Az én lányom nem olyan

Egy fiatalokból álló társaság egyik tagja, Ferenc régóta tetszik Gittának. Gitta családja nem nézi jó szemmel barátságukat, mert gazdagabb vőlegényt szánnak a lánynak Sándor személyében. Nem tudják, hogy Gitta és Sándor már ismerik egymást: amikor Ferit a lány apja eltanácsolta a háztól, őt bízták meg, hogy kettejük között a kapcsolatot fenntartsa. Feri erőszakosan viselkedik, de meg kell tapasztalnia, hogy Gitta nem az a könnyelmű lány, akinek hitte. Feri egyre ellenszenvesebb, Sándor egyre rokonszenvesebb Gittának. Mire a család megrendezi Gitta és Sándor ismerkedési estélyét, azok már rég szeretik egymást.

Rendező: Ladislao Vajda
Forgatókönyvíró: Csathó Kálmán, Nóti Károly
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1937.11.14.
Tolnay Klári

2019.10.15 Berto49

Decens úrilány

Elsősorban a színészek miatt ma is szórakoztató vígjáték 1937-ből. A zseniális Kabos Gyula az igazi, ágy alatt cilinderben sétáló papucsférj szerepében, aki nagy buzgósággal „tanulja” a zsákhordás csínja-bínját. Kollégája, Gózon Gyula - akihez ifjúkorától kezdve, a lugosi színtársulatban kezdődött barátság kötötte - kalauz szerepben megtanítja a „kisszakasz” használatára. A feleség, Annie néni (Vízváry Mariska, a Nemzeti Színház örökös tagja) valóságos tűzokádó sárkány a végére a tanultak hatására megszelídül. Alakítása elementáris volt. Vegyük például a hasonló testi adottságokkal bíró színésznőnek csúfolt Rebel Wilsont. Ezt az ordenáré nőszemélyt kétértelmű beszólásaival egy napon sem lehet említeni egy valódi színésznővel. Rajnay Gábor számomra ebben a filmben mutatott igazi színjátszói tehetséget, mert az eddig látott filmjeiben az obligát mosolyán kívül nem sok mindent láttam tőle. „Felesége”, Gombaszögi Ella, ahogy mindig, most is hitelesen alakította a rábízott szerepét. Turay Ida a megszokott csivitelésen túl nem erőltette meg magát. A szerelmespár, Tolnay Klári és Ráday Imre egy év múlva a „Hölgy egy kissé bogaras”-ban is sikeresen játszott együtt. 100 perc felhőtlen szórakozás és nevetés vár arra a nézőre, aki a mai gagyi vígjátékok helyett ezt a filmet választja.

A film alapjául Török Rezső : A férfi mint őrült c. regénye szolgált.Szerző: citizenfour99