Játssz egy Huawei MediaPad T3-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Fantomszál

(Phantom Thread)

alexxx  2018. 02. 02.

Daniel Day Lewis ismét egész parádés, de ezt már megszokhattuk tőle. A film képi világa gyönyörű, a sztori érdekes, bőven megkaptam, amit vártam tőle. Egy kivételes film, és ezzel mindent elmondtam.

EDUARD98  2018. 02. 01.

Szerintem kell hozzá némi érettség, de aki rákap az ízére, azt egész biztosan beszippantja. Így voltam vele én is, az ilyen filmekért érdemes moziba menni, és kifizetni a jegy árát. A legjobb szívvel tudom ajánlani.

Deku  2018. 02. 15.

Végtelenül elképedtem ezen a filmen, mivel kegyetlenül abszurd volt a történet. Rémesen gyenge volt. Ritka nagy csalódás volt a film. Pedig nagy elvárásokkal tettem le a voksomat a film mellett.

duhaj  2017. 12. 28.

Nem is tudom, eléggé hullámzó a film több szempontból is. Ha csak a képi világát nézem, akkor szerintem egy mestermű. Félelmetesen precízen megkomponált képekkel operál a film, amiről én képtelen voltam egy pillanatra is levenni a szemem. Másrészt viszont úgy gondolom, hogy maga a történet egyszerűen nem annyira érdekes. A két főszereplő, mint indivudumok között nagyon is tapintható feszültség alakul ki, de szerintem ez így picit kevés volt ahhoz, hogy emlékezetes alkotás jöjjön létre.

spidey  2017. 12. 27.

Nekem teljesen a tökéletesség jut az eszembe a filmről. Gyönyörű az egész és gyakorlatilag faltam, az biztos, hogy még néhányszor megfogom nézni, mivel engem egészen elgondolkodtatott. Mindenkinek csakis ajánlani tudom! :)

Brian Gleeson
Brian Gleeson
David Schwimmer
Filmsomnia.hu - Fantomszál
A Fantomszál egy mesterien szabott történet a párkapcsolatról, a szerelemről, az odaadásról, és a nehézkes egymáshoz szokásról, amelyet három főszereplőjének energikus, fenomenális alakítása tesz felejthetetlenné. Egy film a románcról, amely a küzdelmet is előhelyezi, mindezt egy a munkája felé teljesen elköteleződő művész szemszögéből. 95/100
Filmezzünk.hu - Varrótűk romjai
A film tehát egyrészt a zsenialitás alig elviselhető hordalékait listázza elénk, másrészt a legszemélyesebb férfi-női kapcsolat, a meghitt gyengédség eltorzulását
– és semmi esetre sem alternatíváját. Ki tudja érnek-e annyit a márkás ruhák, meg az elegáns viselkedés, hogy ennyire „kivetkőzzön” magából az ember… 92/100
Popcorn Project - Fantomszál
A Fantomszál méltó befejezése egy életműnek, hiszen benne van minden, ami az alkotás, a művészi lét, és a magánélet egyensúlyának vagy épp kaotikus összképének bemutatása. 7/10

A Fantomszál Paul Thomas Anderson második olyan filmje, mely az 1950-es években játszódik (The Master - 2012).

Daniel Day-Lewis és Richard Graham ötödik közös filmje.

A maga 35 milliós költségvetésével a Fantomszál Paul Thomas Anderson második legköltségesebb filmje. Egyedül az 1999-es Magnólia büdzséje volt magasabb, mely 37 millió dollárra rúgott.