Mission: Impossible - Utóhatás (2018)

Mission: Impossible - Fallout

hsanya182   2018. 11. 23.

Az akció részek nagyon szuperül lettek kivitelezve, igazi látvány mozi, már ez első verekedős jelenet nagyon vicces és egyben ütős lett, azután jött a motoros üldözés ami nagyon ász volt. A történet nem volt annyira szimpatikus, kicsit kusza szálak, na meg a végén a bugyuta trendi amerikai felfogásos hatásvadász film klisé nem tette vonzóvá, de vannak benne remek rejtélyes beszélgetések, amibe humort is sikerült belecsempészni. Az átvezető dialógusok már kezdtek unalmassá válni, de összességében a remek akció részek miatt vonzó film.

Milanman   2018. 11. 15.
MI filmet látok, likeolok...

Tom Cruise hatalmas király. Az MI sorozat révén nem igazán tud hibázni, különösen igaz ez, az elmúlt pár darabra. Az Utóhatás is szépen illeszkedik ebbe a sorba. A legjobb értelemben vett, ütős, izgalmas, látványos, szórakoztató, a műfaji elemeket szépen, szinte patikamérlegre állítva vegyítő alkotás. Nehéz lenne bármely elemébe komolyabban belekötni. A színészei baromi jók, különös tekintettel Cruisra, aki valami egészen elképesztőt melózik a film alatt. Tudván, hogy ezeket kaszkadőr nélkül csinálta, még jobban megsüvegelendő a teljesítménye. Számomra egyetlen gyenge pontja van a filmnek, az pedig részben pont a korábban említett patikamérleg effektusból ered. Az Utóhatás szinte semmilyen szempontból nem tud forradalmi lenni. Persze látunk 1-2 meghökkentő akciójelenetet, de a történet, annak kifutása igazából összességében kiszámítható. Ez persze csak részben kritika, mert alapvetően a franchise sajátja ez. Ezért (is) szeretjük és nézzük mindig nagy kedvvel az újabb epizódokat.

Bizsu82   2018. 08. 15.

Azt kaptam a filmtől amit vártam! Igazán pörgős, aktív cselekményű film, ami gyakorlatilag egész hosszában leköti a nézőjét, egy percig sem unatkoztam rajta. A megszokott, profi karakterek megvannak benne. Szórakoztató és izgalmas, igazi élmény volt! Kategória kedvelőinek illetve azoknak akiknek a korábbi részek tetszettek mindenképpen ajánlom!

rainman   2018. 08. 08.

Ez igen! Végre egy tökös film! Az utóbbi idők szuperhősös CGI orgiája után kimondottan felüdülő volt látni egy ízig-vérig régimódi akciófilmet a mai kor igényeire szabva! A csavaros történet és a valóban székbe szögező látványos akciók mellett elröpül a 140 perces játékidő. És akkor még a fantasztikus zenei aláfestéséről nem is beszéltem! Lorne Balfe rettentő dinamikus dallamai, James Newton Howard&Hans Zimmer a The dark night-hoz írt zenéjét juttatja eszembe, ami az egyik legjobb akciófilmzenei aláfestés. Szóval zenei téren is nagyon erős. Egy biztos: mind a Mission Impossible sorozat, mint pedig Tom Cruise tökösebb, mint valaha!

ZozArt89   2019. 05. 01.
Ismét hatalmasat robbant!

Ethan Hunt karaktere nem mostanában várható, hogy majd nyugdíjba megy, ugyanis zajlanak a folytatások. Ezúttal is belekerül egy gyakorlatilag képtelen élethelyzetbe amiből senki más nem tudná úgy kivágni magát mint ahogy azt ő teszi. Most is mint máskor az utolsó percig várnak a világ megmentésével mégis újszerű hatást gyakorolt rám ez a rész. Meglepetést tudott szerezni. Végre komolyabb hangulatba került a kémsorozatunk. Az első pár rész mondhatni egy giccsparádé volt persze látványos de azért voltak hibái. A "Titkos nemzet" óta viszont komolyodás látszik mind a történetben mind pedig Ethan szerepében. Ethan gyakorlatilag megállíthatatlan és csak előre tör mindegy milyen veszéllyel néz szembe. Egy átlagos ember bele is roppanna abba a súlyba amit neki kell elviselnie és csupán csak maréknyi társa az akire bármikor számíthat hisz országa rendszerint kihátrál ha jön a baj hullám. Ami újdonságnak számított még ebben a filmsorozatban az, hogy Christopher McQuiarre az első rendező aki másodjára is elvállalta a rendezői szerepet sőt a folytatásokban is az ő munkáját dicsérhetjük majd. Habár változott komolyságban attól még ugyanúgy elképesztő akciójelenetek jellemzik és most sem maradhatnak el a Cruise féle bravúros mutatványok. Végül: Elképesztő, remekmódon összetákolt, oltári látványos és szórakoztató filmélményt tudott biztosítani.

Alec Baldwin
Alec Baldwin
Sean Harris
Tom Cruise

A hatodik részre végre beérett a sorozat! Az Utóhatás ugyanis egy minden tekintetben végig gondolt, jól összerakott, akciódús és feszültséggel teli alkotás lett, amely várhatóan letarolja az összes nyári látványfilmet. Ütős blockbuster és emellett méltó folytatása az eddigi részeknek, ami nem csak M:I-rajongóknak kötelező látnivaló. több»

Összességében a Mission Impossible Utóhatás egy átlag feletti módon elkészített, izgalmas, látványos és fordulatos akcióáradat, humorral és egyéniségekkel. Méltó folytatása a legjobban sikerült, ötödik epizódnak, ami már csak azért is egyedi, mert elég ritka a filmvilágban, hogy egy franchise minden része egyre jobb és jobb legyen. Itt viszont alighanem éppen ez a helyzet. A hatodik fejezet (Mission: Impossible - Fallout) látványos, pörgő tempójú, fordulatos és humort sem nélkülöző akció-thriller, lenyűgöző jelenetekkel. több»

Az alkotók nem érték be csupán annyival, hogy egy újabb lélegzetelállító küldetésre invitáljanak bennünket, éppen ezért a sztori is megfelelőképpen csavaros, ami miatt bőven tartogat számunkra meglepetéseket a cselekmény. több»

Henry Cavill Supermanjéről Az igazság ligájában, a színésznek a Mission Impossible: Utóhatásban elvállalt bérgyilkos szerep miatt kellett CGI-al eltüntetni a bajuszt, amely óriási mém-áradatot eredményezett az interneten.

(ArpiHajdu és Réci )

Tom Cruise 7600 méter magasról ugrott ki az ejtőernyős jelenetnél és csak 600 méter alatt nyitotta ki az ejtőernyőjét, ami egy igazi katonai ugrástípus, arra az esetekre, ha nem szeretnének lelepleződni az ellenség előtt.

(ArpiHajdu és Réci )

Tom Cruise a szerep kedvéért megtanult helikoptert vezetni.