Mélytengeri pokol (Deepwater Horizon: Egy öböl újjászületése) (2016)

Deepwater Horizon

Dylan O'Brien
John Malkovich
Dylan O'Brien
Kate Hudson

Nándor384146   2020. 12. 11.

10/10

A cím és a leírás részben hibás, de maga a film nagyon jó, főleg, hogy a valóságban is megtörtént, a filmet az alapján készítették. Aki szereti a megtörtént eseményen alapuló filmet, annak csak ajánlani tudom.

indingo   2018. 03. 10.

Az első 35-40 perc elképesztően unalmas. Egy kis enyelgés Kate kisasszonnyal, utána meg a szakszavakkal való dobálózás. Az iszap zúdulásával beindul a történet, ami valóban tragikus, de maga a film gyenge.

dulkap   2017. 03. 31.

Hát ez a film nagyon rendben van. Egy rövidke bevezető után gyakorlatilag a legvégéig folyamatos a feszültség, még akkor is amikor a baleset még meg sem történt. Ráadásul mindezt úgy képes elérni, hogy pár dolog, már az első egy percben tisztázódik. ... több»

Deku   2017. 09. 13.

Én ezt a fajta történetet és cselekményt tökre máshogy tudtam volna befejezni. Sőt az egészet máshogy elképzelni is. De szerencsére rémesen nem lett rossz egyszerű mint a faék.

puffancshercegnő   2016. 09. 30.

Izgalmas, jó történetvezetésű film volt. Megfelelően megalapozták a történetet még mielőtt nagy katasztrófajelenetesdibe belekezdtek volna. A katasztrófás-tüzes-robbanásos részek pedig látványosak voltak, izgalmasak, jól bemutatták a történetet. Megr... több»

HercegPeter   2019. 07. 12.

Van az, mikor egy elsőre (filmes szempontból) jónak tűnő valós eseményt tényleg úgy adnak elő, ahogy az a valóságban megtörtént. Ennek két oldala van. A pozitív az, hogy nem tesznek hozzá semmit, így ténylegesen megismerhetjük a karaktereket és a tör... több»

7ETEDIK   2020. 09. 26.

Nagyon jól bemutatja, hogy a nagy multik milyen patkányságokra képesek a minél nagyobb profit érdekében, és ezért sokszor milyen árat kell fizetni az embereknek és a természetnek egyaránt.

A film összbevétele 121 790 373 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 61 440 034 forintot termelt. A hazai mozik összesen 50 442 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

121,8 millió dollár bevételt produkált a film.

(LionelMessi10)

156 millió dollár volt a film költségvetése.

(LionelMessi10)

Berg és Wahlberg második közös filmje.

(7ETEDIK)

A filmen számtalan pirotechnikus dolgozott.

(7ETEDIK)

A film díszlete valós volt.

(7ETEDIK)

Ám ha csak 2010. április 20. eseményeit tekintjük, a Mélytengeri pokol egy feszült akciódráma, amely keveri Michael Bay robbantáshoz való vonzódását, Paul Greengrass Philips kapitányának dokudrámai tengeri horrorjával. Végkicsengésül pedig egy nagyon szomorú dologra emlékeztet: semmi nem biztosítja, hogy a tragédia nem történik meg újra. több»

Peter Berg a katasztrofális Csatahajó után újra kihajózott a nyílt tengerre, de most egy kifejezetten erős filmet hozott össze minden idők legsúlyosabb olajkatasztrófájáról. több»

Ebbe a filmbe teljesen belefeledkezik a néző, beleéli magát és ez fantasztikus érzés. A fantasztikus szó alatt pedig azt értem, hogy kapunk egy lehetőséget arra, hogy átgondoljuk, hogy megértsük, hogy felfogjuk, mi is történt 2010. április 20-án a Mexikói-öbölben. Reggel elolvassuk az újságot, szörnyülködünk a számokon meg a következményeken aztán szépen lassan elménk homályába vesznek ezek a hírek. Moziban nézni teljesen más. Ha ott nézzük, a film jelenetei örökre beleégnek az emlékezetünkbe és jobban át is érezzük a helyzetet, talán változunk is kicsit. Mindenféleképp érdemes legalább egyszer látni. több»