Amszterdam

Michael Shannon
Mike Myers
Chris Rock
John David Washington

A 30-as években játszódó film három barátot követ, akik szemtanúi lesznek egy gyilkosságnak, majd maguk is gyanúsítottakká válnak. Saját kezükbe veszik sorsukat, leleplezik az amerikai történelem egyik legfelháborítóbb összeesküvését.

A Napos oldal, az Amerikai botrány és A harcos című… Több

Premier (HU): 2022.10.27. | Disney+ (2023.01.04.) | Telekom TVGO (2023.02.03.) | Amazon Prime Video (2024.03.04.)
Forgalmazó: Forum Hungary

2023.07.27 Sandor

Valahol középtájon megszakítottam...

...mert valahogy leült a film, de csak nem hagyott nyugodni, így végignéztem. Jó színészek, elég jókat alakítottak, de olyan érzésem volt, hogy az egész komolytalan, hogy át vagyok verve. A képi világa viszont megfogott. Egy nappal Barbie után nem ismertem fel Margot Robie-t! :o)

2022.11.01 Artemisia

a nap véleménye

Szemfényvesztés

David O. Russell egy monumentális víziót álmodott vászonra, mely Hollywood színe-javát felvonultatja, a legszélesebb körben tárgyalja a globális társadalmi-politikai kérdéseket és magába olvasztja az összes létező filmműfajt. Mindennel rendelkezik, ... Teljes kritika

2023.01.21 sptt

Nem szeretem megnézni az értékeléseket a film megtekintése előtt, próbálom elkerülni minden szempontból, hogy befolyásolják a véleményem. Amikor végignéztem a filmet, és meghoztam a döntésemet, azt hittem, hogy ez – elsősorban az egészen fantasztikus... Több

2023.07.09 stomachh

Nagyon érdekes stílusa van, a dinamikája is elég ritka. Eszembe nem jutna egy ilyen sztorit ilyen filmmé alkotni. Nyomozós, narrálós, történelmi korba illesztve, sok hírességgel. Tetszett.

2022.12.31 Tibor397141

Beleillik a mai trendekbe, nagyon csavaros, de kétszeri nekiugrás ellenére se tudtam végig nézni. Káosz, nem kötött le.

A film 70 789 740 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 41 038 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

David O. Russell nyolc év kihagyás után rendezett ismét nagyjátékfilmet a 2015-ben megjelent Joy után.Szerző: csd

A korábbi pletykák szerint a film executive producere, Drake új dalokat készíthet a film soundtrackjéhez.Szerző: csd

David O'Russell és Robert De Niro negyedik közös munkája a Napos oldal, az Amerikai botrány és a Joy után.Szerző: csd

A pletykák szerint a film eredeti címe "Canterbury Glass" volt.Szerző: csd

(2023. 06. 20.)
A pipázó ápolónő, a félszemű felcser és a fekete katona
Hét év után tért vissza a nagyvászonra a nem éppen konvencionális hollywoodi filmjeiről híressé vált rendező, David O. Russell. Amszterdam című új mozija sajnos nem feledtette előző alkotása, a Joy kudarcát, sőt inkább azt bizonyította, hogy a direktor lejtmenetben van. Több

(2022. 11. 07.)
David O. Russell az Amerikai botrányhoz hasonló sztárparádét rántott össze egy dadaista, két világháború közti bohém nyomozáshoz. Minden adva volt egy jó filmhez, de az összetartó erőt elvitte a dada. Amszterdam filmkritika. Több

Értékelés: 2.5/10
(2023. 05. 10.)
David O. Russell fogta Hollywood sztárjainak felét, majd az asszisztálásuk mellett nyilvános szeppukut követett el. Több
A múlt fogságában
2005