Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Szerelmes Shakespeare (1998)

Shakespeare in Love

Érdekességek: Szerelmes Shakespeare (1998)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A film vége egy esetleges folytatást sejtetett, amely valószínűleg Shakespeare Vízkereszt, vagy amit akartok című művének elkészülését mutatja be. Én legalábbis számítottam egy ilyen filmre, felkeltette a kíváncsiságom. Csak most döbbentem rá, hogy készült egy film az említett mű alapján, csak éppen 2 évvel a Szerelmes Shakespeare elkészülte előtt.

(Attila G.)

Talán jogosan mondhatjuk, hogy a film azt szemlélteti, hogyan, milyen körülmények között, milyen ihlettől vezérelve készült William Shakespeare Rómeó és Júlia című műve.

(Attila G.)

A Rotten Tomatoes kritikai oldalon 93 %-ra értékelték a filmet 135 vélemény alapján.

(dailyfilmsan)

A film alapján színházi színpadra is megálmodták a produkciót amit 2013-ban tető alá is sikerült hozni.

(dailyfilmsan)

1998-ban a 9. legtöbb bevételt hozó film volt.

Joseph Fiennes a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Gwyneth Paltrow a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.

A szonett, amit William Violának ír egy valódi Shakespeare szonett, mégpedig a 18. számú.

(kázsé)

Az I. Erzsébetet alakító Judi Dench Oscar-díjat kapott alakításáért, pedig összesen alig 6 percet szerepelt a vásznon.

(kázsé)

A Slate magazin egyik 1999-es száma szerint miután II Erzsébet angol királynő fia Eduárd herceg látta a Szerelmes Shakespeare-t, kérte anyját, hogy nevezze ki őt Wessex grófjának a filmbéli Lord Wessex (Colin Firth) után. Eduárd az első wessexi gróf 1066 óta.

(kázsé)

Ben Affleck azért vállalt szerepet a filmben, hogy akkori barátnője, Gwyneth Paltrow közelében legyen.

(kázsé)

Gwyneth Paltrow először Winona Ryder íróasztalán látta meg a forgatókönyvet, és megkérdezte, elolvashatja-e.

(kázsé)

A Lord Wessexet alakítító Colin Firth másodszor játszik olyan szerepet, ahol imádott hölgyét a Fiennes család egyik tagja szereti el. Az Angol betegben Ralph Fiennes, itt pedig Joseph Fiennes.