rainman   2020. 09. 02.

Lassú sodrású, nagyon rétegzett, erős atmoszférájú film. Nehéz értékelni. Illetve nem nehéz, csak inkább párkapcsolati szimbólumként tudom értékelni, de abban piszok erős. Erre a filmre tényleg rá lehet (sőt, kell) sütni, hogy elgondolkodtató. A zené... több»

ArpiHajdu és Réci   2016. 12. 04.

Megdolgoztatja az agyat és a lélekre is igen erőteljes a hatása

Amikor először hallottam az Éjszakai ragadozókról, még nem keltette fel az érdeklődésemet. Aztán, ahogy egyre több pozitív kritika és vélemény jelent meg róla (egyesek pedig kikiáltották az év filmjének) egyre inkább felkeltette az érdeklődésemet. Te... teljes kritika»

mamiéstöti2   2018. 01. 19.

Ezt a filmet nagyon vártam már és az előzetese is felcsigázó volt, de sajnos a végén nagy csalódás lett belőle.

indingo   2017. 04. 10.

Az előzetes nagyon felcsigázott, na mondom ez tuti jó film lesz. Mikor néztem vártam, hogy történjen valami. Na majd most, majd ezután. Aztán vége lett. Unalamas volt.

dulkap   2017. 02. 28.

Az alapötlet nagyon rendben van, ám sajnos az egyik szál nem túl érdekfeszítő. Szerencsére a másik viszont kellően erős ahhoz, hogy a film élvezetes legyen. Amihez nagyban hozzájárul Michael Shannon szokásos zsenialitása. Ugyan a „regényben” akadnak ... több»

Deku   2017. 07. 25.

Elég érdekes történetű film volt ez, kellett hozzá egyfajta hangulat és odafigyelés, hogy megértsük mi is történik. Kellemes hangulatot teremtett és ez a legnagyobb erőssége ennek a filmnek. Nem mentes a hibáktól de szerencsére nem annyira szembetűnő így szerettem.

HercegPeter   2018. 02. 19.

Megosztó és elgondolkodtató

Nagyon megosztó film, az biztos. Először is, az a kezdés megdöbbentő (nem jó értelemben) és egyáltalán nem is illett a filmbe. Állati erős thriller drámai keretbe foglalva. Ritkán látni olyan filmet ahol a cselekmény így van három részre bontva. Elei... teljes kritika»

Isla Fisher
Elizabeth Chambers
Isla Fisher
Amy Adams

A film összbevétele 30 311 857 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 36 572 955 forintot termelt. A hazai mozik összesen 25 600 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Tom Ford maga nyírta Aaron Taylor-Johnson arcszőrzetét, hogy a filmbéli karaktere, Ray megjelenése elég rémisztő legyen.

(Miska bácsi)

A film alapjául szolgáló regény címe Tony és Susan, amely Austin Wright műve. A film címe azt a könyvet jelöli, amelyet Tony küld Susannak (ez a filmben és a regényben egyaránt szerepel).

Michael Sheen nemcsak a rendező, Tom Ford által tervezett ruhákat viselte a filmben, hanem a direktor saját, személyes darabjait is.

Az Éjszakai ragadozók Amy Adams és Michael Shannon második közös filmje (előtte Az acélemberben játszottak együtt).

A filmben Laura Linney alakítja Amy Adams édesanyját. A valóságban Linney mindössze 10 évvel idősebb, mint Adams.

Jake Gyllenhaal azt nyilatkozta, hogy ha Oscar díjra jelölik a filmben nyújtott alakításáért akkor levetkőzik.

Michael Shannon második alkalommal játszik Bobby keresztnevű rendőrt.

Jena Malone karakterének családneve Ross, akárcsak a Donnie Darko (2001) című filmben, ahol szintén Jake Gyllenhaal volt a partnere.

Jake Gyllenhaal 35. filmje.

Laura Linney, Kim Basinger-t váltotta a filmben.

Mindezek ellenére nekem tetszett az Éjszakai ragadozók, mivel egy nagyon különleges filmélményben volt részem. Külön érdemes megnézni a nagyszerű bosszúdráma miatt, ami a filmet az év legjobb thrillerjei közé emeli. 8/10 több»

Lehet, el kell fogadnunk, hogy nem Tom Ford a következő Lynch vagy Fincher, aki ettől függetlenül persze még lehet egy jó rendező (az is), csak azt a bizonyos pluszt nem tudja szolgáltatni, mint a legnagyobbak.
7/10 több»

Nem elég, hogy menő divattervező, még filmeket is tud rendezni. Tom Ford második nagyjátékfilmjét, az Éjszakai ragadozókat szeretni fogják azok, akiket már az első mozijával, az Egy egyedülálló férfival is meggyőzött a tehetségéről. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. több»