A velencei kurtizán (1998)

Dangerous Beauty

A velencei kurtizán

Jacqueline Bisset
Moira Kelly
Catherine McCormack

Ildikó Bacskai   2021. 09. 19.

Gyönyörűen kivitelezett film, elképesztő jelmezek és látványvilág. Én mondjuk a férfi szerepre nem Rufus Sewellt választottam volna, mert annyira utálom, de ettől elvonatkoztatva a film élvezetes, vicces és életszagú egyben. Romantikus, idealizmus ta... több»

Domino   2017. 07. 18.

Abszolút fantasztikus ez a film. Egy nagy klasszikusnak mondanám, csak éppen nem annyira ismer. Nagyon imádom az alakításokat, és a hangulata is egészen magával ragadott. Mindenképpen érdemes megnézni.

hansi13   2015. 11. 23.

Egy kicsit nehezen tudtam ráhangolódni a filmre, mivel nem feltétlenül kedvencem ez a műfaj, de végül is azt kell mondjam, hogy a sztori annyira jól meg van írva, hogy igazából ez mindent visz.

Veronica Franco egy valós személy volt, aki 1546-ban született és 1591-ben halt meg. Ő volt a leghíresebb kurtizán Olaszországban, aki egyaránt híres volt a szatíráiról és a a költészetéről.

Az igazi Veronica Franconak 6 gyermeke született, akik közül hárman csecsemőhalált haltak.

Winona Ryder és Uma Thurman egyaránt számításba került Veronica Franco szerepére, azonban mind a ketten visszautasították azt, mert nem akart meztelenül szerepelni a filmben.

Drew Barrymore visszautasította Veronica Franco szerepét.