Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Amerika Kapitány: Az első bosszúálló (2011)

Captain America: The First Avenger

Amerika Kapitány: Az első bosszúálló

Filmimado   2021. 09. 01.

A film ugyan nem rossz, de hibákat is észleltem benne

Az 1940-es években játszódik. Ugyanakkor a 21. században használt eszközökhöz hasonló tárgyakat használnak, de a házak, a kávézók és az utcák stimmelnek az akkori stílus kinézetéhez. Másrészt a történetet túlragozzák. Ezt sok filmnél észlelni: már jöhetne a vége, itt az ideje a végső csatának, de még egy 30 percig tartó cselekménylezárás következik. Nem kéne a felénél belerakni egy olyan jelenetet, ami egyébként fantasztikus lehetne a végéhez, az egész lezárásához. Ugyan sikerült beleélnem magam az 1900-as évek elejének szépségeibe, a végén 70 évvel később ébred fel hősünk, a már megismert modern belvárosi házak közé betérve. Azonkívül jó tulajdonságokkal is sikerült felruházniuk az alkotást: az effektek, a filmzene és a szereposztás mind nagyon jó (külön örültem, hogy a Mátrixban is szereplő Hugo Weaving ebben a filmben is megjelenik főgonoszként). Tehát a mű tartalmaz kis hibát, ugyanakkor rossznak sem lehet titulálni.

Artemisia   2021. 07. 22.

Amerika Kapitány berobban a modern filmezés világába

Amerika Kapitány gyökerei a történelemben keresendők, figurája a II. világháborús amerikai közhangulat és nemzeti öntudat lenyomata. Megtestesítette mindazt, amit a kor embereinek a hazafiasság, a nacionalizmus eszménye jelentett. Az amerikai lobogó... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 25.

Talán az egyik legjobb eredet történetet kapta meg a Kapitány. Hisz végig követhetjük, hogy miképpen vált azzá ami ma hőssé teszi. Humoros, és akciódús. Imádtam.

GedyPapa   2017. 03. 12.

Hosszú idő kellett hozzá, hogy rávegyem magam, hogy megnézzem az Amerika Kapitány sorozatot, de végül csak belevágtam. És nem is bántam meg. Bár nem vagyok az a nagy "szuperhősfan", de szeretem követni a trendeket. Amerika Kapitány az eddigi kedvenc ... több»

Thibo84   2019. 04. 13.

Látványosan és humorosan vezetik fel Kapitány keletkezését egy igen impozáns szereplőgárdával. Akciókkal teletűzdelt és mozgalmas filmet kapunk. Egy eredettörténetnek teljesen megfelel, és bár nagyon csípem a filmet, azért kap négy csillagot, mert a folytatások felülmúlják ezt az alkotást.

Orosz István   2017. 07. 22.

Nekem végül is tetszett nem mondom, hogy a kedvenc Marvel filmem lett, de tökéletes felvezetős. Csupa jót tudok elmondani örülök, hogy a filmes Marvel univerzum tagja lett.

Yosihiro   2016. 05. 16.

Ameriika Kapitánya mindenképp egy kiemelkeő alak az univerzumban és a szuperhősők között. Ez a feldolgozás jól sikerült de a folytatás elmaradhatatlan . Mindenkinek ajánlom akik szeretnének egy jó filmet látni amiben pazar jelenetek és a romantika is szerphez jut. Üdv Yosi

Amikor a film elején Johann Schmit megszeri a Tesseracot, lelő egy embert, akinek a vére Schmit HYDRA-kitűzőjének a koponyarészére cseppen. Ez előrevetíti, hogy ő lesz Vörös Koponya.

(Artemisia )

Egy cameo erejéig maga Stan Lee is tiszteletét teszi a filmben: egy tábornokot alakít, a mellette ülő katonatisztet pedig Reb Brown játsza, aki az 1979-es filmben Amerika Kapitányt játszotta.

(Artemisia )

Az alcím, Az első bosszúálló ellenére Amerika Kapitány a képregények szerint nem alapítótagja a Bosszúállóknak.

(Artemisia )

Amerika Kapitány a filmadaptációk mellett több könyvadaptációt is megélt, pl. Ted White 1968-as regényének, a Captain America: The Great Gold Steal, Joseph Silva 1979-es Captain America: Holocaust for Hire és Tony Isabella, valamint Bob Ingersoll 1998-as, Liberty's Torch című regényeinek is Steve Rogers a főszereplője.

(Artemisia )

1954-ben az Amerika Kapitány szerzői jogaitól megfosztott Joe Simon és Jack Kirby egy új hőst alkottak Harcoló Amerikai néven. A karakter nem közelítette meg Amerika Kapitány sikerét, így alig néhány szám után leállították a képregény gyártását.