James Bond: Szigorúan bizalmas

James Bond: Szigorúan bizalmas

For Your Eyes Only

Rendező: John Glen
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1981.06.24. | HBO Max (2022.05.01.)
Több

2023.06.26 Tamás Farkas

Vissza a Földre

Az ezt megelőző, minden tekintetben elszállt James Bond-film, a Holdkelte után a producerek úgy gondolták, hogy Bondnak ebben a filmben „vissza kell térnie a Földre”. Folytatásként egy keményebb, realisztikusabb és fordulatosabb sztorit kapunk tehát, ahol Bond nem egy csodakütyükkel operáló szuperhős, hanem hús-vér karakter, akinek elsősorban az eszét kell használnia ahhoz, hogy a rengeteg szorult helyzetből kikerüljön. Különösen tetszett, hogy kedvenc kémünk ezúttal nem egyedül rendez le egy szakasznyi felfegyverzett ellenfelet, hanem a nagyobb akciókhoz szövetségeseket gyűjt, és másokkal, csapatban is képes szorosan együttműködve dolgozni. Tetszett még a Carole Bouquet által játszott Bond-lány karaktere is: végre egy határozott és intelligens nő, aki minden tekintetben partnere a főhősnek. Mindezen erények ellenére sajnos ez a film is tele van hibákkal: a rendező, John Glen mintha nem minden esetben tudta volna, hogy most thrillert, vígjátékot vagy akciófilmet készít; a poénok rengetegszer erőltetettek; a zárójelenet pedig különösen szégyenletesre sikerült. Így a Szigorúan bizalmas csupán egy jó és nézhető James Bond-mozi lett, pedig kicsivel több odafigyeléssel akár a franchise egyik klasszikusává is válhatott volna.

2021.02.15 elekm90

A röhejes nyitójelenet és néhány komolytalan szál (pl. a korcsolyáslány 3 perc után belezúg Bondba) mellett egy nem rossz rész, az akciók rendben vannak, korrekt a fordulat is, Columbo figurája pedig egy szórakoztató mellékszereplő.

Lois Maxvell és Roger Moore játéka is egyértelműen tetszik ebben az izgalmas, sodró lendületű krimiben. Jó a sztori, szép a képi megvalósítás, és a színészek is rendben vannak.

2016.05.18 Yosihiro

Roger M. nálam az igazi Bond ezt le sem tagadhatja bármelyik Bond filmben ő az igazi. Ebben a részben is jót alakít és a történet is nagyszerű. A kor technikájáét figyelembe véve jól sikerült alkotásról beszélünk. Érdemes megnézni Üdv Yosi

2016.09.13 Scramananga

Borzalmasnak nem mondanám, mert egyáltalán nem az, de az én nézetemben, ez nem egy jó Bond-film. A sztori nagyon lassú, nagyon vontatott, egy csavar van a közepén, de még az sem üt olyan nagyot. Nyilván, a Moonraker után, valami visszafogottabbra vo... Több

Több mint három évtizeden keresztül ez volt az utolsó Bond-film, amely Oscar-jelölést kapott.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Kanadában a film majdnem a legmagasabb (X-es) korhatárbesorlást kapott, méghozzá a plakát miatt: egy háttal álló, akkori mércével nézve egy falatnyi bikinialsót viselő modell lábai között volt látható Bond. Hogy a botrányt, s egyben a magasabb korhatárt elkerüljék, egy új poszteren a hölgy sortot viselt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

59 ember veszti életét a filmben.Szerző: Norbi

John Glen rendezői debütálása.Szerző: Bogi87