Szerelmes nővérek

Ronald Zehrfeld
Andreas Pietschmann
Dominik Graf
Dominik Graf

Az arisztokrata nővérek, Charlotte és Caroline ugyanabba a forrófejű íróba, Friedrich Schillerbe szeretnek bele. Dacolva a konvenciókkal úgy döntenek, megosztják szerelmüket a férfivel. Azonban amilyen játékosan indul hármójuk közös története, olyan hamar áll be a változás, mely a két nő… Több

Rendező: Dominik Graf
Forgatókönyvíró: Dominik Graf
Ország: Ausztria, Németország, Svájc
Premier (HU): 2015.01.29.

2022.01.21 Ildikó Bacskai

Szerelmes nővérek (2014)

Bár a film egy érdekes szerelmi háromszög megélését jeleníti meg, így az alaptörténet még érdekes is lenne, a cselekmény annyira elaprózódik, hogy nehéz követni ki kivel van. A számomra ismeretlen, szépséges szereplők a túlromantizált karakterekben elvesznek, hiába szépek a helyszínek és a jelmezek, ha nem igazán köti le az embert a kivitelezés. Nem hiszem, hogy újra nekiszaladok.

2015.01.30 Zsofi821

Azt hittem túl csöpögős lesz, de tetszett a film. Szeretem a kosztűmös filmeket. Néhány szereplő valóban lehetett volna hitelesebb. Összességében azonban jó film, kellemes kikapcsolódás.

2016.11.09 kicsimano

Amit pozitívumként kiemelnék a filmmel kapcsolatban az a gyönyörű kosztümök sokasága és a remek filmezés, a tájak szépsége. Maga a történet nem egy nagy szám, de egyszer érdemes megnézni.

2016.05.05 irodalmialkotas

Charlotte és Caroline egy arisztokrata családból származó testvérpár. Mindketten szerelembe esnek a kétes hírnevű íróval, Friedrich Schillerrel. Bár a körülöttük lévők elítélik a különös kapcsolatot, a nővérek nem törődnek velük. A történet az ő szer... Több

2015.05.07 goldfisy

Nem igazán értettem mi is a film mondanivalója, miről is akar szólni. A szereplők érdektelenek és felületesek, nincs mélységük és jellemvonásaik. Pozitívuma talán a jól kidolgozott körítés, jelmezek, a korhű ábrázolás.

(2015. 03. 28.)
Hibás érzelmek hibás filmje
Mit várhatunk egy olyan történelmi-szerelmi drámától, ami az Arany Medve díj jelölésen túl Németország hivatalos nevezése a legjobb idegennyelvű Oscar-díjra? Érzelmeket, mély gondolatokat, történelmi betekintést a múltba, jó forgatókönyvet és rendezést? Nos, a Szerelmes nővérektől egyiket sem kapjuk meg. Több