Élete a halál

Élete a halál

My Life Is Murder

A sorozat egy félelmet nem ismerő magánnyomozót követ, Alexa Crowe-t, aki a legtalányosabb bűnügyekkel foglalkozik, és közben igyekszik megküzdeni a mindennapi élet viszontagságaival is.

(Hupka Adrián)

3. évad (2022) - 4 epizód

KULCSSZAVAK

2022.03.06 Alexa

Kellemes kis nyomozgatos sorozat

Nem egy Criminal Minds szint, messze van attól. Adott egy leszerelt nyomozono, akit a rendorseg megker, hogy bizonyos ügyekben besegítsen nekik a nyomozásban. A főszerepő hölgy elég karakán jellem, ugyanakkor szerintem kvázi mindenkinek szimpatikus lesz hamar. Van egy hacker-zseni cuki félvér leányzó is, aki segít neki és tanulni akar az ex-nyomozónőtől. Az esetek egyébként érdekesek, és tetszik, hogy bármilyen hétköznapi dologból (pl. egy tök másról szoló párbeszédben) a nyomozónő agya kalibrál és rajön az összefüggésekre. Nyitott szemmel jár, figyel es agyal. Mindezt kellemes atmoszférában, nincsennek durva, erőszakos nagy akciójelenetek. Számomra üditő változatosság volt, ahol nem az erőszak és sokkolás a lényeg, hanem szimplán csak a szórakoztatás. Úgyhogy ajánlom azoknak, akik szeretik a nyomozós sorozatokat, de már besokalltak a túl sok abszurd jelenettől.