The Danish Girl

Paco Delgado
Danny Cohen
Peter Schlessel
Eddie Redmayne

Egy film a dán festőről, Einar Wegenerről és kaliforniai születésű feleségéről. Mit teszel, amikor az ember, akit szeretsz, változásra vágyik? - teszi fel a kérdést az alkotás. A történet egy egyszerű kéréssel kezdődik. Wegener felesége, aki szintén festő, megkéri férjét, hogy női cipőt… Több

Rendező: Tom Hooper
Forgatókönyvíró: Lucinda Coxon, David Ebershoff
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Németország, Egyesült Királyság, Dánia, Belgium
Premier (HU): 2016.01.28. | SkyShowtime (2023.02.14.) | HBO Max (2024.01.01.)

2024.01.17 Kinga Kecskeméti

Tökéletes összhang

Ez egy nagyon szívszorító, csodálatos alkotás. Fura, de én is meghasonultam a film nézése közben. Egy idő után, mintha két énem lett volna. Az egyik ámulva figyelte az eseményeket és Einar/Lili tökéletes alakítását, átváltozásait, a másik énem pedig a háttérből végig a feleségre fókuszált. kritikusan, összehúzott szemekkel. Egy ilyen különleges, színes egyéniség mellett minden feleség elszürkült volna, de Alicia Vikander ott ragyogott fényesen mellette, csodás volt a szerető, aggódó társ szerepében. S nem éreztem egy percig sem egy mákszemnyi önfeláldozást, mártírkodást sem, pedig elcsúszhatott volna azzá, csak a mindent átható, feltétel nélküli szeretetet. A két főszereplő mindvégig tökéletes összhangban játszott. Alicia Vikander a fentiek alapján méltán érdemelte meg az Oscar-díjat. Eddie Redmayne szintén nagyon-nagyon megérdemelte volna, sajnos, a sors iróniája, hogy Leonardo DiCaprio A visszatérő c. filmjével kellett megmérkőznie, aki elvitte előle a pálmát.

2020.05.04 Artemisia

Csak egy apró kérés

Gerda és Einar, avagy Einar és Lili története, de akkor mi van Gerdával és Lilivel? Merthogy a film (az igaz történet) drámaiságát ennek a "3" embernek a találkozása és egymáshoz való viszonya adja. Egy idillikus házasság víziójával indul, Gerda és... Teljes kritika

2020.08.21 qwer

Bár a transzneműség ma már kevésbé számít tabunak, mint 1926-ban, továbbra is az egész társadalmat megosztó, érzékeny téma, s talán pont emiatt a rendező is óvatosan közelítette meg, ami szerintem nem gond, mert így a filmje polgárpukkasztás nélkül a... Több

2016.05.27 Bogi87

A dán lány című életrajzi dráma megható, elgondolkodtató módon mutatja be Einar Wegener és Gerda Wegener művészházaspár kapcsolatát, annak megváltozását, Einar átalakulását, önmagára találását. Nehéz eldöntenem, hogy Eddie Redmayne alakítása melyik filmben jobb, A dán lányban, vagy A mindenség elméletében.

2017.10.06 indingo

Szokatlan igaz történetű film, gyönyörű kosztümökkel és hiteles alakításokkal. Picit talán az elfogadásról is szól, nem mindennapi sztori. Ajánlós.

A film összbevétele 64 191 523 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 24 104 823 forintot termelt. A hazai mozik összesen 33 767 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Tom Hooper és Eddie Redmayne 2012-ben is együtt dolgozott A nyomorultak adaptációján.Szerző: Artemisia

Lili Elbe a vezetéknevét a Drezdát, vagyis a nővé válásának és önmegvalósításának helyszínét átszelő folyóból, az Elbából vette.Szerző: Artemisia

Alicia Vikander a 6. svéd színész, akit Oscar-díjra jelöltek, és Ingrid Bergman 1975-ös győzelme óta az első, aki el is nyerte a szobrot.Szerző: Artemisia

Alicia Vikandert a legjobb mellékszereplő kategóriában jelölték Oscar-díjra, noha főszerepet játszott, és jóval több időt tölt a képernyőn a film során, mint a legjobb főszereplő kategóriában jelölt Eddie Redmayne.Szerző: Artemisia

(2016. 01. 28.)
Félreviszi a jóízlés
A dán lány egy transgender-elméleti bevezető kurzus és egy kosztümös Oscar-giccs fura hibridje. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

(2016. 04. 15.)
Még véletlenül sem próbál meg mélyebbre ásni, vagy megbotránkoztatni, pusztán bemutatja a transzneműség egyik úttörőjének hőstörténetét. Hozzáteszem, a moziban ülő emberek reakcióit hallva, ez már önmagában is merész vállalkozás. 70/100 Több

(2016. 01. 31.)
Egy test, két lélek
Szívesen mondanám, hogy A dán lány legnagyobb problémája, hogy tintaszagú lett az adaptáció, de ennél súlyosabb gondokkal küzd. Több

(2016. 01. 28.)
Tom Hooper nem bízza a véletlenre a karrierjét: A dán lány ugyanis újfent tuti Oscar-alapanyag. Ráadásul a főszereplő Eddie Redmayne ebben a filmben sokkal jobb, mint A mindenség elméletében, melyért nemrég már megkapta az aranyszobrocskát. Több

(2016. 01. 24.)
A dán lány langyos és közhelyes, és néhány végtelenül emberi pillanatától sem lesz egy átütő erejű mű. Több