Szerelmes nővérek (2014)

Ronald Zehrfeld
Andreas Pietschmann
Dominik Graf
Dominik Graf

Ildikó Bacskai   2022. 01. 21.

Szerelmes nővérek (2014)

Bár a film egy érdekes szerelmi háromszög megélését jeleníti meg, így az alaptörténet még érdekes is lenne, a cselekmény annyira elaprózódik, hogy nehéz követni ki kivel van. A számomra ismeretlen, szépséges szereplők a túlromantizált karakterekben elvesznek, hiába szépek a helyszínek és a jelmezek, ha nem igazán köti le az embert a kivitelezés. Nem hiszem, hogy újra nekiszaladok.

Zsofi821   2015. 01. 30.

Azt hittem túl csöpögős lesz, de tetszett a film. Szeretem a kosztűmös filmeket. Néhány szereplő valóban lehetett volna hitelesebb. Összességében azonban jó film, kellemes kikapcsolódás.

kicsimano   2016. 11. 09.

Amit pozitívumként kiemelnék a filmmel kapcsolatban az a gyönyörű kosztümök sokasága és a remek filmezés, a tájak szépsége. Maga a történet nem egy nagy szám, de egyszer érdemes megnézni.

irodalmialkotas   2016. 05. 05.

Charlotte és Caroline egy arisztokrata családból származó testvérpár. Mindketten szerelembe esnek a kétes hírnevű íróval, Friedrich Schillerrel. Bár a körülöttük lévők elítélik a különös kapcsolatot, a nővérek nem törődnek velük. A történet az ő szer... több»

goldfisy   2015. 05. 07.

Nem igazán értettem mi is a film mondanivalója, miről is akar szólni. A szereplők érdektelenek és felületesek, nincs mélységük és jellemvonásaik. Pozitívuma talán a jól kidolgozott körítés, jelmezek, a korhű ábrázolás.

Powerful900   2015. 02. 08.

Szeretem a kosztümös filmeket, de a Szerelmes nővérek leforgatására úgy érzem, hogy az égvilágon semmi szükség nem volt. A történet és a megvalósítás nem tartalmaznak olyat, amit korábban már ne láttunk volna. A film tempója elképesztően vontatott, n... több»

feri921219   2015. 03. 31.

Érdekes szerelmi háromszög. Végig izgultam az egész filmet és meg is hatott picit. Oscardijas alakítás!

Mit várhatunk egy olyan történelmi-szerelmi drámától, ami az Arany Medve díj jelölésen túl Németország hivatalos nevezése a legjobb idegennyelvű Oscar-díjra? Érzelmeket, mély gondolatokat, történelmi betekintést a múltba, jó forgatókönyvet és rendezést? Nos, a Szerelmes nővérektől egyiket sem kapjuk meg. több»