Eisenstein Mexikóban

Eisenstein Mexikóban

Eisenstein in Guanajuato

1931-ben, a Battlehip Potemkin című film sikerét követően a szovjet rendező, Sergei Eisenstein a mexikói Guanajuato városába utazik, hogy leforgassa új filmjét. A rendező, akit Hollywood nem fogadott a keblére, hamar Mexikó hatása alá kerül. A férfi megismeri az érzéki örömök… Több

Ország: Finnország, Franciaország, Mexikó, Hollandia, Belgium
Premier (HU): 2015.11.12.
Elmer Bäck

2016.06.12 mártilány

Hát ez egy elég rendhagyó életrajzi film lett ez. Még csak hasonlót sem láttam még, de azt be kell ismernem, hogy remekül szórakoztam. Out of the box movie, már csak ezért is nagyon ajánlom.

A film összbevétele 95 860 dollár volt (imdb.com).

(2015. 11. 12.)
Zseni a hálószobában
Greenaway nagy fába vágta a fejszéjét, amikor példaképe, Eisenstein életének egy szakaszát dolgozta fel. A film viszont méltó a médium egyik legnagyobb pionírjához, és a Greenaway-rajongók is kedvelni fogják. CSIGER ÁDÁM KRITIKÁJA. Több

(2015. 11. 16.)
Greenaway filmjét igazán azok fogják élvezni, akik tisztában vannak a filmtörténettel, és otthon vannak a történelemben, nekik azonban sokkolóan új nézőpontot fog szolgáltatni. Több

(2015. 11. 11.)
Tíz nap, amely megrengette Eisensteint
Sokszínű, összetett és elgondolkodtató alkotást látunk. Megnézéséhez ellenben mindenképpen szükséges egyfajta nyitottság, van, akinek sok(k) lehet a filmben lévő trágárkodás mennyisége. Akinek viszont tetszett az Oscar Wilde szerelmei, vagy a Teljes napfogyatkozás, az ezt a filmet is szeretni fogja. (9/10) Több