Berto49   2018. 05. 21.
Kezdjünk Tolsztojt olvasni

Életrajzi film az orosz irodalom legjelentősebb alakjáról Lev Nyikolajevcs Tolsztojról. Akár így is történhetett volna, mert a főszereplők nagyon hasonlatosak voltak a filmfelvételeken látható alakokhoz. Bár mindenki (Tolsztoj, Szofja grófnő, Bulgakov, Csertkov, et al.) naplót vezetett, nem lehetünk biztosak abban, hogy valóban így történt, hiszen a naplók is csak az írójuk szubjektumán keresztül tükrözik az eseményeket. A tények azonban helytállóak; A 82 éves Tolsztoj (Christopher Plummer) „szökése” közben tüdőgyulladást kapott, az asztapovói vasútállomáson, az állomásfőnök lakásán halt meg. A konfliktus a végrendelete megváltoztatásából ered, mivel rossz szelleme, Csertkov hatására a vagy... több»

Mócii   2015. 06. 28.

Többször nézhető film. Tele van érzelemmel! Nekem minden tetszett benne: kiváló rendezés, forgatókönyv és hihetetlenül jó színészek! Én újra és újra megnézem, ha tehetem!

Durran   2015. 08. 23.

Kifogástalan rendezés és lebilincselő történet nagy színészekkel a vásznon. Ez egy igazán értékes filmalkotás. Sokat mond a nagy orosz író, Tolsztoj életének utolsó szakaszáról, s Helen Mirren is végre egy hozzá méltó szerepben látható. Nagy ívű film, drámai elemekkel, átérezhető emberi sorsokkal.

Sniper   2015. 04. 11.

Nem hiába kapott Helen Mirren és Christopher Plummer is számos jelölést a filmben nyújtott szereplésükért. Kiváló rendezés, izgalmas történet és a két színész-nagyság is vérbeli profizmussal örvendeztette meg a nézőket. Habár valójában maga Tolsztoj neve is elég arra, hogy felkeltse az ember figyelmét, nem még egy film az ő életéről.

Az életrajzi regények mestere, Jay Parini műve alapján.

(Berto49 )