Anthony Mackie
Peyton 'Alex' Smith
Kaitlyn Dever
John Krasinski
Algee Smith

A rendőrség 1967-ben megszállta Detroitot, aminek következtében az Egyesült Államok történelmének legnagyobb felkelése tört ki.

(ps)

Rendező: Kathryn Bigelow
Író: Mark Boal
Premier: 2017.07.25.

2019.11.17 Marcsitesója

mi a story?

Valós történeten (?) alapuló cselekmény, csak éppen elfelejti ábrázolni azt a közel sem hétköznapinak minősíthető történetet, amely jogilag egy fegyveres felkelés.Ez azt USA-ban történt. Hatásvadász, nem rögzített kamera, mindvégig csak arra ez egyetlen kívánságunkra nem kapunk választ: Mi is volt ez akkor vajában?

2018.01.15 Milanman

A Detroit megtekintése közben végig éreztem, hogy az alkotók nagyon törekedtek arra, hogy a megtörtént eseményeket a létező leghitelesebb módon dolgozzák fel. Ambivalens módon pont ez válik a film egyik legnagyobb erősségévé és helyenként sajnos a gy... Több

2018.10.13 kounicakhaha

Boyega alakítása nekem nagyon bejött, abszolút ígéretesnek tűnik már most, úgyhogy igazából én nagyon várom, mit lehet majd látni tőle még a jövőben. Az egész film mondjuk nekem egy kissé monoton volt, bár tapintani lehetett végig a feszültséget, ami... Több

2019.11.14 pj19

Hiteles és izgalmas film.Érdekes az ahogy ábrázolja a feketék és a fehérek közötti ellentéteteket.És a legdurvább az hogy amerikában még mindig őrületes módon terjed a rasszizmus.MIndenkinek csak ajánlani tudom!Nézzétek meg!

2019.09.14 Dada

Remek film, ami szerintem nagyon hűen visszaadja a lázongások és az utcai harcok félelmetes atmoszféráját. Nagyon bele tudtam élni magam, és a film még órák után is ott dolgozott bennem. Nagyon ajánlom mindenkinek, aki szereti az igaz cselekményeken alapuló filmeket, mert ez egy nagyon különleges alkotás.

A film középpontjában az Algiers Motel-i incidens áll, melynek Detroit volt a helyszíne 1967. július 25-én. Az "incidens" során három fekete férfi halt meg, és további kilencet brutálisan megvertek a rendőrök, köztük hét fekete és két fehér nővel. Szerző: hp

A film cselekménye a rendőri brutalitás legjobban dokumentált esetét dolgozza fel a detroiti lázadás idejéből. Mások mellett John Hersey írt egy átfogó könyvet a zavargásokról, azonban nem adta el a megfilmesítési jogokat egyik stúdiónak sem, így az alkotóknak más forrásokból kellett dolgozniuk.Szerző: hp

A film a detoriti lázadások 50 éves évfordulóján került a mozikba. Szerző: hp

A film forgatási helyszínei: Dorchester, (Massachusetts), Brockton (Massachusetts), Detroit. Szerző: hp

Értékelés: 7.5/10
(2017. 12. 11.)
Bigelow határozottan többet hozott ki a Detroitból, mint A bombák földjén-ből vagy a Zero Dark Thirtyből, de azt nehéz lenne megfogalmazni, ez a "több" pontosan mi is volna. Ez pedig a faji feszültségek újbóli felhorgadásával kifejezetten elpocsékolt lehetőségnek tűnik.

7,5/10 Több
Des