Eddie, a sas (2016)

Eddie the Eagle

Eddie, a sas

Gabriella Kovács   2021. 01. 23.

Ma láttam a tv-ben, nagyon tetszett. Az a tanulság, hogy ha valaki valamit szeretne, és kitartó az életben, bármit el lehet éni. Főleg, ha van segítség.

dulkap   2016. 08. 26.

Nehéz mit írni a filmről, mert annyi mindent lehetne. Ez egy remek és kedves film, már ha lehet ilyen jelzőt használni egy film esetében. Egy könnyed és összességében vidám alkotás, ami stílusát tekintve olyan, mintha valóban a 80-as évek végén készü... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Könnyed humorú, rendkívül szórakoztató vígjáték, amely tanító jellegű is. Ha valamit nagyon szeretnénk és elég kitartóak vagyunk, el tudjuk érni a céljainkat, nincs lehetetlen.

indingo   2016. 03. 13.

Volt szerencsém premier előtt látni a filmet, de a korábbi előzetes alapján amúgy is megnéztem volna. Igaz történetet dolgoz fel, bár néhol valószínűleg kicsit színeztek az alkotók. Nekem kifejezetten tetszett, humoros volt és valahol elképesztő a sz... több»

ArpiHajdu és Réci   2016. 04. 16.

Nagyon jó film, ajánlani tudom mindenkinek, akit próbáltak már lebeszélni az álmairól, akit mindenhol leírtak, s már saját maga is kezdte elveszíteni a hitét. Kellőképpen komoly és kellőképp humoros.

Deku   2017. 07. 10.

A tavalyi év legnagyobb meglepetését okozta ez a film. Felkeltette a figyelmem az igaz történet viszont a tartalma alapján nem mondtam volna sok jót róla. Viszont nagyon szerethető volt mind karakterileg mind pedig történetileg egyaránt.

HercegPeter   2017. 05. 13.

Régen nem láttam ilyen jó filmet. Vicces és tanulságos egyben. Persze így utólag utánaolvasva, a filmnek nem sok köze van a valós történésekhez, de ez így volt jó. Nagyon tetszik, hogy végre egy olyan vígjáték, ahol nem minden második poén egy káromk... több»

Dexter Fletcher
Dexter Fletcher
Hugh Jackman

A film összbevétele 46 152 800 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 30 622 160 forintot termelt. A hazai mozik összesen 28 620 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Bronson Peary karakterét (akit a filmben Hugh Jackman játszott) a film kedvéért találták ki. Az igazi Eddie Edwardsnak nem volt ilyen nevű edzője.

Dexter Fletcher rendező színészként is ismerős lehet Az elefántember, Az ember, aki túl keveset tudott, A Ravasz, az Agy és a két füstölgő puskacső, a Doom, a Csillagpor vagy éppen a Ha/ver című filmekből.

Az igazi Eddie Edwards a BBC csatornának azt nyilatkozta a film megjelenése előtt, hogy a film csupán 10 százalékban fedi a valóságot.

Edwards két dalt is elkészített finn nyelven (annak ellenére, hogy nem is beszéli a nyelvet). Dalai olyannyira sikeresek lettek, hogy a finn pop chart listán második helyen is állt.

Furcsa külseje ellenére a '88-as olimpia után Eddie szerelmes levelek és ajánlatok tucatját kapta női rajongóitól. Edwards ma azonban már boldog családban él feleségével, Samanthával és két lányával, Ottilie-vel és Honey-val.

Eddie Edwards fogászati és szemészeti operációkat is elvégeztetett magán. A szemével mára már tökéletesen lát szemüveg nélkül is. Ám a védjegyét jelentő pápaszemtől nem vált meg, ha valamelyik rajongója megkéri, szívesen felveszi.

Matthew Vaughn gyermekei imádták a Jég veled című filmet, ami a jamaicai bob csapatról szólt. Ekkor döntötte el, hogy közreműködik az Eddie, a sas forgatásánál.

Eddie Edwards az 1988-as Calgaryban rendezett téli olimpián indult. Ugyanezen az olimpián indult és vált híressé a jamaicai bobcsapat is, amelyről szintén készült játékfilm Jég veled! címen

A csodabogár síugró, Eddie Edwards élete alapján készített biopic végezhette volna tipikus hollywoodi hőstörténetként is, de Dexter Fletcher rendező tragikomédiaként közelítette meg a történetet. CSIGER ÁDÁM KRITIKÁJA. több»

Eddie „a sas” Edwards a világ legvalószerűtlenebb sportolója volt, és most egy szégyentelenül naiv komédia-drámában tér vissza – ami tökéletesen illik hozzá. több»

Az Eddie, a sas azért is hasznos mozi, mert egy jófej tesitanárnak végre van mit levetítenie annak a diáknak, aki mondjuk csak a lábát találja el a labda helyett, mégis világbajnok akar lenni. több»