Játssz egy iPad-ért! · Keressük a nap véleményíróját! Nyerj mozijegyet minden nap! Login

Eddie, a sas (2016)

Eddie the Eagle

Eddie, a sas

dulkap   2016. 08. 26.

Nehéz mit írni a filmről, mert annyi mindent lehetne. Ez egy remek és kedves film, már ha lehet ilyen jelzőt használni egy film esetében. Egy könnyed és összességében vidám alkotás, ami stílusát tekintve olyan, mintha valóban a 80-as évek végén készült. Nem akar többnek látszani, mint ami és így hemzsegnek benne a mondanivalók. Ami hozzám ezek közül talán a legközelebb áll, hogy sosem mást kell legyőzni, hanem önmagunk határait kell feszegetni és ha mindent megtéve legyőzzük magunkat, akkor elértük a célunkat. Egy szerethető és motiváló film, szimpatikus színészgárdával és jó hangulattal.

(Azért egy szakértőt a szinkronnál alkalmazhattak volna. Pl. a hátszél nem barátja egy síugrónak…)

Bogi87   2016. 05. 27.

Könnyed humorú, rendkívül szórakoztató vígjáték, amely tanító jellegű is. Ha valamit nagyon szeretnénk és elég kitartóak vagyunk, el tudjuk érni a céljainkat, nincs lehetetlen.

indingo   2016. 03. 13.

Volt szerencsém premier előtt látni a filmet, de a korábbi előzetes alapján amúgy is megnéztem volna. Igaz történetet dolgoz fel, bár néhol valószínűleg kicsit színeztek az alkotók. Nekem kifejezetten tetszett, humoros volt és valahol elképesztő a sztori, mert Eddie Edwards tényleg nem volt egy sportos alkat. Az 1988-as olimpiáról készült eredeti felvételek filmbe való bejátszása szintén plusz pont. A retro a zenékkel együtt szintén kiváló.

ArpiHajdu és Réci   2016. 04. 16.

Nagyon jó film, ajánlani tudom mindenkinek, akit próbáltak már lebeszélni az álmairól, akit mindenhol leírtak, s már saját maga is kezdte elveszíteni a hitét. Kellőképpen komoly és kellőképp humoros.

Deku   2017. 07. 10.

A tavalyi év legnagyobb meglepetését okozta ez a film. Felkeltette a figyelmem az igaz történet viszont a tartalma alapján nem mondtam volna sok jót róla. Viszont nagyon szerethető volt mind karakterileg mind pedig történetileg egyaránt.

Dexter Fletcher
Dexter Fletcher

Az Eddie, a sas ugyanis egy igazi lélekemelő alkotás, ami nem csak a humorával deríti az embert jobb kedvre, hanem az üzenetével is. Az üzenetet pedig mindenki érezni fogja magában a moziból kifelé jövet. 9,5/10 több»

Végszónak pedig annyit, hogy aki épp nincs jó hangulatban, az nyugodtan szánja rá magát a filmre, mert kikapcsol és felderít, nem pedig lefáraszt és idegesít. több»

Bár az Eddie, a sas nem rejteget nagy meglepetéseket, és mondanivalója egy mondatban összefoglalható, mégis igazi sportfilm, amelynek legalább akkora szíve van, mint a filmben nagyszerűen megformált Eddie Edwards-nak. Repülj, Eddie, repülj! 8/10 több»

Bronson Peary karakterét (akit a filmben Hugh Jackman játszott) a film kedvéért találták ki. Az igazi Eddie Edwardsnak nem volt ilyen nevű edzője.

(ArpiHajdu és Réci )

Dexter Fletcher rendező színészként is ismerős lehet Az elefántember, Az ember, aki túl keveset tudott, A Ravasz, az Agy és a két füstölgő puskacső, a Doom, a Csillagpor vagy éppen a Ha/ver című filmekből.

(ArpiHajdu és Réci )

Az igazi Eddie Edwards a BBC csatornának azt nyilatkozta a film megjelenése előtt, hogy a film csupán 10 százalékban fedi a valóságot.