Szerelmes Shakespeare

Szerelmes Shakespeare

Shakespeare in Love
Harper

A fiatal színi író, William Shakespeare (Joseph Fiennes), Londonban igyekszik úrrá lenni alkotói válságán. A fiatalember, akiről még senki sem sejti, hogy egy nap a világ egyik legismertebb művésze lesz, ihletet keres magának. Megismeri a gyönyörű Lady Violát (Gwyneth Paltrow), aki hamarosan a… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1999.03.04. | HBO Max (2023.12.22.)

2023.12.19 Harper

Romantikus és vicces

John Madden szívhez szóló, vidám és romantikus filmet készített 1998-ban, amikor megrendezte a Szerelme Shakespeare című vígjátékát. A film számomra elsősorban a két főszereplő miatt annyira jó, ők: Gwyneth Paltrow és Joseph Fiennes. A script történelemhű a londoni Globe megjelenítésével és néhány valós történelmi figura szerepeltetésével. Ők például I. Erzsébet és Philip Henslowe. Valós a XVI-XVII. század fordulóján, 1600 körül ábrázolt London is. Különlegesség, hogy Shakespeare-t szegény sorsú drámaírónak ismerjük meg, aki egy nemes hölgybe szeret bele, aki kettős életet él: férfi ruhában színész, miközben előkelőség is egyszerre. Kapcsolatuk egyszerre vicces és romantikus. Gwyneth Paltrow nagyot alakít, nálam ő a film legjobbja. Értékelés: 4 csillag.

2018.12.16 mamiéstöti2

Egyáltalán nem tetszett, sem a szereplők összjátéka sem pedig a történet, de vannak benne eredeti jelenetek.

2019.08.27 indingo

Remek szereposztás, de Gwyeth Paltrow alakítása a legértékelhetőbb. Egyszer nézhető, mivel olyan érzése van az embernek mintha több Shakespare-i darabból rakták volna össze és ettől számomra kicsit sablonos és unalmasnak tűnt.

2017.11.20 Deku

Kiváló alkotás a maga nemében és nem is vártam volna többet tőle de még azt is túlteljesítette bőséggel. Nagyszerű lett ez a film. Nem kellett a végén összetörve és lehangoltan távozzak a képernyő elől.

2015.10.25 rbernadett

Nem volt rossz, de az Oscar-díj túlzás.

A film vége egy esetleges folytatást sejtetett, amely valószínűleg Shakespeare Vízkereszt, vagy amit akartok című művének elkészülését mutatja be. Én legalábbis számítottam egy ilyen filmre, felkeltette a kíváncsiságom. Csak most döbbentem rá, hogy készült egy film az említett mű alapján, csak éppen 2 évvel a Szerelmes Shakespeare elkészülte előtt.Szerző: Attila G.

Talán jogosan mondhatjuk, hogy a film azt szemlélteti, hogyan, milyen körülmények között, milyen ihlettől vezérelve készült William Shakespeare Rómeó és Júlia című műve. Szerző: Attila G.

A Rotten Tomatoes kritikai oldalon 93 %-ra értékelték a filmet 135 vélemény alapján.Szerző: dailyfilmsan

A film alapján színházi színpadra is megálmodták a produkciót amit 2013-ban tető alá is sikerült hozni.Szerző: dailyfilmsan