Star Wars IV. - Egy új remény

drg0602   2020. 02. 22.

Nagyon érdekes, hogy nekem a Birodalom Visszavág jobban tetszik, de azért ez is nagyon tetszik , egy kultikus film, nagyon jó! Retro film, ami már ezzel a szemmel érdekes, de azzal együtt nagyon zseniális. Top sci-fi filmekhez sorolnám. Zseniális film!

Artemisia   2018. 06. 22.

Zseniális filmtörténeti óriás. Igazából a retro vizuális effekteken kívül semmi kivetnivalót nem tudok felhozni a filmmel kapcsolatban, de a maga korában azok is forradalmi elemeknek számítottak, úgyhogy érdemes jól megfigyelni őket ! A történet na... több»

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 06.

Nem túlzás azt mondani, hogy bármennyi idő telik is el de a legjobbak között lesz és marad ez a nagyszerű mű, George Lucas egy olyan világott teremtett és olyan sci-fi filmet hozott elénk olyan storyval amit soha nem fogunk megunni. Nagyszerű remekmű mind a folytatása a karakterek, 70-es években így kivitelezni, elképesztő!!!

Deku   2017. 07. 07.

Fiatalon láttam először ezt a filmet de többször újra tudtam nézni. Akkoriban nem volt olyan feltűnő a "gagyibb" effekt. Ma már néhol megmosolygom őket de akkor is ezek a részek a legjobbak.

Thibo84   2019. 05. 14.

Szintén egy klasszikus. A Star Wars filmek közül az eredeti trilógia az igazi. Sajna, ugyan azt a hangulatot amit ezek a részek nyújtanak csak a Zsivány egyesnek sikerült elérnie. A történet egyedi, a karakterek szerethetőek, vagy épp tisztelet övezi... több»

GedyPapa   2017. 03. 06.

Mai szemmel nézve ódivatúnak tűnhetnek a vizuális effektek, amelyeket használ, de a maga nemében mégis sorsfordító és újító volt annak idején. A filmtörténelem egyik legmeghatározóbb filmje, amely egy új univerzum létrehozását segítette elő és azt, ... több»

NGN   2020. 01. 24.

A klasszikus rész amivel minden elkezdődött. Nem tökéletes, de mégis még mindig köröket ver a mostani részekre.

Mark Hamill
Harrison Ford
Peter Mayhew
Mark Hamill
Carrie Fisher

A Yoda valójában csak a vezetékneve a jedi mesternek. A teljes neve Minch Yoda.

(Artemisia )

A forgatókönyv első kéziratában Han Solo egy zöld halember volt.

(Artemisia )

R2D2 eredetileg tudott volna beszélni. Az első forgatókönyv szerint rengeteg dialógusa lett volna.

(Artemisia )

A filmben látható legtöbb bolygó és hold valójában befestett labda. De a Halálcsillag makettjét valóban megépítették.

(Artemisia )

A legtöbb roham osztagos balkezes, mivel rossz helyre került a fegyverek tárja.

(Artemisia )

A film címe az első forgatókönyv szerint " Luke Starkiller kalandjai - a Whillek krónikái alapján, Első Saga:Csillagok háborúja " lett volna.

(Artemisia )

A forgatókönyv egy korai változatában Luke karaktere helyett lány lett volna a főhős.

(Artemisia )

Chewbacca-t George Lucas kutyája, Indiana ihlette.

(Artemisia )

Stallone is jelentkezett Solo szerepére.

(HETEDIK )

Jabba bábuját két ember mozgatta.

(HETEDIK )

Némiképp tehát saját folytatásai miatt is tűnik kissé gyerekcipőben járó darabnak a mű, ugyanakkor sem történetmesélében, sem világépítésében nem ér el olyan magasságokat, amelyek miatt kiemelkedő darabként lehetne rá gondolni. 7/10 több»