Lila akác

Tóth Manci masamódból lett kartáncosnő megismerkedik Palival, a csinos bankfiúval, és halálosan beleszeret. Ám hiába várja tőle a biztató szót, mert az Lilit, a szépasszonyt szereti. Manci ezért bánatában Oroszországba szegődik. Mire Pali rájön, hogy ő is szereti Mancit, és utána indulna, kitör a háború, így már csak katonaként követheti?A filmet 1934. szeptember 6-án mutatták be.. A közönség nem tudta elfogadni ezt a szomorú befejezést, ezért a producer kívánságára happy endre változtatták. Csak ez a változat maradt fenn.

Forgatókönyvíró: Mihály István, Szép Ernő
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1934.09.06.

2018.01.25 daeril

Filmtörténeti klasszikus, amit nem lehet kihagyni. Kíváncsiságból elolvastam Szép Ernő azonos című regényét is; én tökéletesen meglennék az eredeti befejezéssel is, de hát a néző az első, és a film bemutatása idejében bizony még nem volt elfogadott, ... Több

2016.04.02 Fabix11

Napok óta nem tudom kiverni a fejemből a Lila akácok című dalt, annyira fülbemászó. Ha elkapja az embert a "régi filmet akarok" hangulat, ez mindenképp jó választás. Hangulatos, szinte visszaröpíti az embert az 1900 évek elejére.

Több későbbi híresség is szerepel a filmben, akik ekkor még ismeretlenek voltak a nagyközönség előtt. Ilyenek Ruttkay Éva és Tolnay Klári, akik még csak mellékszerepekben ugyan, de már feltűntek a filmben.Szerző: erdei1999

A filmnek készült remake-je (feldolgozása) 1972-ben szintén Székely István rendezésében, viszont nem akác, hanem ákác címmel.Szerző: citizenfour99

A film alapjául Szép Ernő: Lila akác c. műve szolgált.Szerző: citizenfour99