Szerelmes Shakespeare (1998)

Shakespeare in Love

Vélemények: Szerelmes Shakespeare (1998)

indingo   2019. 08. 27.

Remek szereposztás, de Gwyeth Paltrow alakítása a legértékelhetőbb. Egyszer nézhető, mivel olyan érzése van az embernek mintha több Shakespare-i darabból rakták volna össze és ettől számomra kicsit sablonos és unalmasnak tűnt.

mamiéstöti2   2018. 12. 16.

Egyáltalán nem tetszett, sem a szereplők összjátéka sem pedig a történet, de vannak benne eredeti jelenetek.

rbernadett   2015. 10. 25.

Nem volt rossz, de az Oscar-díj túlzás.

Deku   2017. 11. 20.

Kiváló alkotás a maga nemében és nem is vártam volna többet tőle de még azt is túlteljesítette bőséggel. Nagyszerű lett ez a film. Nem kellett a végén összetörve és lehangoltan távozzak a képernyő elől.

dailyfilmsan   2019. 01. 31.

Nagyon romantikus és szórakoztató és nem teljesül be az igaz szerelem. Pont mint a film középpontjába ágyazódó színdarab, a Rómeó és Júlia. Ez egy eredet történet magáé a színdarabé, amit minden szerelmes ismer és szeretne oly tiszta szerelemmel szer... több»

FarZoo   2015. 03. 29.

Romantikus kategóriában megállja a helyét, de ez a szereposztás, előadásmód Shakespeare-hez nem méltó. Annak ellenére hogy azért élvezhető, nem tudtam beleélni magam abba a korba, abba az atmoszférába, amelyben játszódik. Egyszer nézhető.

angel001   2016. 04. 30.

William Shakespeare története , szerelme Lady Viola_val.Szerelmes, romantikus történet, csodaszép elképzelés.Nagyon hiteles karakterek, ami kiváló színészi alakításnak, a jó szereposztásnak köszönhető.

Zenta   2017. 03. 01.

A Szerelmes Shakespeare egy tipikusan olyan film, amit nem lehet megunni, ugyanis annyira könnyed, élvezetes és magával ragadó módon, tele szebbnél-szebb Shakespeare idézettekkel meséli el az amúgy nem túl bonyolult történetét, hogy szinte öröm nézni, nem ok nélkül volt 1999. egyik legsikeresebb filmje.

Manfred   2016. 11. 21.

Klasszikus, időtálló dráma,érzelmileg megfogó. A Rómeó és Júlia egyik legjobb feldolgozása. A szereplők karakteresek, jól alakítanak. A műfaj kedvelőinek kötelező!

tilino   2017. 02. 09.

A film hangulata, miliője annyira nem jött át, mert nem volt elegendően hiteles a feldolgozás, a karakterek,a korabeli hangulat...emiatt éreztem csalódást a film megtekintése után.

Bekmeli   2015. 07. 10.

Sokan talán kicsit többet vártak a filmtől de nekem nem volt csalódás. Nagyon jó a szereplő válogatás , a főszereplő karaktere különösen. Régi urban játszódó mégis modern dráma.

Regi82   2015. 11. 14.

Ez egy egészen jó film. Konkrétan klasszikus. Mozgalmas film így kellően leköti a néző figyelmét.A maga műfajában tökéletes film,megállja a helyét.Ajánlom akár többszöri megtekintésre is.

Maxima   2016. 12. 12.

Igazi romantikus dráma, ami érzelmileg nagyon is megfogó. Nagyon tetszett a színészek alakítása, nagyon jól adják a romantikus karaktereket. Műfajában nagyon jó film.

s0ltau77   2015. 09. 05.

Először is nem igazán akartam megnézni ezt a filmet, ha így tettem volna egy csodás történetről maradok le és egy kellemes kis szórakozásról. Nagyon rendben volt a film így bátran ajánlom minden unatkozó nézőnek.

UmpaLumpa   2015. 10. 09.

Én a magam részéről nagyon élveztem, még ha a valódi Shakespeare-hez nem sok köze is volt. Élvezetes szerelmes történet, csak az a baj vele, hogy bárhol és bármikor játszódhatna, nincs benne semmi különleges, semmi igazán hangulatos. De egyszer pont ... több»

Mirci   2015. 01. 05.

Azért Joseph Fiennes testvérek között is a leghiteltelenebb Shakespeare akit csak el lehet képzelni. Arról nem is beszélve, hogy a film koncepciója maga lehangoló: eldöntjük, hogy csinálnunk egy Shakespeare filmet, és muszáj, hogy romantikus vígjáték... több»