Megtört város (2013)

Broken City

mamiéstöti2   2017. 08. 17.

Az egyik kedvenc filmem, melyben olyan párost láthatunk, mint Mark Wahlberg és Russell Crowe, akikre pont ráfért a siker egy kisebb hullámvölgy után.

Adepto   2016. 02. 21.

Mark Wahlbergtől szinte megszokhatjuk, hogy minden x-edik filmjében rendőrt játszik, de érdekes, hogy mennyire eltérő stílusokat. Ebben nekem kifejezetten tetszett, hozta a szokásos formáját. Egyértelműen nálam a jobb filmjei közé tartozik. Fordulato... több»

kovi23   2015. 06. 19.

Nekem tetszett, bár a sztori semmi újat nem hozott, nem nyújt semmi extrát, és a cselekmény is lassan bontakozik ki, nem mondanám, hogy untam, de lehetett volna jobban is fokozni. A színészi munka viszont 5 érdemel, főként Russel Crowe, aki nagyszerűen játszott.

Filmzabáló   2015. 08. 20.

Aki arra vetemedne, hogy megnézi, annak ajánlom figyelmébe a polgármesteri címért folyó vitát, illetve Zeta-Jones és Crowe 2 jelenetét, amikor nem épp a legboldogabb párt alakítják. Amúgy feledhető és unalmas politikai mű.

nikiszalanics   2015. 06. 17.

Ha csak egy kicsit bátrabban nyúlnak a témához, ha egy kicsit bevállalósabbak a film készítői, garantált lehetett volna a siker, így viszont csak egy egyszernézhetős, átlagos darab lett belőle. Kár érte, mert izgi volt és fordulatos. A legjobban R. Crowe alakítása tetszett.

miska1967   2015. 06. 03.

Nagyon tetszett, mert sajnos a történet nagyon is igaz a mai világunkra, ilyen aljas dolgok történnek, a korrupció már mindenhol ott van. Mark Wahlberg hiteles volt, Russell Crowe pedi jól hozta az "öltönyös" karakterét, de szerintem ő ennél sokkal tökösebb, jó lenne keményebb szerepekben is látni.

mokanszkit   2015. 05. 20.

Nekem nagyon nem tetszett, mert Gyenge és felejtős. A sztori ezer sebből vérzik és nagyjából ez az egyetlen kriminális dolog az egész filmben, de legalább a színészek mind tisztességes munkát végeztek.

A film 34,5 millió dollárt termelt, nem érte el a bevétele a gyártási költséget sem.

(LionelMessi10)

A filmet Louisiana, Massachusetts és New York államban forgatták nagyjából 35M $-ból.

Producerként Mark Wahlberg felajánlotta Billy Taggart szerepét Michael Fassbender-nek, de miután a színész visszautasította a szerepet, Wahlberg maga vállalta el.