Pesti mese

A lenézett, elnyomott kalaposlány élete egy pillanat alatt megváltozik. Mint a mesében, értesítik, hogy milliomos lett, mivel amerikai rokona - akit nem is ismert - méltóztatott elhunyni. Hogy milyen népszerűvé tud válni egy szegény lány még a vegetáriánus társbérlők előtt is, akik elől dugdosni kell a szobanövényeket? De micsoda erőfeszítésbe kerül, hogy az vegye el feleségül, akit kiszemelt magának, elképesztő.

Rendező: Gaál Béla
Forgatókönyvíró: Vadnay László
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1937.05.27. | Filmio (2022.01.27.)

Mály Gerő
Kiss Manyi
Feleki Kamill
Kabos Gyula

2017.12.09 Deku

Szerintem végig izgalmas volt és fordulatos is egyben. Nem hagyott unatkozni. Meglehetősen tetszetős lett. Mivel számomra ez a favorit nem is volt kérdés, hogy betalál.

2017.08.11 petera050

Van ebben a történetben valami nagyon is aktuális, amit még Kabos kellemes és utánozhatatlan humora sem tud elfedni. Szerintem az ilyen társadalmi rétegeket feszegető kérdések egyszerűen örökzöldek. Már csak emiatt is érdemes megnézni a Pesti mesét.

2017.01.06 ollókéz

Bár nekem egy kicsit fura volt az egész film dramaturgiája, nem az én ízlésemnek való, de ennek ellenére szerintem nagyon szórakoztató. Csak azt sajnálom, hogy ma már nem annyira ismert.