Az ördög Pradát visel (2006)

The Devil Wears Prada

belavagyok   2020. 09. 29.

Nekem ez a film arról szól, hogy merjünk nagyot álmodni, és ha valóban sokat teszünk érte semmi sem elérhetetlen. Küzdeni kell érte.

indingo   2017. 04. 11.

Egy divatszeretőnek jó volt egy picit egy divatmagazin kulisszatitkai mögé pillantani. Érdekes volt sztori, a szereposztás pedig remek. Meryl Streep remekül hozta a karaktert.

ArpiHajdu és Réci   2016. 11. 11.

Az ördög Pradat visel egy igazi jó kis karriertörténet egy olyan főnökkel a középpontban, akit mindannyian szeretnénk elkerülni, ám akitől egy életre meg lehet tanulni hogyan állj ki önmagadért és hogyan szárnyalj túl a saját határaidon. Meryl Stree... több»

Deku   2017. 07. 24.

Nagyon sokáig halogattam eme filmnek a megtekintését mert leírása alapján és a romantikus besorolás nem tette vonzóvá. Pedig ez egy tanulságos és szeretni való történet.

hszpp   2017. 02. 02.

Szerintem nincs olyan lány,aki ne látta volna,s ne imádná. Kiváló csajos estékre. Kis humorral,ám annál nagyobb komolysággal mutatja be a divat világát ez a film. Meryl Streep pedig egy istennő,az is marad örökre:)

szaka123   2016. 01. 25.

Jó kis vígjáték. Jó színészekkel (Maryl, Hathaway, Tucci). A sztori nem nagy durranás, de sokat dob rajta a színészi teljesítmény. Egyszer érdemes megnézni, aztán eldönteni, hogy megéri-e még egyszer!

Szilonka   2019. 07. 26.

A divat változik, a stílus örök. Már többször láttam, remek benne ahogy a főszereplő karaktere fejlődik. Gyönyörű ruhák és színek még élvezhetőbbé teszik a filmet.

Anne Hathaway a film forgatása közben Rafaello Follieri-vel randizott, aki szabályosan megtiltotta neki, hogy éjszaka forgasson.

Meryl Streep ötlete volt, hogy mutassák be Miranda emberibb oldalát is, így jött létre a kék pulcsiról és a divatiparról szóló monológ, valamint a hotelszobában játszódó jelenet is, amikor a válásáról beszél,

Miranda Priestly utolsó mondatát maga Meryl Streep alakította át: "Mindenki olyan akar lenni, mint én"-ről, "Mindenki olyan akar lenni, mint mi"-re.

Stanley Tucci a forgatások alatt ismerte meg második feleségét Felicity-t, aki nem más, mint Emily Blunt testvére.

Emily Blunt kosztümjeinek a többségét Vivienne Westwood tervezte.

Miranda Priestly szerepére Helen Mirren és Kim Basinger neve is felmerült.

Anne Hathaway úgy készült a szerepre, hogy önként jelentkezett egy hétre egy aukciós ház asszisztensének.

Gisele Bündchen beleegyezett, hogy szerepel a filmben, de csak abban az esetben, ha nem modellt kell alakítania.

A Runaway magazin egyik címlapja látszódik az egyik jelenetben Emily asztala mögött. Ezt egy 2004. augusztusában megjelent Vouge címlap ihlette, amelyen Priscilla Presley, Lisa Marie Presley és Riley Keough szerepelt.

Az Elias-Clarke épület belsejében zajló jeleneteket a manhattani McGraw-Hill épületben vették fel.