Szerelmes Shakespeare

Shakespeare in Love

2023.12.19 Harper

Romantikus és vicces

John Madden szívhez szóló, vidám és romantikus filmet készített 1998-ban, amikor megrendezte a Szerelme Shakespeare című vígjátékát. A film számomra elsősorban a két főszereplő miatt annyira jó, ők: Gwyneth Paltrow és Joseph Fiennes. A script történelemhű a londoni Globe megjelenítésével és néhány valós történelmi figura szerepeltetésével. Ők például I. Erzsébet és Philip Henslowe. Valós a XVI-XVII. század fordulóján, 1600 körül ábrázolt London is. Különlegesség, hogy Shakespeare-t szegény sorsú drámaírónak ismerjük meg, aki egy nemes hölgybe szeret bele, aki kettős életet él: férfi ruhában színész, miközben előkelőség is egyszerre. Kapcsolatuk egyszerre vicces és romantikus. Gwyneth Paltrow nagyot alakít, nálam ő a film legjobbja. Értékelés: 4 csillag.

2018.12.16 mamiéstöti2

Egyáltalán nem tetszett, sem a szereplők összjátéka sem pedig a történet, de vannak benne eredeti jelenetek.

2019.08.27 indingo

Remek szereposztás, de Gwyeth Paltrow alakítása a legértékelhetőbb. Egyszer nézhető, mivel olyan érzése van az embernek mintha több Shakespare-i darabból rakták volna össze és ettől számomra kicsit sablonos és unalmasnak tűnt.

2017.11.20 Deku

Kiváló alkotás a maga nemében és nem is vártam volna többet tőle de még azt is túlteljesítette bőséggel. Nagyszerű lett ez a film. Nem kellett a végén összetörve és lehangoltan távozzak a képernyő elől.

2015.10.25 rbernadett

Nem volt rossz, de az Oscar-díj túlzás.

2019.01.31 dailyfilmsan

Nagyon romantikus és szórakoztató és nem teljesül be az igaz szerelem. Pont mint a film középpontjába ágyazódó színdarab, a Rómeó és Júlia. Ez egy eredet történet magáé a színdarabé, amit minden szerelmes ismer és szeretne oly tiszta szerelemmel szer... Több

2023.08.28 Ergit

Shakespeare világába csöppenni, az akkori színházak világába, miközben egy remekmű lát napvilágot a papírlapokon, majd a színpadon, egyszerűen elvarázsol újra és újra!

2016.04.30 angel001

William Shakespeare története , szerelme Lady Viola_val.Szerelmes, romantikus történet, csodaszép elképzelés.Nagyon hiteles karakterek, ami kiváló színészi alakításnak, a jó szereposztásnak köszönhető.

2015.03.29 FarZoo

Romantikus kategóriában megállja a helyét, de ez a szereposztás, előadásmód Shakespeare-hez nem méltó. Annak ellenére hogy azért élvezhető, nem tudtam beleélni magam abba a korba, abba az atmoszférába, amelyben játszódik. Egyszer nézhető.

2016.11.21 Manfred

Klasszikus, időtálló dráma,érzelmileg megfogó. A Rómeó és Júlia egyik legjobb feldolgozása. A szereplők karakteresek, jól alakítanak. A műfaj kedvelőinek kötelező!

2017.03.01 Zenta

A Szerelmes Shakespeare egy tipikusan olyan film, amit nem lehet megunni, ugyanis annyira könnyed, élvezetes és magával ragadó módon, tele szebbnél-szebb Shakespeare idézettekkel meséli el az amúgy nem túl bonyolult történetét, hogy szinte öröm nézni, nem ok nélkül volt 1999. egyik legsikeresebb filmje.

2017.02.09 tilino

A film hangulata, miliője annyira nem jött át, mert nem volt elegendően hiteles a feldolgozás, a karakterek,a korabeli hangulat...emiatt éreztem csalódást a film megtekintése után.

2016.12.12 Maxima

Igazi romantikus dráma, ami érzelmileg nagyon is megfogó. Nagyon tetszett a színészek alakítása, nagyon jól adják a romantikus karaktereket. Műfajában nagyon jó film.

2015.11.14 Regi82

Ez egy egészen jó film. Konkrétan klasszikus. Mozgalmas film így kellően leköti a néző figyelmét.A maga műfajában tökéletes film,megállja a helyét.Ajánlom akár többszöri megtekintésre is.