Colette

Colette

Vox.hu
2019/03/21

Értékelés: 7.5/10
A Colette egy klasszikus, szépen fotografált kosztümös film, amely – ha nem várunk ennél többet tőle – igazi kikapcsolódást jelent. Több

Artsomnia
2019/03/21

A Colette című film remekül mutatja be, hogy mennyi mindenre képes egy nő, ha teret és lehetőséget kap tehetsége kibontakoztatására. Én sokkal szívesebben nézem ebből a szögből a női egyenjogúságot, mint Debbie Ocean, vagy pár szellemírtónő tolmácsolásában. Több

MovieAddict
2019/03/28

Mindent összevetve a filmet érdemes megnézni, mert az ember elgondolkozhat olyan kérdéseken, minthogy: hol végződöm én, és hol kezdődik Ő; hogyan formálhat át egy erőteljes kapcsolat; és hogyan fordíthatom a javamra azokat a nem mindig pozitív tapasztalatokat, amik érnek. Ráadásul biztosan utána olvasol majd Colette életének is! Több

Dunszt.sk
2019/04/04

Jelenetek egy házasságból
Összességben a Colette egy lassú folyású, szépen fényképezett és fanyar humorú alkotás, mely azonban a benne rejlő lehetőségek ellenére kevés újdonságot nyújt a francia írónő életét bemutató eddigi életrajzi filmekhez képest... Több

A CineMániás - Az online filmmagazin
2019/04/17

Értékelés: 4.5/10
Lányregény
Nem azt mondom, hogy rossz lenne a Colette, de a vetítés végén biztosra veszem, hogy a nézők nagy része elégedetlen lesz. Westmoreland alkotásából hiányzik valami plusz, ami miatt a filmje emlékezetes maradhatna, hiányzik belőle a szenvedély és az igazi, mélyen gyökerező dráma. Pedig volt benne nem kevés potenciál, ám a méteres gödör helyett csupán egy kis lyukat sikerült kikapirgálnia. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!