Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Sherlock Holmes: Árnyjáték (2011)

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

bettina50   2019. 10. 20.

Végignéztem. Van egyfajta hangulata,a jelmezek díszletek ,színészi alakítások kiváló. Valamiért nálam azonban csak közepes.

Deku   2017. 07. 24.

Amikor először láttam azonnal oda voltam érte mert mindent megadott amire vágytam. Folytatta az első rész kiváló hangulatát és humorát. A színészek feledhetetelenek bármikor újra nézném.

HETEDIK   2019. 06. 19.

Annó még moziban láttam és egyből megfogott. Nem csak azért, mert sokkal jobb mint az első, vagy azért mert Ritchie stílusa átitatja a filmet,(ez az erdő bombázásában csúcsosodik egyébként ki)hanem mert kényes témákat is mer feszegetni. Itt van a ház... több»

Sabnock Sanatory   2018. 08. 20.

Ritchie filmje itt is nagyot szól... Sherlock továbbra is egy szerethető őrült, és persze Watson továbbra is csak a háttérből csetlik botlik, de mindezt zseniálisan!!! Fantasztikusak a lassítások, látszik mennyi munkát fektettek bele a színészek, és ... több»

Szilonka   2019. 07. 30.

Szerintem még jobb lett, mint az első rész, sokkal több meglepetés van benne és a humora is jobb.

Yosihiro   2017. 12. 13.

Micsoda folytatás az első részhez képest. Kiváló hang kép effektek igazi mozi. Ezt látni kell. Mindenkinek ajánlom

Norbert93   2019. 04. 27.

Szerencsére maradt a színvonal, maradt a minimális steampunk beütés, és kiváló időzítéssel változnak a helyszínek is. Az új karakterek egytől-egyig kiválók, és Sherlock Holmes ismételten betegesen furcsa & zseniális.

Stephen Fry és Jared Harris egy napon ünnepli születésnapját.

A film bevétele kis híján 545 millió dollár volt, és ezzel 2011 12. legnagyobb bevételű mozija lett.

A film 125 millió dollárból készült el.

Elkészítettek egy lemezt, mely a kísérőzenét tartalmazta, és a lemez bevételének egy részét felajánlották a romák megsegítésére.

A tengeri résznél látható hajó egy valódi gőzhajó, ami Írországban rendszeresen közlekedik.

A nyitó és a záró stáblistát úgy csinálták meg, mintha Watson jegyzetfüzetét nézegetnénk, melyben az események rajzokként jelennek meg.

Az alkotók a filmet egyrészt folytatásnak szánták, ugyanakkor arra törekedtek, hogy önmagában is megállja a helyét, ne kelljen a nézőknek ismerniük az előzményeket.

A történet alapját Az utolsó eset című novella adja, de több más műből is vettek ötleteket az alkotók.

Moriarty első lépését a sakkjátékban angol nyitásnak hívják.

(BSzabina)

Holmes és Moriarty sakkjátéka egy valódi meccsen alapszik, amit 1966-ban játszott Bent Larsen és Tigran Petrosian Santa Monicán. A kezdőlépéseket kicsit megváltoztatták, és felcserélték a bábuk színét is.

(BSzabina)