Szerelmes Shakespeare (1998)

Shakespeare in Love

indingo   2019. 08. 27.

Remek szereposztás, de Gwyeth Paltrow alakítása a legértékelhetőbb. Egyszer nézhető, mivel olyan érzése van az embernek mintha több Shakespare-i darabból rakták volna össze és ettől számomra kicsit sablonos és unalmasnak tűnt.

mamiéstöti2   2018. 12. 16.

Egyáltalán nem tetszett, sem a szereplők összjátéka sem pedig a történet, de vannak benne eredeti jelenetek.

rbernadett   2015. 10. 25.

Nem volt rossz, de az Oscar-díj túlzás.

Deku   2017. 11. 20.

Kiváló alkotás a maga nemében és nem is vártam volna többet tőle de még azt is túlteljesítette bőséggel. Nagyszerű lett ez a film. Nem kellett a végén összetörve és lehangoltan távozzak a képernyő elől.

dailyfilmsan   2019. 01. 31.

Nagyon romantikus és szórakoztató és nem teljesül be az igaz szerelem. Pont mint a film középpontjába ágyazódó színdarab, a Rómeó és Júlia. Ez egy eredet történet magáé a színdarabé, amit minden szerelmes ismer és szeretne oly tiszta szerelemmel szer... több»

FarZoo   2015. 03. 29.

Romantikus kategóriában megállja a helyét, de ez a szereposztás, előadásmód Shakespeare-hez nem méltó. Annak ellenére hogy azért élvezhető, nem tudtam beleélni magam abba a korba, abba az atmoszférába, amelyben játszódik. Egyszer nézhető.

angel001   2016. 04. 30.

William Shakespeare története , szerelme Lady Viola_val.Szerelmes, romantikus történet, csodaszép elképzelés.Nagyon hiteles karakterek, ami kiváló színészi alakításnak, a jó szereposztásnak köszönhető.

A film vége egy esetleges folytatást sejtetett, amely valószínűleg Shakespeare Vízkereszt, vagy amit akartok című művének elkészülését mutatja be. Én legalábbis számítottam egy ilyen filmre, felkeltette a kíváncsiságom. Csak most döbbentem rá, hogy készült egy film az említett mű alapján, csak éppen 2 évvel a Szerelmes Shakespeare elkészülte előtt.

(Attila G.)

Talán jogosan mondhatjuk, hogy a film azt szemlélteti, hogyan, milyen körülmények között, milyen ihlettől vezérelve készült William Shakespeare Rómeó és Júlia című műve.

(Attila G.)

A Rotten Tomatoes kritikai oldalon 93 %-ra értékelték a filmet 135 vélemény alapján.

(dailyfilmsan )

A film alapján színházi színpadra is megálmodták a produkciót amit 2013-ban tető alá is sikerült hozni.

(dailyfilmsan )

1998-ban a 9. legtöbb bevételt hozó film volt.

Joseph Fiennes a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Gwyneth Paltrow a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.

A szonett, amit William Violának ír egy valódi Shakespeare szonett, mégpedig a 18. számú.

(kázsé)

Az I. Erzsébetet alakító Judi Dench Oscar-díjat kapott alakításáért, pedig összesen alig 6 percet szerepelt a vásznon.

(kázsé)

A Slate magazin egyik 1999-es száma szerint miután II Erzsébet angol királynő fia Eduárd herceg látta a Szerelmes Shakespeare-t, kérte anyját, hogy nevezze ki őt Wessex grófjának a filmbéli Lord Wessex (Colin Firth) után. Eduárd az első wessexi gróf 1066 óta.