Lupin (2021)

Lupin

Melinda   2021. 03. 20.

Bajban vagyok az értékelésnél, mert ugyan mindenhol azt látom, hogy a sorozat első évada 6 részes, nekem a Netflix továbbra is csak 5 részt ad be, és semmivel többet. Mindenesetre az biztos, hogy maga Arsene Lupin karaktere nagyon érdekes, nekem a so... több»

hp   2021. 02. 22.

Őszintén szólva nem is tudom, mit gondoljak az első hat részről... Vegyes érzéseim vannak, mivel az egész tényleg mutatós, Omar Sy nagyszerű, mint szinte mindig, és a sztori is rendben van, de közben meg mégis egy csomó dolgot bosszantónak találok be... több»

Robert Sarkozi Bobo Nézhetetlen  2021. 01. 30.

Nekem nem jön be. Az első rész után abba is hagytam.

feri1   2021. 01. 10.

Ha nagyon szigorúak akarunk lenni ehhez a sorozathoz, akkor is érdemes csak önmagárt vizsgálnunk. Márpedig szerintem ez a kifejezetten egy hétvége alatt ledarálható, izgalmas féle alkotás.

alien007   2021. 01. 09.

Akik az eredeti történetet várják, csalódni fognak, de akik hajlandóak nyitni az újra, azoknak szerintem igen kellemes meglepetésben lesz részük, mert ez egy jó sorozat.

leo777   2021. 01. 08.

Így kell újragondolni valami régit úgy, hogy az ne csorbuljon: ez a sorozat az iskolapéldája annak, hogyan lehet átmenteni valamit az utókornak, ami ettől függetlenül szórakoztató is.

A sorozat 10 részből áll, melyet két ütemben mutatnak be a Netflixen (5-5 epizódot).

A sorozat kimagasló kritikai fogadtatásban részesült. Jelenleg 100 százalékon áll a RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon (2021. január).

A Lupin a magyarországi Netflixes premierjét követően a második legnézettebb sorozat lett a streaming szolgáltató kínálatában.

A sorozat készítői nagyban merítettek Maurice Leblanc Az úri betörő című regényéből, a sorozat többször is utal rá, és a történet is ismerős lehet. Viszont fontos megjegyezni, hogy a főhős is olvasta az említett könyvet, és ez inspirálta, hogy tolvajjá váljon.

(Hupka Adrián)

Amellett, hogy nem teker túl nagyokat a széria, jól sejtet és ügyesen tréfál, azzal a vagány rafinált mosollyal az arcán, amiért úgy odavagyunk. több»

A Netflixnek tagadhatatlanul bejött, hogy mindenféle könyves adaptációkat dobnak a streamingpiacra. Vegyük például Julia Quinn Bridgerton-családját, vagy Walter Tevis-adaptációt, A vezércselt. Nincs ez másként a George Key alkotta, 5 részes francia sorozattal sem, mely a 19. század végén gyorsan népszerűvé vált Arsène Lupin úri tolvaj történetére épül. Tagadhatatlanul zseniális választás volt a Lupinnal kezdeni a 2021-es évet. több»