkelés.Ez azt USA-ban történt. Hatásvadász, nem rögzített kamera, mindvégig csak arra ez egyetlen kívánságunkra nem kapunk választ: Mi is volt ez akkor vajában?

Milanman   2018. 01. 15.

A Detroit megtekintése közben végig éreztem, hogy az alkotók nagyon törekedtek arra, hogy a megtörtént eseményeket a létező leghitelesebb módon dolgozzák fel. Ambivalens módon pont ez válik a film egyik legnagyobb erősségévé és helyenként sajnos a gy... több»

pj19   2019. 11. 14.

Hiteles és izgalmas film.Érdekes az ahogy ábrázolja a feketék és a fehérek közötti ellentéteteket.És a legdurvább az hogy amerikában még mindig őrületes módon terjed a rasszizmus.MIndenkinek csak ajánlani tudom!Nézzétek meg!

kounicakhaha   2018. 10. 13.

Boyega alakítása nekem nagyon bejött, abszolút ígéretesnek tűnik már most, úgyhogy igazából én nagyon várom, mit lehet majd látni tőle még a jövőben. Az egész film mondjuk nekem egy kissé monoton volt, bár tapintani lehetett végig a feszültséget, ami... több»

Dada   2019. 09. 14.

Remek film, ami szerintem nagyon hűen visszaadja a lázongások és az utcai harcok félelmetes atmoszféráját. Nagyon bele tudtam élni magam, és a film még órák után is ott dolgozott bennem. Nagyon ajánlom mindenkinek, aki szereti az igaz cselekményeken alapuló filmeket, mert ez egy nagyon különleges alkotás.

Anthony Mackie
Peyton \'Alex\' Smith
Kaitlyn Dever
John Krasinski
Algee Smith

A film középpontjában az Algiers Motel-i incidens áll, melynek Detroit volt a helyszíne 1967. július 25-én. Az "incidens" során három fekete férfi halt meg, és további kilencet brutálisan megvertek a rendőrök, köztük hét fekete és két fehér nővel.

A film cselekménye a rendőri brutalitás legjobban dokumentált esetét dolgozza fel a detroiti lázadás idejéből. Mások mellett John Hersey írt egy átfogó könyvet a zavargásokról, azonban nem adta el a megfilmesítési jogokat egyik stúdiónak sem, így az alkotóknak más forrásokból kellett dolgozniuk.

A film a detoriti lázadások 50 éves évfordulóján került a mozikba.

A film forgatási helyszínei: Dorchester, (Massachusetts), Brockton (Massachusetts), Detroit.

A film első előzetesét 2017. április 12-én hozták nyilvánosságra, mely után számos cikkben kritizálták az újságírók és az aktivisták a fekete nők hiányát a filmből.

Bigelow határozottan többet hozott ki a Detroitból, mint A bombák földjén-ből vagy a Zero Dark Thirtyből, de azt nehéz lenne megfogalmazni, ez a "több" pontosan mi is volna. Ez pedig a faji feszültségek újbóli felhorgadásával kifejezetten elpocsékolt lehetőségnek tűnik.

7,5/10 több»