A bolygó neve: Halál

Lance Henriksen
William Hope
Paul Reiser
Sigourney Weaver

Ripley hadnagy 57 év után kel fel a hibernálásból. Hazatérve tudja meg, hogy az eltelt idő alatt egy emberi kolóniát telepítettek arra a bolygóra, ahol korábban megtámadták őket. Amikor elvesztik a kapcsolatot a telepesekkel, Ripley-é és csapatáé a feladat, hogy leszámoljanak az… Több

Rendező: James Cameron
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2015.01.15. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2023.12.31 Jocpappa

10/10

Ismét egy film, amire semmilyen észszerű magyarázatom nincsen, hogy miért csak most láttam először. Amikor éppen nem pörgős vagy feszült, akkor baromi érdekes. A végén már azt hittem, megőrülök az epikségtől, hogy hogy lehet egy 40 éves film ilyen giga állat. Egy másodpercet nem öregedett. A kockamonitorokon és egy-két maketten látszik csak, hogy nem mai darab, egyébként meg eldobtam tőle az agyam. Mint a szélvész töltöm is le a többi részt.

2018.03.20 Artemisia

Kibontja és tovább szövi a történetet, az egy halálos szörnyeteg után most egy egész bolygónyival állunk szemben. Emellett többet megtudunk az Alien természetéről, szaporodásáról, és egy izgalmas,látványos,vérbeli akció-horrort is kapunk, megspékelve... Több

2015.04.28 Yosihiro

Tökéletes Sci-fi egy tökéletes rendezőtől és egy remek alakítás S Weaver személyében. Mikor a filmet elsőnek láttam megmondom őszintén kicsit félelmetesnek találtam. A kamera beállítások jók a történet jól dolgozza fel az ember gyarló kapzsiságát és ... Több

2021.08.11 Laca//Ho/rr/oR//

Cameron nagyszerű szövögetése Scott fejéből

James Cameron nagyszerű érzékkel vitte tovább, amit Ridley Scott megálmodott, és 1979-ben vászonra vitt. Cameron gondolt egy nagyot, és tovább szőtte a Scott hálót, és milyen remekül tette mindezt. Most már nemcsak egy Xenomorph volt a rivaldafényben, hanem egy egész bolygónyit kapunk, és jóval többet tudunk meg az Alienekről, valamint a történetükről és a jellemükről. Nagyszerűen állt bele Cameron a 2. részbe, és jól elkapta a fonalat, szerintem lett olyan jó ez a rész is, mint Scott 79-es első része. Szóval ez a rész is még egy igazi klasszikus, a legjobbak között található horror és sci-fi téren, ezen sem fog az idő vasfoga.

Cameron megmutatta nekünk a sötét jövőt! Sikerült neki, és én hittem neki. Zseniális film, sötét, sejtelmes, néhol borzongató, feszültséggel teli alkotás. Sigourney Weaver parádézik, szinte lubickol a szerepben, amit szó szerint ráöntöttek. Erősen ajánlott!

A film megjelenésekor számos ember csak akkor tudta meg, hogy az űr vákuuma ki tudja szippantani a dolgokat a lyukakon keresztül, így a jelenet a filmtörténelem ikonjává vált.Szerző: Lipót Testvér

68-an halnak meg a film során.Szerző: Norbi

A műalkotást sikeresen bevették az 1001 film ,amit látnod kell mielőtt meghalsz katalógusba.Szerző: Norbi

Az irányítható robotot, amiben Ripley harcol, Cameron az Avatarban is felhasználta.Szerző: HE7EDIK

(2015. 03. 28.)
Űrháború
A világ legjobb sci-fi akciófilmje a zabolátlan James Cameron rendezésében: az Aliens mozivásznon óriási élmény. Több

(2015. 08. 05.)
A bolygó neve: LV-426
Az Aliens tele van ikonikus beszólásokkal („get away from her, you bitch!”) és klasszikus momentumokkal. Több