Túl a csillogáson (2013)

Behind the Candelabra

Berto49   2017. 08. 22.

Ebből az HBO által készített biopicből megismertem egy amerikai showman nevét és szeretője szemszögéből az utolsó éveit. A film fő erénye a színészi játék, Michael Douglas és Matt Damon alakítása csodálatraméltó, fantasztikus. Liberace, a showman tündöklése ugyanakkor számomra teljes mértékben érthetetlen, mitől volt ennyire szupersztár egy agyonplasztikázott, ékszerekkel és bundákkal felcicomázott vén homokos, aki váltig tagadta melegségét. A zongorista édesanyjának szerepében Debbie Reynolds, az „Ének az esőben” női főszereplője látható

Zsofi821   2015. 04. 28.

Látszik hogy sokat költöttek a filmre, a látványvilágra, de nekem mégsem jött be a történet, egyenlő volt a nullával. Matt Damon viszont nagyon dögös volt benne.

jake_green   2018. 04. 20.

Ez egy baromi jó film lett, le a kalappal, mondom ezt úgy, hogy TOTÁLISAN HOMOFÓB VAGYOK ! Nem a buzis vonalat erősítik, hanem a színészi karakterjátékon van a hangsúly. Ez a film ugyanilyen élevezhető és érdekes lett volna hetero verzióban, csak ennek a 2 erős színésznek az nem lett volna kihívás :D Az a durva, hogy igaz történet. Hát igen.... JAVASLOM

Michael Douglas
Michael Douglas
Matt Damon

Bár Scott Thorson (aki látta a filmet, tudja ki volt) visszaemlékezései nyomán készült a film, a bemutatójára nem tudott elmenni, mert éppen börtönben volt Nevadában. Hitelkártyával történő visszaélés és betörés volt a vád ellene, ami a tárgyaláson be is bizonyosodott.

(Berto49 )

Debbie Reynolds alakítja Michael Douglas édesanyját, pedig a valóságban csak 12 évvel idősebb nála.

Az igazi Dr. Jack Startz (Rob Lowe) 1985 májusában öngyilkosságot követett el.