Közösség

Vélemény:

 

89 Egy csodálatos elme

(2001)

Egy csodálatos elme

 
Berto49   2017.09.01 00:32
0

Biztosra akartam menni, ezért választottam a gyűjteményemből ezt a lemezt. Sajnos 2015. május 23.-án autó balesetben a film főhősei életüket vesztették, a Nobel-díjas John Nash 86 éves volt, felesége, Alicia 82. Micsoda kegyetlenség a sorstól! A róluk szóló film lehet, hogy nem mindenben felel meg a történeti hűségnek, de egy nagyon-nagyon jó film. Elsősorban Russell Crowe játéka miatt, mert ezzel az feledhetetlen alakítással bekerült a kedvenceim sorába. A csodálatosan szépséges Jennifer Connelly számára nem nyílt akkora játéklehetőség, mint Crowe számára, csak gyönyörűnek kellett lennie, ez meg alapból is megy neki. Viszont színésznek is ragyogó, gondoljunk csak a „Ház a ködben” című alkotásra. Crowe a színjátszás magasiskoláját nyújtotta. A történet ugyan néha közelít az egyéni giccs határomhoz, de jelen esetben ezt tudom tolerálni. Crowe magyar hangja, Rátóti Zoltán is a kedvenc színészeim közé tartozik, remekül oldotta meg a feladatát. Paul Bettany, a csak Nash képzeletben létező Charlesként azért is borzongató volt, mert a rég halott Kaszás Attila hangján szólalt meg. Az általában „másodhegedűs” Ed Harris is remekül alakította a látomásként létező Parchert. A filmet bármikor újranézném, annyira élveztem.