dailyfilmsan   2020. 08. 01.

Egyre erősebbek és egyre izgalmasabbak a James Bond filmek. Roger Moore átvette a staféta botot és személyében kaptunk egy kevésbé pofozkodós és csábításra termett férfit Bond személyében. Igaz moore-nak nem kell sokat tennia hogy dögöljenek utána a ... több»

Berto49   2019. 11. 23.

Aki megmentette a Bond sorozatot

Ian Fleming második, a 007-es titkos ügynök kalandjait feldolgozó „Vodoo” címen magyarul is megjelent könyvének filmes adaptációjában főszereplőt cseréltek. Sean Connery már ráunt a karakterre, ezért muszáj volt változtatni. Sok jelölt után az akkor ... teljes kritika»

Yosihiro   2016. 05. 19.

A film lagymatag és lassan indul be. R. Moore pedig még látszik hogy kezdő a Bond téren egyszóval nekem ez gyengécske lett ettől függetlenül élvezhető Bond film :) Üdv Yosi

Scramananga   2016. 09. 09.

Gyémántok a nézhetetlenségig után, igazi felüdülés volt. Sokkal jobban mutatta be a '70-es éveket, a zene jó, Roger Moore kifogástalan, de a film kaphatott volna mélyebb karakterkidolgozást. De kétségtelen, hogy két borzalmas film öleli körül, ezért ... több»

film kedvelő   2016. 12. 20.

Legnagyobb baj, hogy folyamatoson az kérdés jut az embernek az eszébe, hogy miért nem simán csak lelövik James Bond. Ezer próba elé állítják és semmi nem tud rajta kifogni. Például ott hagyják a krokodilok között és nem is figyelik.

tooker   2019. 01. 12.

A film címe és maga Roger Moore mint színész felkeltette az érdeklődésemet. Kicsit többet vártam a filmtől, de összességében nem rossz, egyszer meg lehet nézni.

Svastitsd   2016. 02. 13.

Mai szemmel nézve már kicsit lassú, hiszen régebben sokkal lassabbak voltak a filmek. A történet nagyon jó, ahogy a James Bondoknál ezt megszoktuk. Egy teljesen átlagos Bond film.

Bernard Lee
Roger Moore

Két Bond-lány szerepel a filmben.

Az idősebb Bond-lány a 24 éves Gloria Hendry volt, mint Rosie Carver.

A fiatalabb Bond-lány a 22 éves Jane Seymour volt, mint Solitaire.

Robert Redford is a James Bond szerep-esélyesei között volt.

Paul Newman is esélyes volt, mint "amerikai" James Bond.

William Gaunt közel volt hozzá, hogy eljátszhassa James Bond-ot.

David Hedison azt nyilatkozta, hogy valószínűleg ebben az egy James Bond filmben fog szerepelni. Később azonban mégis feltűnt egy másik Bond-filmben is.

Simon Oates is a James Bond jelöltek között volt.

Jeremy Brett is esélyes volt, hogy megkapja James Bond szerepét.

Sheriff J.W. Pepper figuája a következő James Bind filmben, Az aranypisztolyos férfi-ben is feltűnik.