indingo   2019. 07. 22.

Jól indult, de egyre laposabb és közhelyesebb lett a történet. Egynek elment, volt benne pár jó poén.

HercegPeter   2018. 06. 11.

Számomra az év meglepetésfilmje. Nagyon bejött a humora. Tetszik ez a fordított felállás, hogy most nem egy nő az aranyásó. Az igaz, hogy volt benne néhány kínosabb jelenet is, amit szívesen nélkülöztem volna, de a legtöbb vígjátékban ez már csak így megy. A színészekről nekem az jött le, hogy élvezték a szerepüket és a forgatást. Külön kiemelném Salma Hayek-ot, aki 50 felett is egy igazi bombázó és a karakterét, aki vígjátékokban ritkán látható szinten normális, mégis vicces szereplő. Ő és Eugenio Derbez remekül működtek együtt. Üdítő volt látni ezt a hétköznapiságot, mivel mostanában általában az idiótizmus az egyik legnagyobb humorforrás. Persze erre is volt példa, Kristen Bell éppen Hayek ellenkezőjét nyújtja itt. A kisebb szerepekben is megbújik néhány jól ismert karakter (Michael Cera, Robb Riggle vagy Rob Corddry), ami tovább dob a filmen. Amiben pedig biztos vagyok, hogy Mckenna Grace a jövőben szupersztárrá fog válni. A sok hülyéskedés mellett jut idő komolyabb jelenetekre is, amit aztán megint egy kisebb poénnal dobnak fel. Összefoglalva, remek színészek, jó poénok és jó történet.

Berto49   2017. 09. 06.

Eugenio Derbez, a Mexikóban született színész a spanyol nyelvterület legjobban kedvelt szereplője számomra is szimpatikus, bár a filmbéli „foglalkozása” eléggé visszatetsző. Közepes vígjátéknak könyveltem el, de szerencsére a téma ellenére mellőzte az altesti poénok túlzásba vitelét. Sokat segített a film értékelésénél Hugo, a helyes tudóspalánta unokaöccs szerepeltetése, meg a szépséges Salma Hayek, mint hugica. Csak az a rengeteg spanyol nyelvű dialógus ne lett volna, mert az általam látott verzióból hiányzott a felirat. Értem én, hogy ezzel is kedvezni akartak az USA-ban élő nem WASP népességnek, legyen egy kis diskurzus az anyanyelvükön. Már az első képkockákon mutatott poén is eléggé morbid volt, ahogy a sorozatos tolószékes jelenet is, de mindig felhangzott a kiáltás: „Jól vagyok!” A mostani kevés nívós vígjáték felhozatalhoz képest szerethető szórakozást nyújtott.

Szilonka   2019. 08. 07.

Tök gáz a film. Lealacsonyító és sértő. Férfiakra, nőkre, latinokra, idősre fiatalra egyaránt.

MMcFly2015   2017. 05. 14.

Szerintem a borítója nem a legsikeresebb módon tudja moziba csalogatni az embert, de egész kellemes csalódás volt. A sztorija kerek, és a poénok mellett felmerülnek komoly gondolatok is, tehát nem egy állatságban gazdag, könnyesre röhős filmről beszélünk. A főszereplő karakterek szerethetőek, és a kisráccal nagyon jól működik a páros. A film hossza sajnos rásegít arra, hogy néhol ellaposodjon, de nem a tucatvígjátékok közé tartozik, érdemes egyszer megtekinteni.

Mckenna Grace
Rob Corddry
Linda Lavin
Michael Cera
Rob Lowe

Mindent összevetve tehát a Hogyan legyél latin szerető rácáfol az előítéletekre, ám sokkal ütősebb is lehetett volna, ha nem próbál minden komédiaklisét belesűríteni, ha 20-25 perc hiányzik belőle, és ha több jó poén kerül a képletbe. Így egy korántsem ciki, és könnyen fogyasztható, de a rekeszizmokra nem túl veszélyes szösszenet lett az eredmény. 60/100 több»

A film összbevétele 32 088 029 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 57 080 516 forintot termelt. A hazai mozik összesen 40 261 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Hatalmas, bár kissé szintén morbid poén Raquel Welch, egy évtized első barna hajú ügyeletes szexbombájának hiányzó karjai. Úgy érzem azt akarták vele mondani: sic transit gloria mundi!

(Berto49 )

Ebben a filmben alakítja Eugenio Derbez karrierjének első, teljes egészében angol szerepét.

A Hogyan legyél latin szerető posztere (melyet a fenti galériában is láthattok) egy frappáns utalás a szintén 2017-ben bemutatott A sötét ötven árnyalata című filmre.