A mindenség elmélete

The Theory of Everything

2021.09.30 Artemisia

legújabb vélemény a nap véleménye

Életigenlés mesterfokon

Stephen Hawking korunk legragyogóbb elméje volt. A tudományra gyakorolt hatása felmérhetetlen, Albert Einstein óta nem született nála nagyobb gondolkodó. Személyiségét pedig még lenyűgözőbbé teszi az a tény, hogy évtizedekig a saját teste börtönében ... Teljes kritika

2020.08.20 qwer

Inspiráló történet, mégis van bennem egy kis hiányérzet. Ha "csak" egy halálos betegséggel diagnosztizált, csupán a forgatókönyvíró képzeletében született emberről szóló romantikus dráma lenne, elégedetten nyugtáznám, hogy jó volt. Mivel azonban koru... Több

2016.02.16 indingo

Hihetetlen! Ha nem tudnám, hogy igaz történet el se hinném! És az hogy mindössze két évet jósoltak Hawkingnak és a mai napig él és szellemileg is tiszta elképesztő! Eddie kiválóan hozta Hawkinngot, a fejtartás a mozdulatok kísértetiesen hasonlítottak a valódi Hawkingéra.

2015.02.09 dulkap

Először is nem bántam, hogy a inkább az emberi oldalára koncentrál a film, mintsem a tudományos dolgokra, így befogadhatóbb volt. Viszont kicsit félve és bevallom fenntartásokkal közelítettem Redmayne alakításához, mert azt gondoltam, hogy egy alibi ... Több

2016.05.27 Bogi87

Felemelő film, melyben egy lángelme, Stephen Hawking professzor küzdelmének, kitartásának lehetünk tanúi.

2017.07.15 Deku

Először is nagyon megindító és mély érzelmeket tartalmazó film ez. Aztán pedig nagyszerű az, hogy többet megtudhatunk Hawking életéről a betegsége előtt. Szívszorító.

2017.12.09 dailyfilmsan

Szívfacsaró egy történet. Az igazi áldozatot csak az képes meghozni aki szeret. Csodás film, a harc amin keresztül ez az ember végigment egy életen át kísérte és az elméje a kíváncsisága hajtja mái napig. csillagos ötöst érdemel.

2019.10.06 Timon

A legjobb életrajzi film

Stephen Hawking a legnagyobb tudósok közé tartozik, és ez a film olyan jól világít rá, hogy jobban talán nem is lehetett volna bemutatni. Végig a leghitelesebb atmoszféra kíséretében ismerteti meg szinte végig, de a vége, na az volt a legdrámaibb, amit egy ilyen történethez készíthettek. Egy pillanatig olyan érzésem támadt, mintha nem film lenne, hanem valóság. 10/10

2018.08.20 erahurka

A történet lehengerlő, azonban a megvalósítás... Redmayne-t egyedül a Dán lányban tudtam eddig komolyan venni, mert pontosan úgy néz ki mint egy férfi aki otthon nőnek öltözik.

2017.07.19 Szilonka

Elképesztő és egyben hihetetlen film. Olyan küzdés van Hawkingban, hogy sokan példát vehetnének tőle. Eddie játéka remek volt, nem csodálom az Oscart érte.

2017.07.10 MP170506

Lenyűgöző, megható alkotás. Elképesztő, hogy igaz történetet mutat be. A színészek alakítása pedig kiváló.

2017.12.13 elekm90

Amellett, hogy Eddie Redmayne alakítása valóban kitűnő, a film romantikus szála nem túl erős, illetve Stephen Hawking munkásságát szinte be sem mutatja a film. Sajnálatos, hogy egy ilyen meghatározó tudósról Hollywood egy csöpögős, romantikus filmecskét forgatott. 6/10.

2019.09.16 Ms. Akárki

Gyönyörű és egyben lehangoló történet is egyben. Eddie Redmayne miatt néztem meg csak főleg, de magával ragadott ez a nem mindennapi romantikus film. Nagyon sajnáltam a nőt, amit elviselt a férfi mellett. Persze ő mindvégig erős maradt, de a végén mé... Több

2016.09.11 puffancshercegnő

Szerintem elég hitelesen mutatta be az eseményeket, ezt megerősítette a színész játék is, ami zseniális volt. Jó volt más oldalról nézni Hawking életét, nem csak a tudomány felől. Végig fenntartja a néző figyelmét, tele van megható jelenetekkel. erősen ajánom