Szerelmes Shakespeare

Shakespeare in Love

A film vége egy esetleges folytatást sejtetett, amely valószínűleg Shakespeare Vízkereszt, vagy amit akartok című művének elkészülését mutatja be. Én legalábbis számítottam egy ilyen filmre, felkeltette a kíváncsiságom. Csak most döbbentem rá, hogy készült egy film az említett mű alapján, csak éppen 2 évvel a Szerelmes Shakespeare elkészülte előtt.Szerző: Attila G.

Talán jogosan mondhatjuk, hogy a film azt szemlélteti, hogyan, milyen körülmények között, milyen ihlettől vezérelve készült William Shakespeare Rómeó és Júlia című műve. Szerző: Attila G.

A Rotten Tomatoes kritikai oldalon 93 %-ra értékelték a filmet 135 vélemény alapján.Szerző: dailyfilmsan

A film alapján színházi színpadra is megálmodták a produkciót amit 2013-ban tető alá is sikerült hozni.Szerző: dailyfilmsan

1998-ban a 9. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

Joseph Fiennes a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Gwyneth Paltrow a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

A szonett, amit William Violának ír egy valódi Shakespeare szonett, mégpedig a 18. számú.Szerző: kázsé

Az I. Erzsébetet alakító Judi Dench Oscar-díjat kapott alakításáért, pedig összesen alig 6 percet szerepelt a vásznon. Szerző: kázsé

A Slate magazin egyik 1999-es száma szerint miután II Erzsébet angol királynő fia Eduárd herceg látta a Szerelmes Shakespeare-t, kérte anyját, hogy nevezze ki őt Wessex grófjának a filmbéli Lord Wessex (Colin Firth) után. Eduárd az első wessexi gróf 1066 óta.Szerző: kázsé

Ben Affleck azért vállalt szerepet a filmben, hogy akkori barátnője, Gwyneth Paltrow közelében legyen.Szerző: kázsé

Gwyneth Paltrow először Winona Ryder íróasztalán látta meg a forgatókönyvet, és megkérdezte, elolvashatja-e.Szerző: kázsé

A Lord Wessexet alakítító Colin Firth másodszor játszik olyan szerepet, ahol imádott hölgyét a Fiennes család egyik tagja szereti el. Az Angol betegben Ralph Fiennes, itt pedig Joseph Fiennes.Szerző: kázsé