Tulipánláz

indingo   2018. 01. 21.

Egy különleges romantikus film. Nem mindennapi a szerelmi szál. Tetszett a művész vonal és a tulipánhagyma körüli felhajtás. Csodálom, hogy senki sem halt meg a végén.

ArpiHajdu és Réci   2017. 10. 12.
Egy kis érlelést még elbírt volna

A Tulipánláz egy különleges film, amely nem nevezhető művészfilmnek (bár vannak benne művészieskedő elemek szép számmal), ám már csak szimbolikája miatt sem hívnám átlagosnak sem. A film középpontjában a tulipán áll (vagyis inkább a tulipán értékes hagymája), amellyel úgy kereskednek a városban, mintha ebben rejlene a titok a meggazdagodásra. S bizony olykor ebben is rejlik, hiszen a hétköznapi hagymák között olyan különleges ritkaságok, kincsek rejlenek, amelyek jó pénzhez juttathatják a tulajdonosukat. Csakhogy könnyen jött pénz, olykor könnyen is megy, s a tulipánhagyma-kereskedelem szépen lassan az aranylázhoz hasonló folyamatokhoz vezet. E közben kapunk egy (vagyis inkább kettő) kesze... több»

MP170506   2018. 05. 01.

Nagyon tetszett. Különleges romantikus film. A történet nem újdonság, de mégis jól van fűszerezve a fordulatokkal és a tulipánhagyma körüli felhajtással. Egyszer mindenképp megéri megnézni.

Szilonka   2018. 08. 15.

Hangulata magával ragadott. A szerelmi szál sem a megszokott, holott úgy indult. Szép film.

TomÁcs   2018. 04. 20.

Nem sűrűn kapunk Amszterdamban játszódó történetet. Izgalmas volt valami újat látni. Történetben kicsit kiszámítható volt, de legalább szép képeket kaptunk.

Holliday Grainger
David Harewood
Holliday Grainger
Alicia Vikander

Kosztümös romantikus történet az első nagy tőzsdekrach idejéből, amiben a tőzsdekrach a legszexisebb. 45/100 több»

A film összbevétele 8 381 715 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 23 772 813 forintot termelt. A hazai mozik összesen 18 119 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A forgatás már 2014-ben megkezdődött az Egyesült Királyságban, azonban miután a szigetországban megváltoztak a filmeket érintő adózási szabályok, ami 17 millió dolláros extra kiadást jelentett volna, leállították a munkálatokat. A produkciót végül a Ruby Films és a The Weinstein Company vette szárnyai alá, és sikerült az eredetileg 45 milliós költségvetést 25 millióra csökkenteniük.

A Tulipánláz stábjában 3 Oscar-díjas színész is találunk, név szerint: Judi Dench, Alicia Vikander, Christoph Waltz.

A Tulipánláz Deborah Moggach regényének adaptációja.