Kék Valentin (2010)

Blue Valentine

jakedave   2021. 03. 11.

Nagyon ajánlott!

Sokkoló és egyedülálló szerelmi dráma.

Deku   2017. 10. 22.

Egy percig sem tetszett a film és nem is akarnám többször megnézni az ilyen gyenge alakításokat. Nagyon nem tetszett ez a film kellett volna valami bele ami feldobja a történetet.

szaka123   2016. 01. 25.

A drámai műfajban az egyik kedvencem. Történet a szerelemről, elmúlásról, mindenről, ami két ember között történhet. Ryan Gosling hatalmas színész, amit sokszor bizonyított már, de itt visz mindent! Ahogy dalra fakad a kirakat előtt azzal a kis ukulelével... mai napig az egyik kedvenc jelenetem!

elekm90   2020. 04. 30.

Elég mélabús hangulatú, azonban érdekes és színvonalas dráma egy kapcsolat két különböző időszakáról, párhuzamosan bemutatva. A két főszereplő egyaránt kiváló alakítást nyújt.

bbozsi   2018. 06. 02.

A leggyönyörűbb, legigazabb film a szerelemről, két felejthetetlen alakítással.

zsanett0820   2015. 05. 26.

Ez egy igazi realisztikus dráma, amit a színészek és a készítők remek módon visznek a képernyőre. Igazán életszagú az egész az elejétől a végéig, szerintem sokan ismernek magukra és a saját életükre. A film megnézése után olyan kérdések vetődnek fel,... több»

Prücsök   2015. 06. 30.

Tetszett nagyon ez a film. Nem csöpög, mégis nagyon érzelmes. A színészek játéka kiváló volt, nagyon jól hozták a rájuk írt karaktereket, Ryan Gosling itt is kiváló, mint szinte minden filmjében! Jó film, úgy ahogy van!

Ryan Gosling

Michelle Williams meghallgatása mindössze 40 másodpercig tartott: annyira szenvedélyes olvasta a szkriptet, hogy a rendező, Derek Cianfrance azonnal rá osztotta a szerepet.

(jakedave )

A film első felének leforgatása után a producereknek nem igazán akaródzott leforgatni a második, szomorúbb részt. Elgondolkoztak azon, hogy csak egy romantikus filmként hozzák forgalomba a művet.

(jakedave )

A film első felét (ahol Dean és Cindy egymásba szeretnek) mindössze 1 hónap alatt vették fel.

(jakedave )

A film címét az azonos című Tom Waits album ihlette.

(kázsé)

A hitelesség érdekében Ryan Gosling és Michelle Williams egy hónapra összeköltöztek, közösen jártak bevásárolni, együtt főztek, és azzal is kísérleteztek, hogyan tudnak veszekedni egymással.

(kázsé)

A forgatás Heath Ledger (Michelle Williams korábbi párja, és gyermekének apja) halála miatt később kezdődött a tervezettnél.

(kázsé)

A film ötletét a rendező, Derek Cianfrance szüleinek válása adta, akinek ez a forgatás segített feldolgozni ezt a traumát.

(kázsé)

A rendező, Derek Cianfrance terve eredetileg az volt, hogy ténylegesen 6 évvel később veszi fel a film második részét, de a producerek végül lebeszélték róla.

(kázsé)

Dean kinézete (a szakáll és a ruházat) egyaránt a rendező, Derek Cianfrance külsején alapul.

(kázsé)

Igazi szívet-lelket tépő dráma, egy hétköznapi szerelem története, tanmese arról, hogyan válik pokollá egy házasság. Iszonyatosan rossz nézni a filmet, de átmossa a lelkünket. Fájóan szép alkotás. több»