Élni és halni hagyni

Live and Let Die

2021.02.06 elekm90

Roger Moore kétségkívül jó Bond, de maga a film nem túl érdekes, történet és akciók tekintetében is teljesen középszerű. Számomra a film fő akciójelenétenek szánt hajós üldözés sem volt különös.

2019.11.23 Berto49

a nap véleménye

Aki megmentette a Bond sorozatot

Ian Fleming második, a 007-es titkos ügynök kalandjait feldolgozó „Vodoo” címen magyarul is megjelent könyvének filmes adaptációjában főszereplőt cseréltek. Sean Connery már ráunt a karakterre, ezért muszáj volt változtatni. Sok jelölt után az akkor ... Teljes kritika

Roger Moore titkosügynök; nekem ő is hitelesen játszik, bár maga a film nem egy nagy durranás. Moore mellett az addig ismeretlen Gloria Hendry játéka tetszett, és persze az alakja sem utolsó. Egynek elmegy, de semmi több.

2016.05.19 Yosihiro

A film lagymatag és lassan indul be. R. Moore pedig még látszik hogy kezdő a Bond téren egyszóval nekem ez gyengécske lett ettől függetlenül élvezhető Bond film :) Üdv Yosi

2020.08.01 dailyfilmsan

Egyre erősebbek és egyre izgalmasabbak a James Bond filmek. Roger Moore átvette a staféta botot és személyében kaptunk egy kevésbé pofozkodós és csábításra termett férfit Bond személyében. Igaz moore-nak nem kell sokat tennia hogy dögöljenek utána a ... Több

2016.09.09 Scramananga

Gyémántok a nézhetetlenségig után, igazi felüdülés volt. Sokkal jobban mutatta be a '70-es éveket, a zene jó, Roger Moore kifogástalan, de a film kaphatott volna mélyebb karakterkidolgozást. De kétségtelen, hogy két borzalmas film öleli körül, ezért ... Több

2019.01.12 tooker

A film címe és maga Roger Moore mint színész felkeltette az érdeklődésemet. Kicsit többet vártam a filmtől, de összességében nem rossz, egyszer meg lehet nézni.

2016.12.20 film kedvelő

Legnagyobb baj, hogy folyamatoson az kérdés jut az embernek az eszébe, hogy miért nem simán csak lelövik James Bond. Ezer próba elé állítják és semmi nem tud rajta kifogni. Például ott hagyják a krokodilok között és nem is figyelik.

2016.02.13 Svastitsd

Mai szemmel nézve már kicsit lassú, hiszen régebben sokkal lassabbak voltak a filmek. A történet nagyon jó, ahogy a James Bondoknál ezt megszoktuk. Egy teljesen átlagos Bond film.

2016.02.07 pqrs

Egzotikus helyszínek, egy szuper Bond, izgalmas üldözések. Azonban a felsoroltakon kívül semmi emlékezetes nincs a filmben, a béna Bond-lányok pedig tovább süllyesztik a jobb sorsa érdemes alkotást a Bond filmek listáján.

2015.02.14 chelseakori

Roger Moore elsőként szerepel James Bond-ként ebben a filmben és őszintén szólva a Sean Connery után ez elég nagy váltás volt. A sztorija nem tetszett,néhol elég bárgyú a film,sokaknak lehet,hogy csalódást okoz majd.