Mission: Impossible - Utóhatás (2018)

Mission: Impossible - Fallout

Ms. Akárki   2019. 09. 18.

Meglepő hogy hány bőrt le tudnak húzni egy klasszikus akciófilm szériáról. De igazán kellemes meglepetés volt. Egyik ismerősöm rángatott el rá. Pörgős akciófilm és Tom Cruise is nagyon hozta a formáját.

Attish79   2018. 08. 31.

Semmi kétség: Tom Cruise az Utolsó Akcióhős! Elképesztő, amit ez az ember művel, és immár 56 évesen! Ha csak a fele igaz annak, amiket olvasni lehetett, hogy ő maga hajtott végre a filmben (ejtőernyős ugrás közbeni életmentés, helikoptervezetés, moto... több»

Berto49   2018. 08. 02.

Ezt a filmet választottam a nyert mozijegy utalvánnyal, ezúton köszönöm! Elképesztően látványos mozi, amit mostanában meg lehet csinálni egy akciófilmnél azt megtették. Persze kell hozzá egy Tom Cruise, aki a hatodik X közepén járva bámulatosan telje... több»

hsanya182   2018. 11. 23.

Az akció részek nagyon szuperül lettek kivitelezve, igazi látvány mozi, már ez első verekedős jelenet nagyon vicces és egyben ütős lett, azután jött a motoros üldözés ami nagyon ász volt. A történet nem volt annyira szimpatikus, kicsit kusza szálak, ... több»

HETEDIK   2018. 08. 01.

Nekem az előző rész jobban tetszett, itt már valahogy azt éreztem hogy kezd kifulladni a széria, semmi újdonságot nem tudnak belepumpálni és bizony néha ismétli is az ötödik részt. Persze ahogy Cruise sprintel így túl az ötvenen az valami döbbenetes,... több»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 27.

reflektálnék egy ide kommentelőnek... Tom Cruise 1962-es születésű,hogyan lehetne a hatodik x közepén??? :) A filmről: Látványos,és elképesztő effektekkel teletűzdelt akciómozi.Nekem az egyik nagy kedvencem Ving Rhames. Ajánlott kategória.

Norbert93   2019. 04. 01.

Kellemes meglepetés ért

Nem vagyok oda sem a titkosügynök/szuperkém filmekért, sem Tom Cruise-ért, de ez a film kellemesen meglepett. Nem lett a kedvencem, de kellőképpen szórakoztatott és kellőképpen fordulatos is volt. Ajánlani tudom.

Alec Baldwin
Alec Baldwin
Sean Harris
Tom Cruise

A film összbevétele 791 115 104 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 308 140 676 forintot termelt. A hazai mozik összesen 211 653 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Henry Cavill Supermanjéről Az igazság ligájában, a színésznek a Mission Impossible: Utóhatásban elvállalt bérgyilkos szerep miatt kellett CGI-al eltüntetni a bajuszt, amely óriási mém-áradatot eredményezett az interneten.

Tom Cruise 7600 méter magasról ugrott ki az ejtőernyős jelenetnél és csak 600 méter alatt nyitotta ki az ejtőernyőjét, ami egy igazi katonai ugrástípus, arra az esetekre, ha nem szeretnének lelepleződni az ellenség előtt.

Tom Cruise a szerep kedvéért megtanult helikoptert vezetni.

A film számokban: 3000 díszlet, 13 helikopter, 6 állapotosság, 4 hét légi felvétel, 3 kontinens, téli forgatás két különböző évben, 1 törött boka (Tom Cruise).

Tom Cruise egy évig készült arra, hogy saját maga hajthassa végre a kaszkadőrjeleneteit.

A film már a Mission Impossible 5 premierje előtt zöld utat kapott a stúdiótól.

Tom Cruise és Ving Rhames az egyedüli színészek, amik a Mission Impossible franchise mind a hat részében játszottak.

Jeremy Renner a Marvel-filmek miatti elfoglaltságai miatt nem tudta vállalni az újbóli szereplést.

Solomon Lane karaktere az egyedüli a franchise történetében, aki két Mission Impossible filmben is visszatért a gonosztevő szerepében.

Rebecca Ferguson az első olyan színésznő, aki két Mission Impossible filmben is főszerepet játszott.

A hatodik részre végre beérett a sorozat! Az Utóhatás ugyanis egy minden tekintetben végig gondolt, jól összerakott, akciódús és feszültséggel teli alkotás lett, amely várhatóan letarolja az összes nyári látványfilmet. Ütős blockbuster és emellett méltó folytatása az eddigi részeknek, ami nem csak M:I-rajongóknak kötelező látnivaló. több»

Összességében a Mission Impossible Utóhatás egy átlag feletti módon elkészített, izgalmas, látványos és fordulatos akcióáradat, humorral és egyéniségekkel. Méltó folytatása a legjobban sikerült, ötödik epizódnak, ami már csak azért is egyedi, mert elég ritka a filmvilágban, hogy egy franchise minden része egyre jobb és jobb legyen. Itt viszont alighanem éppen ez a helyzet. A hatodik fejezet (Mission: Impossible - Fallout) látványos, pörgő tempójú, fordulatos és humort sem nélkülöző akció-thriller, lenyűgöző jelenetekkel. több»

Az alkotók nem érték be csupán annyival, hogy egy újabb lélegzetelállító küldetésre invitáljanak bennünket, éppen ezért a sztori is megfelelőképpen csavaros, ami miatt bőven tartogat számunkra meglepetéseket a cselekmény. több»