Az acélember

Deku   2017. 12. 23.

Nem rossz film vállalható bár ez kissé hangulattól is nagyban függ miként nézi az ember. Ez a film nem okoz maradandó élményeket az lehet de ettől függetlenül egész tűrhető. Erős közepesnek állítanám be. Némi kis gyengeség felfedezhető benne ennyi.

Orosz István   2016. 05. 28.

Nekem nagyon tetszett soha nem voltam a Dc szuperhősökért oda, de ez a film megváltoztatta a véleményem nekem tetszett a történet a látvány minden jó volt. Igazi bevezető film kemény összecsapásokkal jó színész gárdával. Ja, és még superman ruhája is elérte a legjobb szintet.

Thibo84   2019. 03. 24.

Egy olyan Supermant kaptam végre, ahol az emberfeletti erőkkel bíró egyedek romba döntik a világot. Látványos és hatalmas csatajelenetekkel teszik a földdel egyenlővé a csataterek helyszínéül szolgáló városokat. Van egy jelenet, amikor a film vége felé Henry Cavill az űrhajó sugárnyalábjában áll és felnéz, mintha Christopher Reeve vonásait véltem volna felfedezni, és nem csak én. Talán így akartak az ő emléke előtt tisztelegni, vagy csak a véletlen, nem tudom.

TomÁcs   2018. 04. 19.

A film nézése közben mindig előttem van ahogy a színész drótokon lógva repül. Ettől nem tudok elvonatkoztatni. A régi Superman filmeket történetben meg sem közelíti. A látványra adtak, de ennyi.

Ms. Akárki   2019. 05. 31.

Nagyon jó film. Itt még valahogy jól elkapták Superman lényegét. A színész is kifejezetten passzol a szerepre és szimpatikus. Mondjuk a forgatókönyvön és a történeten még kicsit finomíthattak volna, de összességében meg vagyok elégedve.

Ayelet Zurer
Mackenzie Gray
David Paetkau
Richard Schiff
Michael Kelly

A film teljesen külön kezeli magát az előző Superman filmektől. Ez az első olyan Warner Bros. Superman film amiben nem csendül fel John Williams által írt ikonikus Superman főcímzene.

(magyaristvan)

Az film előállítási költsége 225 millió dollár volt, és 668 milliót hozott a konyhára.

(Mavil)

A kryptoni nyelvet, mely a filmbeli feliratokon látható,Christine Schreyer nyelvész és antropológus professzor alkotta meg.

(Mavil)