Holdkelte (James Bond: Holdkelte) (1979)

Moonraker

HE7EDIK   2022. 11. 22.

Érdekes egy Bond-mozi ez, mert az első fele parádés, míg a második finoman szólva is röhejes. Az ejtőernyős jelenetet azóta számos film felhasználta, Drax kellően kimért és rideg gonosz, a kutyusok pedig drámaian elkapják áldozatukat, a gondolás ámok... több»

Yosihiro   2016. 05. 18.

Én amikor ezt a filmet láttam még alábeszélősen nagyon jó volt. Igy felnőtt fejjel megnézve már nem annyira jó de Roger M szerintem jót alakít ebben a Bond rsézben. Vannak izgalmas jelenetek de vilgűrben úgy érzem rosszul rakták össze a dolgokat és ez meglátszik a filmen is. Közepes akciófilm lett Üdv Yosi

elekm90   2021. 02. 08.

Egészen az utolsó félóráig nagyjából hozza a Roger Moore színvonalat, a nyitójelenet erős, Drax egész jó gonosz, Dr. Goodhead pedig egy értelmes Bond-lány. Sajnos az utolsó harmadára komolytalanná válik a sci-fi vonallal, amit Jaws karakterével műveltek, az pedig egészen röhejes.

Scramananga   2016. 09. 09.

Rossznak nem mondanám, mert bőven vannak itt pozitív elemek, de ennél mélyebbre már nehéz süllyedni. A film vége egy vicc. Egy nagyon rossz vicc. Drax jó, csak nem ismerjük a háttérsztoriját, Bond jó, mert Roger Moore játssza. A Bond lánynak a nevére... több»

irongozu   2016. 04. 28.

Ami nem tetszett ebben a Bond filmben, az a sci-fis beütés. A világűrös rész nyugodtan kimaradhatott volna belőle. Ettől függetlenül fogyasztható mozi, melyet szerencsére csak jobb Bondok követtek.

film kedvelő   2016. 12. 24.

Jaj ez film annyira szüreális, hogy az már fáj. Még az első fél- egy óra nézhető sőt még izgalmas is. De az utolsó fél óra, amikor az űrben vannak és, amiatt a főgonosz terve, hogy népesíti majd be újra a Földöt. Kicsit ez erős.

Svastitsd   2016. 02. 13.

Mai szemmel nézve már kicsit lassú, hiszen régebben sokkal lassabbak voltak a filmek. A történet izgalmas, ahogy a James Bondoknál ezt megszoktuk. Kicsit lehetett volna több fordulat benne.

A velencei forgatás idején történt I. János Pál pápa halála, akinek a tiszteletére egész nap szóltak a város harangjai, amelynek köszönhetően egy teljes napra le kellett állítani a forgatást.

A film forgatási helyszínéül összesen három kontinens, négy stúdió és hét ország szolgált.

Vincent Canby kritikus szerint a Goldfinger mellett a legjobb James Bond film.

A The New York Times filmkritikusa, Vincent Canby azt nyilatkozta, hogy ez minden idők egyik legélénkebb James Bond-filmje.

Frank Sinatra neve is felmerült a főcím eléneklése kapcsán.