Az utolsó skót király

The Last King of Scotland

2024.03.27 GBRBG77

Ez egy remek film. Valahogy kimaradt, azóta többször láttam. Tökéletesen passzol Forest Whitaker és Gesztesi Károly.

2017.09.13 Deku

Sajnos nem volt olyan izgalmas mint gondoltam, egyszerűen nem az én ízlésemnek tervezték. Nagyon gyenge volt de ez szimplán nem kedvelhető. Így ez most sajna ritka gyenge. Nem tetszett.

2017.11.11 Berto49

Idi Amin a történelem egyik legvéresebb kezű őrültje volt, ami a filmből csak kevéssé derült ki. Whitaker megérdemelte a díjat, ennek ellenére nem tartom meg a filmet. Gesztesi Károlyt nem túlságosan kedvelem, de itt nagyot alakított. Néha unatkoztam is rajta! Azt viszont elérte, hogy Ugandába se szívesen mennék!

2020.11.20 elekm90

Forrest Whitaker óriási Idi Amin szerepében, uralja minden jelenetét, elsősorban miatta érdemes megnézni (eredeti nyelven még jobb az autentikus akcentus miatt). Ahogy halad előre, úgy válik egyre drámaibbá a cselekmény. Azzal egyetértek, hogy a dikt... Több

2018.12.11 harnas1207

Nagyon jó film, egy olyan világot mutat be, ami számomra nehezen elképzelhető. Whitaker nagyon hitelesen hozza Dada szerepét. Jó lenne ha több hasonló film készülne.

2019.07.08 pj19

Egyik kedvenc filmem.Forest Whitaker Idi Amin Dada szerepében óriásit alakít,és a Doktor James Mcavoy is.Izgalmas,pörgős,hitele film,egy kegyetlen diktátor korából.Kötelező darab!Nézzétek meg!

2023.08.25 Kenez

A lehetetlenség mezeje

A film teljes egészét a skót Garrigan orvos (James McAvoy) szemszögéből látjuk. Lényegében a történetben reálisan van bemutatva, ahogy Garrigan doktor elkezd az ugandai elnökkel, Idi Aminnal (Forest Whitaker) minél szorosabb kapcsolatot kiépíteni, annál jobban jön rá, hogy Amin egy zsarnokoskodó diktátor. Persze a doktornak folyamatosan a nőkön jár az agya, de a munkáját is megpróbálja a lehető legjobban végezni, de ebben az afrikai országban semmi sem életbiztosítás. Egyre jobban magát húzza csőbe a főszereplőnk, aki összejön a diktátor egyik kedvesével (Kerry Washington), így lehetetlen helyzetbe hozva magát és a csinos nőt. A film vége egészen emberségesen végződik, ahol a doktortársa menti meg őt. Így Garrigan doktor hazajut hazájába megannyi megpróbáltatás és szenvedés közepette.

2015.05.20 a.edit63

Lebilincselt a film. Baromi erős mozi, sokkol, pláne, hogy mindez valós személyekkel, valós események alapján, a színészek zseniálisak, nem veszed észre, hogy több, mint két óráig ültél egy helyben, utána még sokáig elkísért a film, kihagyhatatlan.

2015.07.24 rhamus

Egy tökéletes alkotás, a hideg ráz még mindig. Fergeteges film, oda vagyok érte! Magával ragadó alkotás, ha az ember egyszer látja, nem tud vele betelni.

2016.03.31 Mmaarrttoonn

Engem annyira nem fogott meg a film. Jobbra számítottam. A többi történelmi, hasonló filmhez képest gyengébb és néhány rész kifejezetten untatott. Közepes.

2015.08.07 Peeves112

A filmnek nagyon mély üzenete van. szerintem hasonló témában nincs nála jobb. Mindenkinek ajánlom. Elgondolkodtató. Többször nézhető film! Izgalmas, nagyszerű színészi alakítás.

2016.11.30 Szőr SzereLő

Whitaker hozta a formáját. Nagyszerű alakítás. Nagyon jó film. Kicsit brutális a vége, de még épp a határon. Nekem tetszett a történet, és a film.

2015.02.17 kamivagyok

A kedvenc filmem. Perfekt. Idi Amin mocskos dolgaira is fény vetült végre. Tökéletes alkotás.

2018.11.30 Balhé17

Ezt a filmet már Whitaker alakítása miatt érdemes megnézni, de a történet is lebilincselő.