A velencei kurtizán

A velencei kurtizán

Dangerous Beauty

Forgatókönyvíró: Margaret Rosenthal
Premier (HU): 1999.04.15. | HBO Max (2022.12.09.)

Jacqueline Bisset
Moira Kelly

2023.08.28 Ergit

A XVI. században játszódik – gyönyörű környezetben, ruhák, ékszerek –, de játszódhatna a jelenben is, mert az emberek évezredek óta nem változtak. Sajnos.

2021.09.19 Ildikó Bacskai

Gyönyörűen kivitelezett film, elképesztő jelmezek és látványvilág. Én mondjuk a férfi szerepre nem Rufus Sewellt választottam volna, mert annyira utálom, de ettől elvonatkoztatva a film élvezetes, vicces és életszagú egyben. Romantikus, idealizmus ta... Több

2017.07.18 Domino

Abszolút fantasztikus ez a film. Egy nagy klasszikusnak mondanám, csak éppen nem annyira ismer. Nagyon imádom az alakításokat, és a hangulata is egészen magával ragadott. Mindenképpen érdemes megnézni.

2015.11.23 hansi13

Egy kicsit nehezen tudtam ráhangolódni a filmre, mivel nem feltétlenül kedvencem ez a műfaj, de végül is azt kell mondjam, hogy a sztori annyira jól meg van írva, hogy igazából ez mindent visz.

Veronica Franco egy valós személy volt, aki 1546-ban született és 1591-ben halt meg. Ő volt a leghíresebb kurtizán Olaszországban, aki egyaránt híres volt a szatíráiról és a a költészetéről. Szerző: rbernadett

Az igazi Veronica Franconak 6 gyermeke született, akik közül hárman csecsemőhalált haltak. Szerző: rbernadett

Winona Ryder és Uma Thurman egyaránt számításba került Veronica Franco szerepére, azonban mind a ketten visszautasították azt, mert nem akart meztelenül szerepelni a filmben. Szerző: rbernadett

Drew Barrymore visszautasította Veronica Franco szerepét. Szerző: rbernadett