Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

A dán lány (2015)

The Danish Girl

A dán lány

elekm90   2020. 12. 24.

Jobb film volt, mint amire számítottam, bár szerintem elsősorban Eddie Redmayne miatt érdemes megnézni (Alicia Vikander is jó, de a női mellékszereplő Oscart nem neki adtam volna). Szép és érdekes történet, de túlságosan biztonsági játék, ahogy bemutatja, Tom Hooper ennél lehetett volna merészebb is.

qwer   2020. 08. 21.

Bár a transzneműség ma már kevésbé számít tabunak, mint 1926-ban, továbbra is az egész társadalmat megosztó, érzékeny téma, s talán pont emiatt a rendező is óvatosan közelítette meg, ami szerintem nem gond, mert így a filmje polgárpukkasztás nélkül a... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

A dán lány című életrajzi dráma megható, elgondolkodtató módon mutatja be Einar Wegener és Gerda Wegener művészházaspár kapcsolatát, annak megváltozását, Einar átalakulását, önmagára találását. Nehéz eldöntenem, hogy Eddie Redmayne alakítása melyik filmben jobb, A dán lányban, vagy A mindenség elméletében.

indingo   2017. 10. 06.

Szokatlan igaz történetű film, gyönyörű kosztümökkel és hiteles alakításokkal. Picit talán az elfogadásról is szól, nem mindennapi sztori. Ajánlós.

Artemisia   2020. 05. 04.

Csak egy apró kérés

Gerda és Einar, avagy Einar és Lili története, de akkor mi van Gerdával és Lilivel? Merthogy a film (az igaz történet) drámaiságát ennek a "3" embernek a találkozása és egymáshoz való viszonya adja. Egy idillikus házasság víziójával indul, Gerda és... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2017. 03. 04.

Átalakulás

A filmet először a 2016-os Oscar-gála hevében láttuk, éppen a díjátadó napján, amikor általában halmozzuk az élvezeteket és több jelölt filmet megtekintünk. Abban az évben úgy alakult, hogy az igen erős A dán lány után azon melegében beültünk a Saul ... teljes kritika»

rbernadett   2016. 01. 24.

Sajnos ez most nekem nagyon kevés lett. Elég nagy elvárásokkal indultam neki a filmnek, hiszen kellőképp nagy fenekét kerítettek a beharangozásának, ehhez képest szinte semmi nem volt. Azon túl, hogy Eddie Redmayer bebizonyította, hogy nagyon szép va... több»

Matthias Schoenaerts
Paco Delgado
Danny Cohen
Peter Schlessel
Eddie Redmayne

A film összbevétele 64 191 523 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 24 104 823 forintot termelt. A hazai mozik összesen 33 767 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Tom Hooper és Eddie Redmayne 2012-ben is együtt dolgozott A nyomorultak adaptációján.

(Artemisia )

Lili Elbe a vezetéknevét a Drezdát, vagyis a nővé válásának és önmegvalósításának helyszínét átszelő folyóból, az Elbából vette.

(Artemisia )

Alicia Vikander a 6. svéd színész, akit Oscar-díjra jelöltek, és Ingrid Bergman 1975-ös győzelme óta az első, aki el is nyerte a szobrot.

(Artemisia )

Alicia Vikandert a legjobb mellékszereplő kategóriában jelölték Oscar-díjra, noha főszerepet játszott, és jóval több időt tölt a képernyőn a film során, mint a legjobb főszereplő kategóriában jelölt Eddie Redmayne.

(Artemisia )

A forgatás során Alicia Vikander bőrét folyamatosan fehérítették, hogy minél inkább skandináv hatást keltsen, pedig ő az egyetlen valódi skandináv származású az egész stáblistán.

(Artemisia )

Lili jelmezeihez Lanvin, Gerdáéhoz pedig a Channel ruháit tanulmányozták.

(Artemisia )

Mivel az ábrázolt korban más volt az emberek alkata, mint manapság, korabeli alapanyagokból készítettek a színészek alkatához igazodó jelmezeket.

(Artemisia )

Eddie Redmayne fűzőt viselt Lili megformálásához; elmondása szerint ezen jelenetek felvétele kész szenvedés volt számára.

(Artemisia )

Einar/Lili volt az első férfi, aki nem-átalakító műtéten esett át.

(Artemisia )

Einar Wegener összesen 14 hónapot élt teljes egészében Liliként.

(Artemisia )

Hooper műve olyan, mint Wegener tájképei: finom ecsetvonásokkal próbál rekonstruálni egy emléket, ami ha nem is fedi a valóság minden szeletét, mégis rendkívül megkapó.

A dán lány langyos és közhelyes, és néhány végtelenül emberi pillanatától sem lesz egy átütő erejű mű. több»

Akit a téma nem is vonz annyira, annak is érdemes egy próbát tenni az alkotással, ha más miatt nem, akkor a lenyűgöző színészi alakítások miatt, mert ritkán látni színészpárost akik ennyire jól együtt tudnak működni a vásznon. több»