Játssz egy Xiaomi Redmi Note 4-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Eddie, a sas

(Eddie the Eagle)
Eddie, a sas

dulkap  2016. 08. 26.

Nehéz mit írni a filmről, mert annyi mindent lehetne. Ez egy remek és kedves film, már ha lehet ilyen jelzőt használni egy film esetében. Egy könnyed és összességében vidám alkotás, ami stílusát tekintve olyan, mintha valóban a 80-as évek végén készült. Nem akar többnek látszani, mint ami és így hemzsegnek benne a mondanivalók. Ami hozzám ezek közül talán a legközelebb áll, hogy sosem mást kell legyőzni, hanem önmagunk határait kell feszegetni és ha mindent megtéve legyőzzük magunkat, akkor elértük a célunkat. Egy szerethető és motiváló film, szimpatikus színészgárdával és jó hangulattal.

(Azért egy szakértőt a szinkronnál alkalmazhattak volna. Pl. a hátszél nem barátja egy síugrónak…)

indingo  2016. 03. 13.

Volt szerencsém premier előtt látni a filmet, de a korábbi előzetes alapján amúgy is megnéztem volna. Igaz történetet dolgoz fel, bár néhol valószínűleg kicsit színeztek az alkotók. Nekem kifejezetten tetszett, humoros volt és valahol elképesztő a sztori, mert Eddie Edwards tényleg nem volt egy sportos alkat. Az 1988-as olimpiáról készült eredeti felvételek filmbe való bejátszása szintén plusz pont. A retro a zenékkel együtt szintén kiváló.

Bogi87  2016. 05. 27.

Könnyed humorú, rendkívül szórakoztató vígjáték, amely tanító jellegű is. Ha valamit nagyon szeretnénk és elég kitartóak vagyunk, el tudjuk érni a céljainkat, nincs lehetetlen.

HercegPeter  2017. 05. 13.

Régen nem láttam ilyen jó filmet. Vicces és tanulságos egyben. Persze így utólag utánaolvasva, a filmnek nem sok köze van a valós történésekhez, de ez így volt jó. Nagyon tetszik, hogy végre egy olyan vígjáték, ahol nem minden második poén egy káromkodás. Kedves, aranyos humora van, ami mostanában ritkaságszámba megy. Persze nekem is azonnal a Jég veled! ugrott be a hasonló téma és helyzet miatt. Mind a kettő a kedvenc sportos filmjeim közé sorolható.

ArpiHajdu és Réci  2016. 04. 16.

Nagyon jó film, ajánlani tudom mindenkinek, akit próbáltak már lebeszélni az álmairól, akit mindenhol leírtak, s már saját maga is kezdte elveszíteni a hitét. Kellőképpen komoly és kellőképp humoros.

Dexter Fletcher
Dexter Fletcher
Movieaddicts: Eddie, a sas
Az Eddie, a sas ugyanis egy igazi lélekemelő alkotás, ami nem csak a humorával deríti az embert jobb kedvre, hanem az üzenetével is. Az üzenetet pedig mindenki érezni fogja magában a moziból kifelé jövet. 9,5/10
Smoking Barrels: Eddie, a sas
Végszónak pedig annyit, hogy aki épp nincs jó hangulatban, az nyugodtan szánja rá magát a filmre, mert kikapcsol és felderít, nem pedig lefáraszt és idegesít.
Filmtrailer: Az olimpia igazi arca
Bár az Eddie, a sas nem rejteget nagy meglepetéseket, és mondanivalója egy mondatban összefoglalható, mégis igazi sportfilm, amelynek legalább akkora szíve van, mint a filmben nagyszerűen megformált Eddie Edwards-nak. Repülj, Eddie, repülj! 8/10

Bronson Peary karakterét (akit a filmben Hugh Jackman játszott) a film kedvéért találták ki. Az igazi Eddie Edwardsnak nem volt ilyen nevű edzője.

Dexter Fletcher rendező színészként is ismerős lehet Az elefántember, Az ember, aki túl keveset tudott, A Ravasz, az Agy és a két füstölgő puskacső, a Doom, a Csillagpor vagy éppen a Ha/ver című filmekből.

Az igazi Eddie Edwards a BBC csatornának azt nyilatkozta a film megjelenése előtt, hogy a film csupán 10 százalékban fedi a valóságot.