Mission: Impossible - Utóhatás (2018)

Mission: Impossible - Fallout

hsanya182   2018. 11. 23.

Az akció részek nagyon szuperül lettek kivitelezve, igazi látvány mozi, már ez első verekedős jelenet nagyon vicces és egyben ütős lett, azután jött a motoros üldözés ami nagyon ász volt. A történet nem volt annyira szimpatikus, kicsit kusza szálak, na meg a végén a bugyuta trendi amerikai felfogásos hatásvadász film klisé nem tette vonzóvá, de vannak benne remek rejtélyes beszélgetések, amibe humort is sikerült belecsempészni. Az átvezető dialógusok már kezdtek unalmassá válni, de összességében a remek akció részek miatt vonzó film.

Milanman   2018. 11. 15.
MI filmet látok, likeolok...

Tom Cruise hatalmas király. Az MI sorozat révén nem igazán tud hibázni, különösen igaz ez, az elmúlt pár darabra. Az Utóhatás is szépen illeszkedik ebbe a sorba. A legjobb értelemben vett, ütős, izgalmas, látványos, szórakoztató, a műfaji elemeket szépen, szinte patikamérlegre állítva vegyítő alkotás. Nehéz lenne bármely elemébe komolyabban belekötni. A színészei baromi jók, különös tekintettel Cruisra, aki valami egészen elképesztőt melózik a film alatt. Tudván, hogy ezeket kaszkadőr nélkül csinálta, még jobban megsüvegelendő a teljesítménye. Számomra egyetlen gyenge pontja van a filmnek, az pedig részben pont a korábban említett patikamérleg effektusból ered. Az Utóhatás szinte semmilyen szempontból nem tud forradalmi lenni. Persze látunk 1-2 meghökkentő akciójelenetet, de a történet, annak kifutása igazából összességében kiszámítható. Ez persze csak részben kritika, mert alapvetően a franchise sajátja ez. Ezért (is) szeretjük és nézzük mindig nagy kedvvel az újabb epizódokat.

HETEDIK   2018. 08. 01.

Nekem az előző rész jobban tetszett, itt már valahogy azt éreztem hogy kezd kifulladni a széria, semmi újdonságot nem tudnak belepumpálni és bizony néha ismétli is az ötödik részt. Persze ahogy Cruise sprintel így túl az ötvenen az valami döbbenetes, remek kondiban van és még verekedni is tud nem is akárhogyan, a WC jelenet a film legjobbja, de az ejtőernyőzés se semmi, főleg hogy több mint száz ugrásból vették fel az egész jelenetet. Lane karaktere se olyan erős mint az előző részben finoman szólva sem, ugyanez igaz Rebecca Fergusonra is, meg van megint BMW csak minek....a helikopteres rész pedig bitang jó lenne ha nem vágták volna darabokra hogy párhuzamosan mutassanak egy másik jelenetet. Szerintem McQuarrie újbóli szerződtetése hiba volt, pont attól tudott a széria mindig valami újat mutatni hogy minden résznél más ült a direktori székben. Viszont a halálugrásért hatalmas respect Cruise-nak, ott ugye el is törte bokáját de még így is megcsinálta a jelenetet még ha bicegve is. Ha lesz hetedik rész, remélem valaki más rendezi.

Berto49   2018. 08. 02.

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Elképesztően látványos mozi, amit mostanában meg lehet csinálni egy akciófilmnél azt megtették. Persze kell hozzá egy Tom Cruise, aki a hatodik X közepén járva bámulatosan teljesít. Amennyiben valóban igaz, hogy minden jelenetet kaszkadőr nélkül vettek fel, akkor csoda, hogy egy bokatöréssel megúszta. Ez a baleset 80 millió dollárral növelte a film költségvetését, de szerintem bőven behozza majd, mert a mozi pénztáraknál tolonganak. Végignézve az IMDb szinte véget nem érő stáblistáját elhiszem, hogy a hadseregnyi közreműködő miatt valóban ilyen jelentékeny volt Cruise elhibázott ugrása miatt a kiesés. Ugyan a franchise már a hatodik résznél tart, de talán az első után ez a leginkább élvezhető, ha nem vesszük figyelembe a történetet. Az ugyanis elég gyenge lábakon áll, de ennél a zsánernél nem is a leglényegesebb összetevő. A fő szempont az „action”, az pedig vastagon benne van. Jól megkoreografált verekedések, lélegzet visszafojtós, fantasztikus üldözések, csodás helyszínek. Mikor juthat el a mezei néző Kasmír hegyei közé, ráadásul helikopterről gyönyörködhet a pazarul fenséges tájban. Vagy vegyük az ejtőernyős ugrásokat, amik szintén bravúros felvételek. Én a hagyományos 2 D-ben láttam, de így is néha annyira szorítottam az ülés karfáját, hogy majdnem a kezemben maradt. A DVD-én való megjelenést figyelni fogom, mert muszáj beszereznem a gyűjteményembe!

Bizsu82   2018. 08. 15.

Azt kaptam a filmtől amit vártam! Igazán pörgős, aktív cselekményű film, ami gyakorlatilag egész hosszában leköti a nézőjét, egy percig sem unatkoztam rajta. A megszokott, profi karakterek megvannak benne. Szórakoztató és izgalmas, igazi élmény volt! Kategória kedvelőinek illetve azoknak akiknek a korábbi részek tetszettek mindenképpen ajánlom!

Alec Baldwin
Alec Baldwin
Sean Harris
Tom Cruise

A hatodik részre végre beérett a sorozat! Az Utóhatás ugyanis egy minden tekintetben végig gondolt, jól összerakott, akciódús és feszültséggel teli alkotás lett, amely várhatóan letarolja az összes nyári látványfilmet. Ütős blockbuster és emellett méltó folytatása az eddigi részeknek, ami nem csak M:I-rajongóknak kötelező látnivaló. több»

Összességében a Mission Impossible Utóhatás egy átlag feletti módon elkészített, izgalmas, látványos és fordulatos akcióáradat, humorral és egyéniségekkel. Méltó folytatása a legjobban sikerült, ötödik epizódnak, ami már csak azért is egyedi, mert elég ritka a filmvilágban, hogy egy franchise minden része egyre jobb és jobb legyen. Itt viszont alighanem éppen ez a helyzet. A hatodik fejezet (Mission: Impossible - Fallout) látványos, pörgő tempójú, fordulatos és humort sem nélkülöző akció-thriller, lenyűgöző jelenetekkel. több»

Az alkotók nem érték be csupán annyival, hogy egy újabb lélegzetelállító küldetésre invitáljanak bennünket, éppen ezért a sztori is megfelelőképpen csavaros, ami miatt bőven tartogat számunkra meglepetéseket a cselekmény. több»

Henry Cavill Supermanjéről Az igazság ligájában, a színésznek a Mission Impossible: Utóhatásban elvállalt bérgyilkos szerep miatt kellett CGI-al eltüntetni a bajuszt, amely óriási mém-áradatot eredményezett az interneten.

(ArpiHajdu és Réci )

Tom Cruise 7600 méter magasról ugrott ki az ejtőernyős jelenetnél és csak 600 méter alatt nyitotta ki az ejtőernyőjét, ami egy igazi katonai ugrástípus, arra az esetekre, ha nem szeretnének lelepleződni az ellenség előtt.

(ArpiHajdu és Réci )

Tom Cruise a szerep kedvéért megtanult helikoptert vezetni.