Hogyan legyél latin szerető

(How to Be a Latin Lover)

Berto49  2017. 09. 06.

Eugenio Derbez, a Mexikóban született színész a spanyol nyelvterület legjobban kedvelt szereplője számomra is szimpatikus, bár a filmbéli „foglalkozása” eléggé visszatetsző. Közepes vígjátéknak könyveltem el, de szerencsére a téma ellenére mellőzte az altesti poénok túlzásba vitelét. Sokat segített a film értékelésénél Hugo, a helyes tudóspalánta unokaöccs szerepeltetése, meg a szépséges Salma Hayek, mint hugica. Csak az a rengeteg spanyol nyelvű dialógus ne lett volna, mert az általam látott verzióból hiányzott a felirat. Értem én, hogy ezzel is kedvezni akartak az USA-ban élő nem WASP népességnek, legyen egy kis diskurzus az anyanyelvükön. Már az első képkockákon mutatott poén is eléggé morbid volt, ahogy a sorozatos tolószékes jelenet is, de mindig felhangzott a kiáltás: „Jól vagyok!” A mostani kevés nívós vígjáték felhozatalhoz képest szerethető szórakozást nyújtott.

MMcFly2015  2017. 05. 14.

Szerintem a borítója nem a legsikeresebb módon tudja moziba csalogatni az embert, de egész kellemes csalódás volt. A sztorija kerek, és a poénok mellett felmerülnek komoly gondolatok is, tehát nem egy állatságban gazdag, könnyesre röhős filmről beszélünk. A főszereplő karakterek szerethetőek, és a kisráccal nagyon jól működik a páros.
A film hossza sajnos rásegít arra, hogy néhol ellaposodjon, de nem a tucatvígjátékok közé tartozik, érdemes egyszer megtekinteni.

VK  2017. 05. 15.

Szórakoztató film, jó a humora, de semmi extra. Sok hasonló filmet láttam már. Sablonos, de egyszeri nézésre kellemes kikapcsoldást nyújtott, vannak jó poénok benne.

tbelina29  2017. 05. 07.

Hát klisékből nincs hiány ebben a filmben, de összességében mégis kellemes csalódást volt, mert csak összeállt az egész és szórakoztató vígjátékká. Egy kicsivel jobb forgatókönyvvel és gegekkel emlékezetes mozi lehetett belőle, de műfajában belül így is bőven megérdemli a 4 csillagot.

nero  2017. 05. 05.

Feel good mozi, és semmi több. Jópofa vígjáték, ami simán hozza a színvonalat, azért párszor eléggé felnevettük a moziteremben. Ha csak röhögnél egy kicsit, merem ajánlani.

Mckenna Grace
Rob Corddry
Linda Lavin
Michael Cera
VOX.hu - Hogyan legyél latin szerető
Mindent összevetve tehát a Hogyan legyél latin szerető rácáfol az előítéletekre, ám sokkal ütősebb is lehetett volna, ha nem próbál minden komédiaklisét belesűríteni, ha 20-25 perc hiányzik belőle, és ha több jó poén kerül a képletbe. Így egy korántsem ciki, és könnyen fogyasztható, de a rekeszizmokra nem túl veszélyes szösszenet lett az eredmény. 60/100

Hatalmas, bár kissé szintén morbid poén Raquel Welch, egy évtized első barna hajú ügyeletes szexbombájának hiányzó karjai. Úgy érzem azt akarták vele mondani: sic transit gloria mundi!

(Berto49)

Ebben a filmben alakítja Eugenio Derbez karrierjének első, teljes egészében angol szerepét.

A Hogyan legyél latin szerető posztere (melyet a fenti galériában is láthattok) egy frappáns utalás a szintén 2017-ben bemutatott A sötét ötven árnyalata című filmre.