Egy csodálatos elme

(A Beautiful Mind)

Deku  2017. 07. 18. 22:58

Nagyon túl van ez a film fényezve, semmi olyan eredetit nem láttam benne amit előre hallottam. Russel Crowe nem volt rossz bár láttam már őt is élethűbben játszani.

Berto49  2017. 09. 01. 00:32

Biztosra akartam menni, ezért választottam a gyűjteményemből ezt a lemezt. Sajnos 2015. május 23.-án autó balesetben a film főhősei életüket vesztették, a Nobel-díjas John Nash 86 éves volt, felesége, Alicia 82. Micsoda kegyetlenség a sorstól! A róluk szóló film lehet, hogy nem mindenben felel meg a történeti hűségnek, de egy nagyon-nagyon jó film. Elsősorban Russell Crowe játéka miatt, mert ezzel az feledhetetlen alakítással bekerült a kedvenceim sorába. A csodálatosan szépséges Jennifer Connelly számára nem nyílt akkora játéklehetőség, mint Crowe számára, csak gyönyörűnek kellett lennie, ez meg alapból is megy neki. Viszont színésznek is ragyogó, gondoljunk csak a „Ház a ködben” című alkotásra. Crowe a színjátszás magasiskoláját nyújtotta. A történet ugyan néha közelít az egyéni giccs határomhoz, de jelen esetben ezt tudom tolerálni. Crowe magyar hangja, Rátóti Zoltán is a kedvenc színészeim közé tartozik, remekül oldotta meg a feladatát. Paul Bettany, a csak Nash képzeletben létező Charlesként azért is borzongató volt, mert a rég halott Kaszás Attila hangján szólalt meg. Az általában „másodhegedűs” Ed Harris is remekül alakította a látomásként létező Parchert. A filmet bármikor újranézném, annyira élveztem.

NorbiP  2017. 03. 12. 12:54

Szerintem ez egy zseniális alkotás, amit mindenkinek látnia kéne. A színészek mind nagyon jók, a cselekmény szépen ki lett dolgozva, és a hangulatot is nagyon jól megteremti.

Bizsu82  2015. 04. 24. 18:49

Szerintem ez a film kicsit túlértékelt. Vannak részek, amik unalmasak, viszont az igaz, hogy van mondanivalója .
Russell Crowetól többet vártam, nekem kicsit csalódás volt.

Gábor Rózsa  2017. 04. 07. 12:49

Érdekes, drámai film. Kicsit, az egész olyan mély szomorúsággal átitattt hangulatban úszik, ami olyan furcsán emészthetővé varázsolja a filmet. Akik nem szeretnének magukba fordulós kicsit drámai szomorkás helyzetbe kerülni inkább ne nézzék meg annak ellenére, hogy zsneiről szóló film, amik azért mindig a legjobbak között vannak.

Jennifer Connelly
Jennifer Connelly
Russell Crowe

Russel Crowe a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.

Az Universal Pictures stúdió 90. forgalmazott filmje.

Dave Bayer matematikaprofesszor volt a film matematikai tanácsadója és Russell Crowe kézdublőre, amikor bizonyításokat és képleteket kellett írni.

(SódóGA)