Spectre

Andrew Scott
Christoph Waltz

Rendező: Sam Mendes
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2015.11.05. | HBO Max (2022.05.05.)
Forgalmazó: Forum Hungary
Több

2022.03.05 Harper

A közepes Bond-filmke egyike

Az első magyarországi Bond-film megjelenése, azaz 1989 óta nagy kedvencem a Bond-franchise és egészen addig, amíg Fukunaga meg nem ölte a karaktert egy nővel pótolva a figurát (Nincs idő meghalni), lelkesen vártam minden újabb és újabb fejezetet. A 25 epizód közt vannak gyengék, közepesek és 10 kifejezetten jó is (mint a nálam abszolút aranyérmes Casino Royale, az ezüstérmes Aranyszem és a bronzérmes Holnap markában). A sajnos Spectre egyértelműen közép-kategória, messze nincs az első 10-ben. Bár Christoph Waltz nagy kedvencem, itt túltolja az egészet és Craig is gyengébb mint a többi 4 Bond-filmjében. Az alaptörténet is feledhető, de leginkább a végkifejlet gyenge. Viszont némelyik akciójelenet kimondottan élvezetes. Azért Sam Mendes rendezett már jobbat is, mint például a Skyfall (mely benne van az első 10-ben) és az 1917, mely az egyik legjobb első világháborús film. A Spectre női főszereplője, Léa Seydoux viszont az egyik legvonzóbb Bond-girl, az Aranyszemben játszó Izabella Scorupco óta. Értékelésem: 55%.

2016.05.18 Yosihiro

Ez szerintem egy jól sikrült történet a Bond szériában Érdemes megnézni van izgalom látvány. D. Craig szerintem itt jól játsza az ügynököt. Bár mindenki dönte el maga. Üdv Yosi

2016.05.27 Bogi87

A 007 Spectre - A Fantom visszatér hozta a Bond széria filmjeitől már megszokott színvonalat.

2016.07.02 Thibo84

Hiába a látványos akció jelenetek, sajna nem tudta felülmúlni a Skyfall-t, de még mindig jobb mint a Casino Royale vagy a A Quantum csendje.

2016.02.22 rbernadett

Továbbra is értetlenül állok a James Bond kultusz előtt. Ha van sorozat, ami nem szól semmiről és folyamatosan önmagát ismétli, akkor az ez. Az egész egy vicc. Akármikor berakom háttérzajnak a legújabb részt, hogy hátha ez jobb lesz, mindig azt vesze... Több

A film összbevétele 880 674 609 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 359 037 755 forintot termelt.

Léa Seydoux és Monica Bellucci között majdnem 21 év a korkülönbség, így A Spectre - A Fantom visszatér című filmben van a legnagyobb életkorbeli differencia két Bond-lány között egy filmen belül.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Amíg nem volt biztos, hogy Sam Mendes visszatér a Spectre - A Fantom visszatér rendezői székébe, olyan direktorok jöttek szóba a projekthez, mint Ang Lee, Danny Boyle, Christopher Nolan vagy Nicolas Winding Refn. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Skyfall után a rendező, Sam Mendes eredetileg nem akart részt venni egy újabb James Bond-filmben. Nem kis részben annak köszönhetően, hogy a film munkálatai a tervekhez képest egy évvel később indultak be, végül ő is visszatért a direktori székbe. Szerző: ArpiHajdu és Réci

A Spectre - A Fantom visszatér volt az első Bond-film, melyben feltűnik "C" karaktere, méghozzá Andrew Scott megformálásában. Ő egyébként a Brit Titkosszolgálat negyedik főbb karaktere, akinek a neve/kódja egy betű.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2015. 11. 05.)
Bond eltűnt az idő nyomában
A Skyfall minden idők legjobb Bond-filmje, ami után már nem érdemes Bond-filmet csinálni. Legalábbis olyat nem, mint a Spectre. Több

(2016. 01. 06.)
Nem tudja megugrani a Skyfallt az új Bond-mozi
A 24. Bond-mozi a Skyfall receptjét követve igyekszik emelni a tétet, azonban a gyengébb forgatókönyv és az apró hibák folytán nem sikerül felülmúlnia a franchise legjobb darabját. Több

(2015. 11. 06.)
James hátradől
Nem rossz az új Bond-film, csak olyan úrias kényelemmel áll saját magához. Arra mindenesetre kiváló, hogy utána még jobbnak tűnjön az egyébként is zseniális Skyfall. Több

Értékelés: 6.8/10
(2016. 04. 15.)
Csak remélni tudjuk, hogy Craig nem ezzel a méltatlan produkcióval búcsúzik majd tőlünk. Addig is miatta, de csakis miatta mindenki nézze meg a legújabb részt. Több

(2015. 11. 05.)
A nemzetbiztonság családi ügy
Sam Mendes egészen a nagyon kövér csekk átvételéig vonakodott, hogy újra beleüljön abba a székbe, ami a határidő miatt, igen hamar tüzes trónná változik az ember hátsója alatt. Mivel profi, megoldotta a házi feladatot, de érezhetően ez a kihívás, már nem pumpált annyi vért a szívkamrájába. De akkor is, még mindig jó nézni, hogy dolgozik a 007-es!... Több