Egy veszedelmes viszony

En kongelig affære

2024.02.09 Kinga Kecskeméti

Veszedelmesen hosszú

Szeretem a kosztümös filmeket, de itt az első 60 percben azt hittem, belepusztulok az unalomba, szinte semmi sem történt. Utána pezsdültek fel az események. A királyné (Alicia Vikander) és az orvos (Mads Mikkelsen) ugyan kitettek magukért, de valami hiányzott a karakterükből, egyikőjükkel se tudtam igazán azonosulni. Talán a „bolond” király tetszett a legjobban, Mikkel Boe Folsgaard remekül hozta ezt a nehéz szerepet. Dr. Struensee áldozata nem volt hiábavaló, haladó szellemű törvényjavaslatai nagy része megvalósult a következő király, VI. Frigyes uralkodása alatt.

2022.10.04 Artemisia

Egy ember a történelem szolgálatában

Az európai történelem egy kevésbé közismert szelete Dánia felvilágosodása, amely kulcsszereplőiről, VIII. Keresztély királyról, Johann Friedrich Struensee-ról és Hannoveri Karolina királynéról eddig egyetlen film sem készült. Ezt a hiányt pótolta Ni... Teljes kritika

2017.05.03 indingo

Azt hittem, hogy egy szokványos filmet fogok látni, de szerencsére nem. Remek történelmi film, pazar szereposztásban és egy remek történettel, ami megtörtént eseményeken alapul.

2017.11.28 Berto49

Történelmi, kosztümös filmnek nagyon jó! Én nem szeretem az ilyen jellegű filmeket, de a több mint két órás játékidő sem tűnt hosszúnak. Dánia történetének egy mozzanatát eleveníti fel; VII. Keresztély és felesége az angol Caroline Mathilde (Alicia V... Több

2017.12.30 MP170506

Érdekes, különleges film. Nincs túlfeszítve izgalommal, mégis végig a képernyő elé szegezi a nézőt. A színészek is jól hozzák karakterüket. Nekem tetszett.

2017.11.05 Bazzzsi

Nem egy pozitív szerelmi történet, nincs benne beteljesedés és boldogság a végén. Nagyon érdekes történet, remek karakterekkel a középpontban. Csak ajánlani tudom.

2018.07.30 Norbi

Nagyon sok mindenről szól a film. Tömény elgondolkodtató gondolatáradat vannak benne, de mindez hangulatos, ámbár feszült érzésekkel vegyítve. Nagyon hatásos mű.

2016.02.19 Lonka

Meglepően jó történelmi film. Hihetetlen, hogy milyen defektes uralkodók álltak egy-egy ország élén. Folsgaard nagyon jól hozta a gógyis uralkodót. Alicia Vikander itt is gyönyörű.

2017.12.09 Greeta

Ezek a történelmi szerelmi drámák általában nagyon szárazak, unalmasak, de ez nagyon más volt. Üdítő a története, igazi kőkemény dráma, Csak ajánlani tudom.

2016.06.21 Timcsi

Fenntartásokkal kezelem a kosztümös filmeket, de ez nagyon tetszett. Remek volta története és a vonalvezetése.

2022.11.13 stewie_griffin_2005

Jó film, a története érdekes, leköti végig az ember figyelmét, és bemutat nekünk Dánia történelméből egy szeletet (amit iskolában nem tanítanak). Jól mutatja, hogy általában már abban a korban sem a király egymagában döntött az ügyekről. Mads Mikkelsen jól játszik benne. 8/10

2018.04.20 jake_green

Amennyire féltem a "sablonos történelmi unalmas film" kliséjétől annyira volt pozitív csalódás! Mikkelsen ismét hatalmas volt - szokás szerint - . Alicia szuper volt, a bolond királyt pedig ilyen kínosan JÓL alakítani ..hát ehhez kellett színészi v... Több

2018.07.23 Kis Anna Kinga

Mads Mikkelsen ismét, ebben a szerepben is tökéletes, napjaink egyik legjobb többdimenziós férfiszínésze. Igazi történeten alapuló zseniális alkotás, kiváló színészi játékkal, remek hangulattal. Nem lehet nem azonosulni a szereplők motivációival, mivel nagyon életszagú az egész.

2016.05.08 anita9215

Kiváltképp szeretem ha egy film már megtörtént eseményekre alapul. Ez pedig remekül szuperál. Kegyetlen jól össze van állítva a film. Teljesen azt adja, amit elvárunk tőle és a végszó is pont úgy van eltalálva, ahogy kell. Egyszóval imádtam és kérek ... Több