A magányos ügynök (1989)

Licence to Kill

elekm90   2021. 02. 19.

Nagyon jó, talán az egyetlen komoly gondom vele, hogy nem nagyon jön át a Bond-feeling a nézése közben, inkább egy korabeli pöpec akciófilmre emlékeztet. Robert Davi nagyon jól hozza az "Escobar figurát", mindkét Bond-lány jó, és a nindzsákat leszámí... több»

Filmelemző   2018. 05. 08.

Nálam ez a 89-es Bond rész a második legjobb epizód a franchise történetében. (Az első az Aranyszem.) Bár sokan szidják Timothy Daltont, mondván: nem jó Bondnak, szerintem jól csinálja. Ez a film felvonultatja a figura legfőbb stílusjegyeit és gyönyö... több»

Yosihiro   2016. 05. 18.

T. Dalton sajnos nem Bond alkat ésnem Bond szereplő. Ezt az érzést nem adja át a film. Unalmas lett az egyik legrosszab Bond film. Próbálták tecfhnikai dolgokkal ezt kompenzálni de nem sikerült laposs lett. Üdv Yosi

Scramananga   2016. 09. 17.

Egy totál oké film. Vannak rossz pontjai, pl: a Bond-lányok semmilyensége, de bőven akadnak érdekes, és kreatív pontok a filmben. A történet, szerintem abszolút jó. Bondot, végre nem valami nagyon nemes ügy hajtja, hanem a szimpla bosszú. Önmagára, ... több»

film kedvelő   2016. 12. 20.

Timothy Dalton kétszer játszott James Bondot és ez egyértelműen jobb lett, mint a Halálos rémület. Meg van az nagyszerű filingje, hogy James Bond mindenki ellen kell harcolnia és barátjáért.

Svastitsd   2016. 02. 13.

Kicsit túl nagy szerepet kapnak már a modernebbnél modernebb kütyük, emiatt nehezebb érteni mit is csinálnak éppen a szereplők, mi a céljuk. Van benne egy jó kis csavar.

pqrs   2016. 01. 24.

Hiába próbálkozik Dalton érzelmeket vinni a karakterbe, ez egy unalmas és Bond-mércével nézve túlontúl erőszakos film lett, amit még Sanchez sem ment meg a süllyesztőtől.

21 évesen Benicio del Toro volt a legifjabb színész, aki egy Bond-gonosz szerepét eljátszhatta.

Az összes Bond-filmet figyelembe véve, melyben Desmond Llewelyn alakította Q-t, A magányos ügynökben kapta a legnagyobb szerepet a karakter.

A filmben az AIDS világméretű problémává való válása miatt a korábbi epizódokhoz képest jóval kevesebb szexjelenet kapott helyett. A kettő közötti összefüggést akkoriban egyébként Timothy Dalton tagadta, majd mintegy két évtizeddel később bevallotta, hogy a feltételezés igaz volt.

Glen először vonakodott attól, hogy az akkor 61 éves David Hedison szerepet kapjon a filmben, ugyanis egy ejtőernyős jelenetet is végre kellett hajtania.

A casting során, mikor Sanchez szeretőjét, Lupe Lamorat kiválasztották, Robert Davi segédkezett, ideiglenesen ő játszotta el Bondot.