A mindenség elmélete (2014)

The Theory of Everything

qwer   2020. 08. 20.

Inspiráló történet, mégis van bennem egy kis hiányérzet. Ha "csak" egy halálos betegséggel diagnosztizált, csupán a forgatókönyvíró képzeletében született emberről szóló romantikus dráma lenne, elégedetten nyugtáznám, hogy jó volt. Mivel azonban koru... több»

indingo   2016. 02. 16.

Hihetetlen! Ha nem tudnám, hogy igaz történet el se hinném! És az hogy mindössze két évet jósoltak Hawkingnak és a mai napig él és szellemileg is tiszta elképesztő! Eddie kiválóan hozta Hawkinngot, a fejtartás a mozdulatok kísértetiesen hasonlítottak a valódi Hawkingéra.

dulkap   2015. 02. 09.

Először is nem bántam, hogy a inkább az emberi oldalára koncentrál a film, mintsem a tudományos dolgokra, így befogadhatóbb volt. Viszont kicsit félve és bevallom fenntartásokkal közelítettem Redmayne alakításához, mert azt gondoltam, hogy egy alibi ... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Felemelő film, melyben egy lángelme, Stephen Hawking professzor küzdelmének, kitartásának lehetünk tanúi.

Deku   2017. 07. 15.

Először is nagyon megindító és mély érzelmeket tartalmazó film ez. Aztán pedig nagyszerű az, hogy többet megtudhatunk Hawking életéről a betegsége előtt. Szívszorító.

dailyfilmsan   2017. 12. 09.

Szívfacsaró egy történet. Az igazi áldozatot csak az képes meghozni aki szeret. Csodás film, a harc amin keresztül ez az ember végigment egy életen át kísérte és az elméje a kíváncsisága hajtja mái napig. csillagos ötöst érdemel.

MP170506   2017. 07. 10.

Lenyűgöző, megható alkotás. Elképesztő, hogy igaz történetet mutat be. A színészek alakítása pedig kiváló.

Eddie Redmayne

35,6 millió dollár összbevételt produkált a film.

(LionelMessi10)

A film 15 millió dollárból készült.

(LionelMessi10)

Adam Godley a Benedict Cumberbatch nevével fémjelzett 2004-es Hawkingban is játszott, melyben a legendás fizikus apját alakította.

Stephen Hawking annyira elégedett volt a produkcióval, hogy a film utolsó részéhez még a hangját is kölcsönözte, és ellátogatott a forgatásra is.

A forgatókönyvíró három évig győzködte Jane Hawkingot, hogy beleegyezzen könyve adaptációjába.

Jane Hawking szerepére Felicity Jones volt az első választás.

Emily Watson korábban a Hadak útján című filmben együtt játszott Benedict Cumberbatch-csel, aki szintén eljátszotta már Stephen Hawkingot.

Ez a második alkalom, hogy Felicity Jones és Emily Watson anya-lánya párost játszik. Az első a 2010-es a Kisvárosi Rock 'n' Roll volt.

James Marsh Stephen Hawking életéről szóló filmjében, A mindenség elméletében Jane Hawking az évek megszépítő távlatából mesél a tolószékhez kötött tudós életéről. Eddie Redmayne bravúros alakításában egy életigenlő férfi portréja rajzolódik ki előttünk, aki két szerelme, felesége és a tudomány között őrlődik. több»

A film elején azért nem látható a „megtörtént események alapján” felirat, mert teljesen felhígították a történteket, ellenben a másik Oscarra jelölt brit életrajzi mozival. több»