Kék Valentin (2010)

Blue Valentine

Deku   2017. 10. 22.

Egy percig sem tetszett a film és nem is akarnám többször megnézni az ilyen gyenge alakításokat. Nagyon nem tetszett ez a film kellett volna valami bele ami feldobja a történetet.

szaka123   2016. 01. 25.

A drámai műfajban az egyik kedvencem. Történet a szerelemről, elmúlásról, mindenről, ami két ember között történhet. Ryan Gosling hatalmas színész, amit sokszor bizonyított már, de itt visz mindent! Ahogy dalra fakad a kirakat előtt azzal a kis ukulelével... mai napig az egyik kedvenc jelenetem!

zsanett0820   2015. 05. 26.

Ez egy igazi realisztikus dráma, amit a színészek és a készítők remek módon visznek a képernyőre. Igazán életszagú az egész az elejétől a végéig, szerintem sokan ismernek magukra és a saját életükre. A film megnézése után olyan kérdések vetődnek fel, mint hogy mi az a határ, amíg még érdemes harcolni egy párkapcsolat fennmaradásáért? Vagy hogy mit is jelent egy párkapcsolat? Mik azok a dolgok, amiket mindenképp meg kell tennünk a saját gyerekünk érdekében? Nem túl felemelő alkotás, így nem is ajánlom mindenkinek, csak aki igazán szereti a mélyreható drámákat.

Prücsök   2015. 06. 30.

Tetszett nagyon ez a film. Nem csöpög, mégis nagyon érzelmes. A színészek játéka kiváló volt, nagyon jól hozták a rájuk írt karaktereket, Ryan Gosling itt is kiváló, mint szinte minden filmjében! Jó film, úgy ahogy van!

bambula   2015. 05. 07.

Rettenetesen unalmas volt, pedig nagy reményekkel álltam neki a filmnek. Fel lehet dolgozni ezt a témát szerintem úgy is hogy az ember nem akar eret vágni magán az első fél óra után. Nem is igazán emlékszem belőle semmire.

Ryan Gosling

Igazi szívet-lelket tépő dráma, egy hétköznapi szerelem története, tanmese arról, hogyan válik pokollá egy házasság. Iszonyatosan rossz nézni a filmet, de átmossa a lelkünket. Fájóan szép alkotás. több»

A film címét az azonos című Tom Waits album ihlette.

(kázsé )

A hitelesség érdekében Ryan Gosling és Michelle Williams egy hónapra összeköltöztek, közösen jártak bevásárolni, együtt főztek, és azzal is kísérleteztek, hogyan tudnak veszekedni egymással.

(kázsé )

A forgatás Heath Ledger (Michelle Williams korábbi párja, és gyermekének apja) halála miatt később kezdődött a tervezettnél.