Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

A dán lány (2015)

The Danish Girl

A dán lány

MSz   2020. 06. 19.

Fúúú,hát erről a filmről szerintem senkinek sem lehet semleges véleménye,az biztos.Engem is sokszor kiakasztott, pedig igazán liberális elveket vallok. Akiknek ezen a téren előítéletei vannak azoknak ezt a filmet nem ajánlom. Eddie Redmayne jól alakított de,nem szellemült át ebben a filmben annyira, mint a mindenség elméletében.Azonban Alicia Vikander alakítása kiemelkedő volt, nem véletlenül kapott érte Oscar díjat. Az egyetlen hibája (és ezt előttem is nyilatkozták) hogy a filmben 2 műtéten esett át azonban, 5 műtétje volt.

Bogi87   2016. 05. 27.

A dán lány című életrajzi dráma megható, elgondolkodtató módon mutatja be Einar Wegener és Gerda Wegener művészházaspár kapcsolatát, annak megváltozását, Einar átalakulását, önmagára találását. Nehéz eldöntenem, hogy Eddie Redmayne alakítása melyik filmben jobb, A dán lányban, vagy A mindenség elméletében.

indingo   2017. 10. 06.

Szokatlan igaz történetű film, gyönyörű kosztümökkel és hiteles alakításokkal. Picit talán az elfogadásról is szól, nem mindennapi sztori. Ajánlós.

ArpiHajdu és Réci   2017. 03. 04.

Átalakulás

A filmet először a 2016-os Oscar-gála hevében láttuk, éppen a díjátadó napján, amikor általában halmozzuk az élvezeteket és több jelölt filmet megtekintünk. Abban az évben úgy alakult, hogy az igen erős A dán lány után azon melegében beültünk a Saul fiára, majd pedig még rátettünk egy lapáttal és a gála előtt gyorsan megnéztük A szobát is. Mondanom sem kell, hogy igen szívfacsaróra sikerült az este, hiszen mindhárom film igen erős témákat feszeget. Most, közel egy év után, hogy újra erőt éreztünk magunkban, hogy elővegyük A dán lányt, ugyanolyan hatással volt ránk a film, mint először. Egy igen szépen építkező történetet kap a néző, amelyben láthatjuk egy férfiből nővé váló ember átalakulásá... több»

rbernadett   2016. 01. 24.

Sajnos ez most nekem nagyon kevés lett. Elég nagy elvárásokkal indultam neki a filmnek, hiszen kellőképp nagy fenekét kerítettek a beharangozásának, ehhez képest szinte semmi nem volt. Azon túl, hogy Eddie Redmayer bebizonyította, hogy nagyon szép vagy inkább különleges nő válhatna belőle, sajnos mást nem nagyon sikerült bebizonyítania. Mindazok ellenére, hogy a történet rá épült, Alicia Vikandernek sikerült lejátszania a képernyőről. Sajnos a tény, hogy a film igaz történeten alapszik még nem teszi azt felépítetté. Még véletlenül sem tudtam a főszereplővel azonosulni, ami nem csak az alakításnak volt betudható, hanem a történet és a magyarázatok hiányosságának. Nem tudtuk meg igazán, hogy Lili mit érez valójában, miért csak a felnőttként jött rá, hogy ő valójában egy nő, amikor tudomásom szerint ezt már gyerekkorban érzi az ember és egyáltalán. Ebből nem lesz most Oscar szerintem.

Matthias Schoenaerts
Paco Delgado
Danny Cohen
Peter Schlessel
Eddie Redmayne

Hooper műve olyan, mint Wegener tájképei: finom ecsetvonásokkal próbál rekonstruálni egy emléket, ami ha nem is fedi a valóság minden szeletét, mégis rendkívül megkapó.

A dán lány langyos és közhelyes, és néhány végtelenül emberi pillanatától sem lesz egy átütő erejű mű. több»

Akit a téma nem is vonz annyira, annak is érdemes egy próbát tenni az alkotással, ha más miatt nem, akkor a lenyűgöző színészi alakítások miatt, mert ritkán látni színészpárost akik ennyire jól együtt tudnak működni a vásznon. több»

A film összbevétele 64 191 523 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 24 104 823 forintot termelt. A hazai mozik összesen 33 767 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Lili Elbe a vezetéknevét a Drezdát, vagyis a nővé válásának és önmegvalósításának helyszínét átszelő folyóból, az Elbából vette.

(Artemisia )

Alicia Vikander a 6. svéd színész, akit Oscar-díjra jelöltek, és Ingrid Bergman 1975-ös győzelme óta az első, aki el is nyerte a szobrot.

(Artemisia )

Alicia Vikandert a legjobb mellékszereplő kategóriában jelölték Oscar-díjra, noha főszerepet játszott, és jóval több időt tölt a képernyőn a film során, mint a legjobb főszereplő kategóriában jelölt Eddie Redmayne.