Mission: Impossible - Utóhatás (2018)

Mission: Impossible - Fallout

Hetedik   2018. 08. 01.

Nekem az előző rész jobban tetszett, itt már valahogy azt éreztem hogy kezd kifulladni a széria, semmi újdonságot nem tudnak belepumpálni és bizony néha ismétli is az ötödik részt. Persze ahogy Cruise sprintel így túl az ötvenen az valami döbbenetes, remek kondiban van és még verekedni is tud nem is akárhogyan, a WC jelenet a film legjobbja, de az ejtőernyőzés se semmi, főleg hogy több mint száz ugrásból vették fel az egész jelenetet. Lane karaktere se olyan erős mint az előző részben finoman szólva sem, ugyanez igaz Rebecca Fergusonra is, meg van megint BMW csak minek....a helikopteres rész pedig bitang jó lenne ha nem vágták volna darabokra hogy párhuzamosan mutassanak egy másik jelenetet. Szerintem McQuarrie újbóli szerződtetése hiba volt, pont attól tudott a széria mindig valami újat mutatni hogy minden résznél más ült a direktori székben. Viszont a halálugrásért hatalmas respect Cruise-nak, ott ugye el is törte bokáját de még így is megcsinálta a jelenetet még ha bicegve is. Ha lesz hetedik rész, remélem valaki más rendezi.

Berto49   2018. 08. 02.

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Elképesztően látványos mozi, amit mostanában meg lehet csinálni egy akciófilmnél azt megtették. Persze kell hozzá egy Tom Cruise, aki a hatodik X közepén járva bámulatosan teljesít. Amennyiben valóban igaz, hogy minden jelenetet kaszkadőr nélkül vettek fel, akkor csoda, hogy egy bokatöréssel megúszta. Ez a baleset 80 millió dollárral növelte a film költségvetését, de szerintem bőven behozza majd, mert a mozi pénztáraknál tolonganak. Végignézve az IMDb szinte véget nem érő stáblistáját elhiszem, hogy a hadseregnyi közreműködő miatt valóban ilyen jelentékeny volt Cruise elhibázott ugrása miatt a kiesés. Ugyan a franchise már a hatodik résznél tart, de talán az első után ez a leginkább élvezhető, ha nem vesszük figyelembe a történetet. Az ugyanis elég gyenge lábakon áll, de ennél a zsánernél nem is a leglényegesebb összetevő. A fő szempont az „action”, az pedig vastagon benne van. Jól megkoreografált verekedések, lélegzet visszafojtós, fantasztikus üldözések, csodás helyszínek. Mikor juthat el a mezei néző Kasmír hegyei közé, ráadásul helikopterről gyönyörködhet a pazarul fenséges tájban. Vagy vegyük az ejtőernyős ugrásokat, amik szintén bravúros felvételek. Én a hagyományos 2 D-ben láttam, de így is néha annyira szorítottam az ülés karfáját, hogy majdnem a kezemben maradt. A DVD-én való megjelenést figyelni fogom, mert muszáj beszereznem a gyűjteményembe!

rainman   2018. 08. 08.

Ez igen! Végre egy tökös film! Az utóbbi idők szuperhősös CGI orgiája után kimondottan felüdülő volt látni egy ízig-vérig régimódi akciófilmet a mai kor igényeire szabva! A csavaros történet és a valóban székbe szögező látványos akciók mellett elröpül a 140 perces játékidő. És akkor még a fantasztikus zenei aláfestéséről nem is beszéltem! Lorne Balfe rettentő dinamikus dallamai, James Newton Howard&Hans Zimmer a The dark night-hoz írt zenéjét juttatja eszembe, ami az egyik legjobb akciófilmzenei aláfestés. Szóval zenei téren is nagyon erős. Egy biztos: mind a Mission Impossible sorozat, mint pedig Tom Cruise tökösebb, mint valaha!

varkonyiildi   2018. 08. 06.

Féltem, hogy ez a legújabb MI rész nem éri majd el a korábbi részek színvonalát, de kellemes csalódást okozott számomra a film, minden percét élveztem, látványos, pörgős.

kisssjanka   2018. 08. 09.

Eszméletlenül jól sikerült a film. Fantasztikusan látványos és mindent beleadtak, amit a mai kor technikája enged. Tom Cruise pedig most sem enged a megszokott színvonalból.

Alec Baldwin
Alec Baldwin
Sean Harris
Tom Cruise

A hatodik részre végre beérett a sorozat! Az Utóhatás ugyanis egy minden tekintetben végig gondolt, jól összerakott, akciódús és feszültséggel teli alkotás lett, amely várhatóan letarolja az összes nyári látványfilmet. Ütős blockbuster és emellett méltó folytatása az eddigi részeknek, ami nem csak M:I-rajongóknak kötelező látnivaló. több»

Összességében a Mission Impossible Utóhatás egy átlag feletti módon elkészített, izgalmas, látványos és fordulatos akcióáradat, humorral és egyéniségekkel. Méltó folytatása a legjobban sikerült, ötödik epizódnak, ami már csak azért is egyedi, mert elég ritka a filmvilágban, hogy egy franchise minden része egyre jobb és jobb legyen. Itt viszont alighanem éppen ez a helyzet. A hatodik fejezet (Mission: Impossible - Fallout) látványos, pörgő tempójú, fordulatos és humort sem nélkülöző akció-thriller, lenyűgöző jelenetekkel. több»

Az alkotók nem érték be csupán annyival, hogy egy újabb lélegzetelállító küldetésre invitáljanak bennünket, éppen ezért a sztori is megfelelőképpen csavaros, ami miatt bőven tartogat számunkra meglepetéseket a cselekmény. több»

A film számokban: 3000 díszlet, 13 helikopter, 6 állapotosság, 4 hét légi felvétel, 3 kontinens, téli forgatás két különböző évben, 1 törött boka (Tom Cruise).

Tom Cruise egy évig készült arra, hogy saját maga hajthassa végre a kaszkadőrjeleneteit.

A film már a Mission Impossible 5 premierje előtt zöld utat kapott a stúdiótól.