A mindenség elmélete (2014)

The Theory of Everything

Eddie Redmayne

Artemisia   2021. 09. 30.

legújabb vélemény a nap véleménye

Életigenlés mesterfokon

Stephen Hawking korunk legragyogóbb elméje volt. A tudományra gyakorolt hatása felmérhetetlen, Albert Einstein óta nem született nála nagyobb gondolkodó. Személyiségét pedig még lenyűgözőbbé teszi az a tény, hogy évtizedekig a saját teste börtönében ... teljes kritika»

qwer   2020. 08. 20.

Inspiráló történet, mégis van bennem egy kis hiányérzet. Ha "csak" egy halálos betegséggel diagnosztizált, csupán a forgatókönyvíró képzeletében született emberről szóló romantikus dráma lenne, elégedetten nyugtáznám, hogy jó volt. Mivel azonban koru... több»

indingo   2016. 02. 16.

Hihetetlen! Ha nem tudnám, hogy igaz történet el se hinném! És az hogy mindössze két évet jósoltak Hawkingnak és a mai napig él és szellemileg is tiszta elképesztő! Eddie kiválóan hozta Hawkinngot, a fejtartás a mozdulatok kísértetiesen hasonlítottak a valódi Hawkingéra.

dulkap   2015. 02. 09.

Először is nem bántam, hogy a inkább az emberi oldalára koncentrál a film, mintsem a tudományos dolgokra, így befogadhatóbb volt. Viszont kicsit félve és bevallom fenntartásokkal közelítettem Redmayne alakításához, mert azt gondoltam, hogy egy alibi ... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Felemelő film, melyben egy lángelme, Stephen Hawking professzor küzdelmének, kitartásának lehetünk tanúi.

Deku   2017. 07. 15.

Először is nagyon megindító és mély érzelmeket tartalmazó film ez. Aztán pedig nagyszerű az, hogy többet megtudhatunk Hawking életéről a betegsége előtt. Szívszorító.

dailyfilmsan   2017. 12. 09.

Szívfacsaró egy történet. Az igazi áldozatot csak az képes meghozni aki szeret. Csodás film, a harc amin keresztül ez az ember végigment egy életen át kísérte és az elméje a kíváncsisága hajtja mái napig. csillagos ötöst érdemel.

Stephen Hawking 55 évig élt ALS-sel. Előtte még senki sem élt ennyi ideig ezzel a betegséggel. Ennek okán többször is megvizsgálták a DNS-ét.

(Artemisia )

A tudós közismert ismeretterjesztő könyvei mellett lányával, Lucy Hawkinggal közösen gyermekkönyveket is írt, George kulcsa a rejtélyes univerzumhoz című könyvük 2007-ben jelent meg, és 2 folytatást is kapott.

(Artemisia )

Stephen Hawkingot az apja orvosi pályára szánta, de végül a húga, Mary Hawking lett orvos.

(Artemisia )

Stephen Hawking 1995-ben házasságot kötött ápolónőjével, Elaine Masonnel, házasságuk azonban 2006-ban válással végződött.

(Artemisia )

Stephen Hawking és Jane Wild 1965-ben kötöttek házasságot, 1990-ben azonban elváltak.

(Artemisia )

James Marsh Stephen Hawking életéről szóló filmjében, A mindenség elméletében Jane Hawking az évek megszépítő távlatából mesél a tolószékhez kötött tudós életéről. Eddie Redmayne bravúros alakításában egy életigenlő férfi portréja rajzolódik ki előttünk, aki két szerelme, felesége és a tudomány között őrlődik. több»

A film elején azért nem látható a „megtörtént események alapján” felirat, mert teljesen felhígították a történteket, ellenben a másik Oscarra jelölt brit életrajzi mozival. több»