Advertisement

Zsivány Egyes: Egy Star Wars-történet (2016)

Rogue One

Forest Whitaker
Genevieve O'Reilly
Jiang Wen

Képkockák   2021. 12. 15.

Élet a Disney után

Bár a Disney "hatalomátvétele" után a Star Wars nem feltétlen abba az irányba ment el, amit a legtöbben vártak, abban egyetért a legtöbb fan, hogy a Rogue One magasan a legjobb film lett a Disney keze alatt. A 7-8-9 trilógia és a Solo szerintem a legjobb, ha feledésbe merül, és csak nem is gondolunk rá, helyette például nézhetjük a remek animációs sorozatokat, az eredeti és előzménytrilógiát, vagy akár a Mandaloriant. A Rogue One képes volt megszólítani azokat a fanokat, akik már régen letettek a Star Wars újraéledéséről, és mind vizuálisan, mind a történetmesélésben kapunk valamit, amit a folytatástrilógia képtelen volt nyújtani. Nem szeretném feleslegesen túl hosszúra nyújtani ezt a kritikát, így csak annyit mondok, hogy ez az a film, ami tökéletesen beillik az 1-2-3 és a 4-5-6 közé, hiszen a történet is egy olyan szakaszt dolgoz fel, amit eddig nem ismertünk.

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 09.

Először nem akartam megnézni, de aztán rávettek és nekem nagyon tetszett a film.

ArpiHajdu és Réci   2016. 12. 28.

Az első SW-antológiafilm

Számomra az év egyik legkellemesebb csalódását okozta a film. Igyekeztem távol tartani magam minden, a Zsivány egyeshez kapcsolódó kritikától, hogy minél kisebb legyen a befolyásoltságom az első SW-antológiafilm kapcsán. Ezt sikerült is tartanom, s t... teljes kritika»

hp   2020. 07. 22.

A Disney-s Star Wars éra kétségkívül legjobb filmje lett a Zsivány Egyes. Végre kitört a megszokott sablonokból, se Jedik, se fénykardok, se Skywalker család, csak egy izgalmas és jól vezetett sztori, aminek a végén mutatott némi bátorságot is a stúd... több»

csd   2020. 11. 06.

Mélyebb merítés a Star Wars univerzumából

Véleményem szerint az egyik legjobb a Star Wars filmről van szó, a Zsivány Egyes ugyanis bebizonyította, hogy jól működik az SW univerzuma nem csupány a Skywalkerek, de a fénykard nélkül is. Valójában azt gondolom, hogy ebben a világban annyi minden van, hogy a korábbi filmekkel csupány egy nagyon pici szeletet kaphattunk belőle.

dulkap   2017. 01. 04.

Kicsit féltem a filmtől mikor láttam, hogy ki rendezte, mert Az első két filmjéből alig lehetett valamit látni, mert minden értelmes jelenet tök sötétben játszódik. Szerencsére ezt a hibát most elkerülte. Ettől eltekintve viszont számomra egy tucat s... több»

Thibo84   2016. 12. 20.

Számomra egy nagy csalódás volt a filmben, s az Darth Vader szinkron hangja. Inkább meg se szólalt volna. Amúgy a történet nagyon jól bele illeszkedik az Egy új remény elé. A Zsivány egyes ott fejeződik be, ahol az 1977-es film elkezdődik. A készítők... több»

A film összbevétele 1 056 057 273 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 030 315 007 forintot termelt. A hazai mozik összesen 700 400 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A Jedha bolygón játszódó egyik jelenetben Jyn nekiütközik 2 gyanús külsejű figurának ; ők ugyanazok, akik megpróbálnak belekötni Luke Skywalkerbe az Egy új remény kocsmai jelenetében.

(Artemisia )

Az első Star Wars- film amiben nem szerepel egyetlen Jedi sem, - kivéve az exjedi Darth Vadert.

(Artemisia )

Warwick Davis ebben a Star Wars filmben is szerepel itt Weeteef Cyubee karakterét alakítja.

(Diesel)

Az első Star Wars-film, aminek ez elején nem úszik fel a már jól ismert bevezetőszöveg, hátterében pedig a csillagos űr.

(Shelby07)

Az összes Star Wars-filmben elhangzik a „valami rossz érzés fogott el” kifejezés valamilyen változatban. De ebben a részben a K2-SO droid kezdi el mondani, viszont félbeszakítják, mielőtt befejezhetné.

(Shelby07)

A Star Wars-univerzum „töltelékfilmje”, a Zsivány egyes egyáltalán nem fáj a nézőnek, de annyira azért jól sem esik, hogy repetát kérjen belőle. HUNGLER TÍMEA KRITIKÁJA. több»

Elrettenteni persze nem akarok senkit a Zsivány Egyestől, a Star Wars-univerzum még mindig jobb kezekben van a Disney-nél, mint a DC-képregény-karakterek a Warnernél. De ettől ez még nem a legjobb a SW-film, és remélem, hogy ez csak a petting-része a néző-Miki egér kapcsolatnak. Pedig bár leírhattam volna, hogy ez nagyon zsivány lett. (spoilermentes) több»

A lázadók háborúba mennek, és nyomukban lohol az üdvösségre éhes közönség. Bár a csalódástól való félelem ott motoszkál sokakban, szerencsére Disney hadvezér ezúttal is biztos kézzel és felszegett fejjel kalauzol el minket a messzi-messzi galaxisba. 80/100 több»