A hölgy egy kissé bogaras

Bimbi, azaz Takács Klára munkanélküli. Albérletben lakik, és fogalma sincs arról, miből fog élni, miből fogja a számláit kifizetni. De szerencséjére az előző albérlő, akinek volt egy ajánlólevele a Tormássy művek igazgatójához, időközben bolondokházába került. Így aztán a "felhasználatlan" ajánlólevéllel jelentkezhet munkára. Mivel a levélben az áll, hogy a "hölgy egy kissé bogaras" állást nem kap, de elszegődhet a vezérigazgató fiához gépírókisasszonynak.

Rendező: Ákos Ráthonyi
Forgatókönyvíró: Aszlányi Károly
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1938.10.11.

2019.10.06 DóRi

Nagyon szeretem a régi magyar vígjátékokat, ez is az egyik nagy kedvencem. Tolnai Klári még nagyon fiatal volt, Gobbi Hilda is. Mindkét díva jó volt ebben a korai szerepében.

2017.12.17 Berto49

Teljesen amerikai sémára épülő film, jól látszódik, hogy Ráthonyi többek között ott is tanulta a filmkészítést. Kimaradt belőle a korabeli magyar vígjátékok tréfamestere, Kabos Gyula, de jól helyettesítette Mály Gerő, Tolnay Klári és Ráday Imre remek... Több

2016.04.28 Cordelia Bennett

Félreértések, előítéletek... De ha elég okos az ember, abból is előnyt kovácsolhat, ha bolondnak nézik. :) Baromfi-vadászati alapmű!

2015.12.12 Guszti

Hát, hogy őszinte legyek nekem valahogy mindig nehéz volt megértenem, hogy mit kedvelnek annyira Tolnai Klári küllemén. Voltak jó szereplései. De valahogy nehezen tudok elvonatkoztatni a hatalmas állától....nem volt egy túl szexi lány.

A film forgatókönyvét a tragikus balesetben fiatalon elhunyt Aszlányi Károly (1908-1938), a tehetséges humorista írta. A rendezője, Ráthonyi Ákos a főszerepet akkori feleségére, Tolnay Klárira bízta.Szerző: Berto49