Fantomszál (2017)

Phantom Thread

Fantomszál
Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

ZeroHero   2019. 10. 02.

Jajj de kar erte... Foleg azert, hogy PT Anderson mindent maga akart es csinalt a filmen.. .O irta, o rendezte, o fenykepezte, o volt az operator es szerintem mindent is o akart csinalni, mert az lenne az igazi tokely. De sajnos nem. Bizarr hangulatu, feminista, konzervativ film, amit a kivalo szineszek elvittek volna a hatukon, ehelyett egy divathullamra felulo, furcsa uzenetet kozvetito szenvedes lett, jo hosszan. Nagyon nagyon kar erte.

Berto49   2018. 04. 30.

Nem fogok súlyos depresszióba esni, ha Daniel Day-Lewis betartja az ígéretét és ezzel a filmmel befejezte filmes pályafutását. Az igaz, hogy különleges tehetség kellett ahhoz, hogy ennyire ellenszenves alakot jelenítsen meg, én Alma helyében egy órát nem maradtam volna vele egy légtérben. Szokásai miatt az elszállt évek során annyi manírt és különcséget szedett össze, amennyit csak a testvére, Cyril tudott elviselni. A szabó mesterség művésze elviselhetetlen emberként mutatkozott be. Tanácstalanul olvasom a sok lelkendező kritikát, ugyan milyen értékek maradtak rejtve előttem? 130 perc álmosító unalom, cselekmény nélküliség, monoton kísérőzene – szerintem – ezek a tényezők a film fő jellemzői. Vicky Krieps Alma szerepében sem nyújtott kiemelkedő teljesítményt. Szépségét én erősen megkérdőjelezem, birka türelmét ámulattal szemléltem. A pirítós vajazásánál én az egész reggeliző asztalt Mr. Woodcock fejére borítottam volna. Van egy olyan halvány érzésem, hogy P. T. Anderson a kritikusok szent tehenei közé tartozik, akinek minden munkáját csak hódolattal lehet illetni. Pedig az ezt megelőző „Lincoln” című filmjében már megmutatta, hogy mesterien ért az unalmas darabok készítéséhez. Pedig a kívánságlistámon előkelő helyen szerepelt ez a film, nagy csalódásom talán ennek is köszönhető.

Deku   2018. 02. 15.

Végtelenül elképedtem ezen a filmen, mivel kegyetlenül abszurd volt a történet. Rémesen gyenge volt. Ritka nagy csalódás volt a film. Pedig nagy elvárásokkal tettem le a voksomat a film mellett.

ArpiHajdu és Réci   2018. 03. 05.

Day-Lewis utolsó munkája

Egy nagy meglepetés számomra a Fantomszál, ugyanis valamiért azt gondoltam, hogy megint kapunk egy vonatatott történetet Daniel Day-Lewis-tól (nem tehetek róla, én a Lincolnt is halálosan untam tőle). De szerencsére ezúttal nem így történt. A főszereplő bejelentése, miszerint a film után felhagy a filmezéssel eléggé elvonta a figyelmet magáról a történetről, így ugyanis mindenkinek csak az jut róla eszébe, hogy ez Day-Lewis utolsó munkája. Pedig ennél sokkal többet érdemelne. Reynolds Woodcock karaktere egy vérbeli zseni, aki a művészetében tudja csak és kizárólag kifejezni az érzéseit, bármit elmond egy ruhával, de ha a szeretett nőnek kell megvallania a szerelmét, az már nem megy olyan kön... több»

D. Wolfe   2018. 03. 25.

Nem volt rossz, de elég lassú tempójú alkotás, Day-Lewis jól játszik, de volt már ennél klasszisokkal erősebb is. A díszletek és jelmezek nagyon szépek, maga a történet is több ponton érdekes, de összességében - számomra legalábbis - elég unalmas film volt.

Brian Gleeson
Brian Gleeson
David Schwimmer
Paul Thomas Anderson

A Fantomszál egy mesterien szabott történet a párkapcsolatról, a szerelemről, az odaadásról, és a nehézkes egymáshoz szokásról, amelyet három főszereplőjének energikus, fenomenális alakítása tesz felejthetetlenné. Egy film a románcról, amely a küzdelmet is előhelyezi, mindezt egy a munkája felé teljesen elköteleződő művész szemszögéből. 95/100 több»

A film tehát egyrészt a zsenialitás alig elviselhető hordalékait listázza elénk, másrészt a legszemélyesebb férfi-női kapcsolat, a meghitt gyengédség eltorzulását
– és semmi esetre sem alternatíváját. Ki tudja érnek-e annyit a márkás ruhák, meg az elegáns viselkedés, hogy ennyire „kivetkőzzön” magából az ember… 92/100 több»

A Fantomszál méltó befejezése egy életműnek, hiszen benne van minden, ami az alkotás, a művészi lét, és a magánélet egyensúlyának vagy épp kaotikus összképének bemutatása. 7/10 több»

A film összbevétele 44 523 275 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 9 578 679 forintot termelt. A hazai mozik összesen 24 143 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Paul Thomas Anderson több részletben küldte el a forgatókönyvet Daniel Day-Lewisnak, így a színész mindig értesült róla, merre tart a történet.

(ArpiHajdu és Réci )

Lesley Manville-t maga Daniel Day-Lewis ajánlotta Cyril szerepére.

(ArpiHajdu és Réci )

Daniel Day-Lewis szabás-varrást tanult a szerepre való felkészüléshez, mestere Marc Happel, a New York City Ballet kosztümökért felelős igazgatója volt. A tanulás végén pedig a színész elkészített egy Balenciaga-öltöny másolatot.