Fantomszál (2017)

Brian Gleeson
Brian Gleeson
David Schwimmer

ZeroHero   2019. 10. 02.

Jajj de kar erte... Foleg azert, hogy PT Anderson mindent maga akart es csinalt a filmen.. .O irta, o rendezte, o fenykepezte, o volt az operator es szerintem mindent is o akart csinalni, mert az lenne az igazi tokely. De sajnos nem. Bizarr hangulatu... több»

Berto49   2018. 04. 30.

Nem fogok súlyos depresszióba esni, ha Daniel Day-Lewis betartja az ígéretét és ezzel a filmmel befejezte filmes pályafutását. Az igaz, hogy különleges tehetség kellett ahhoz, hogy ennyire ellenszenves alakot jelenítsen meg, én Alma helyében egy órát... több»

Deku   2018. 02. 15.

Végtelenül elképedtem ezen a filmen, mivel kegyetlenül abszurd volt a történet. Rémesen gyenge volt. Ritka nagy csalódás volt a film. Pedig nagy elvárásokkal tettem le a voksomat a film mellett.

ArpiHajdu és Réci   2018. 03. 05.

Day-Lewis utolsó munkája

Egy nagy meglepetés számomra a Fantomszál, ugyanis valamiért azt gondoltam, hogy megint kapunk egy vonatatott történetet Daniel Day-Lewis-tól (nem tehetek róla, én a Lincolnt is halálosan untam tőle). De szerencsére ezúttal nem így történt. A főszere... teljes kritika»

D. Wolfe   2018. 03. 25.

Nem volt rossz, de elég lassú tempójú alkotás, Day-Lewis jól játszik, de volt már ennél klasszisokkal erősebb is. A díszletek és jelmezek nagyon szépek, maga a történet is több ponton érdekes, de összességében - számomra legalábbis - elég unalmas film volt.

MP170506   2018. 07. 31.

Nem tudom hová rakni ezt a filmet... A cselekménye unalmas, nem sok minden történik, de mégis sokat mondó film. Egyszer megéri megnézni, de nem hagy mély nyomot.

alexxx   2018. 02. 02.

Daniel Day Lewis ismét egész parádés, de ezt már megszokhattuk tőle. A film képi világa gyönyörű, a sztori érdekes, bőven megkaptam, amit vártam tőle. Egy kivételes film, és ezzel mindent elmondtam.

A film összbevétele 44 523 275 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 9 578 679 forintot termelt. A hazai mozik összesen 24 143 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Paul Thomas Anderson több részletben küldte el a forgatókönyvet Daniel Day-Lewisnak, így a színész mindig értesült róla, merre tart a történet.

Lesley Manville-t maga Daniel Day-Lewis ajánlotta Cyril szerepére.

Daniel Day-Lewis szabás-varrást tanult a szerepre való felkészüléshez, mestere Marc Happel, a New York City Ballet kosztümökért felelős igazgatója volt. A tanulás végén pedig a színész elkészített egy Balenciaga-öltöny másolatot.

A film címe arra a jelenségre vonatkozik, amikor a viktóriánus kor varrónői egész nap varrták a ruhákat a felső tízezer számára (igen nyomorúságos körülmények között). Miután lejárt a munkaidejük, öntudatlanul is végezték ugyanazokat a mozdulatokat vagyis: fantomszálat varrtak.

A Fantomszál Paul Thomas Anderson második olyan filmje, mely az 1950-es években játszódik (The Master - 2012).

A Fantomszál tökéletes folytatása annak, amit Paul Thomas Anderson a Vérző olajban és a Masterben elkezdett. Nem nagyon ér mostanában a nyomába senki. BUJDOSÓ BORI KRITIKÁJA. több»

A Fantomszál méltó befejezése egy életműnek, hiszen benne van minden, ami az alkotás, a művészi lét, és a magánélet egyensúlyának vagy épp kaotikus összképének bemutatása. 7/10 több»

A Fantomszál egy mesterien szabott történet a párkapcsolatról, a szerelemről, az odaadásról, és a nehézkes egymáshoz szokásról, amelyet három főszereplőjének energikus, fenomenális alakítása tesz felejthetetlenné. Egy film a románcról, amely a küzdelmet is előhelyezi, mindezt egy a munkája felé teljesen elköteleződő művész szemszögéből. 95/100 több»