Amerika Kapitány: Az első bosszúálló (2011)

Captain America: The First Avenger

Amerika Kapitány: Az első bosszúálló

freeman   2020. 09. 23.

Király film.

Deku   2017. 07. 25.

Talán az egyik legjobb eredet történetet kapta meg a Kapitány. Hisz végig követhetjük, hogy miképpen vált azzá ami ma hőssé teszi. Humoros, és akciódús. Imádtam.

GedyPapa   2017. 03. 12.

Hosszú idő kellett hozzá, hogy rávegyem magam, hogy megnézzem az Amerika Kapitány sorozatot, de végül csak belevágtam. És nem is bántam meg. Bár nem vagyok az a nagy "szuperhősfan", de szeretem követni a trendeket. Amerika Kapitány az eddigi kedvenc ... több»

Orosz István   2017. 07. 22.

Nekem végül is tetszett nem mondom, hogy a kedvenc Marvel filmem lett, de tökéletes felvezetős. Csupa jót tudok elmondani örülök, hogy a filmes Marvel univerzum tagja lett.

Thibo84   2019. 04. 13.

Látványosan és humorosan vezetik fel Kapitány keletkezését egy igen impozáns szereplőgárdával. Akciókkal teletűzdelt és mozgalmas filmet kapunk. Egy eredettörténetnek teljesen megfelel, és bár nagyon csípem a filmet, azért kap négy csillagot, mert a folytatások felülmúlják ezt az alkotást.

citizenfour99   2016. 03. 12.

Fasza történet, szép látványvilág, csak ajánlani tudom, Amerika kapitány jó arc.

Yosihiro   2016. 05. 16.

Ameriika Kapitánya mindenképp egy kiemelkeő alak az univerzumban és a szuperhősők között. Ez a feldolgozás jól sikerült de a folytatás elmaradhatatlan . Mindenkinek ajánlom akik szeretnének egy jó filmet látni amiben pazar jelenetek és a romantika is szerphez jut. Üdv Yosi

A Jonas Brothers-ből két testvér, Kevin Jonas és Joe Jonas is megpályázta Amerika kapitány szerepét.

(Shelby07)

Peggy Carter szerepére pályázott Emma Arterton is.

Joe Jonas is játszhatta volna Vasembert.

Alice Eve is játszhatta volna Peggy Cartert.

Emily Blunt visszautasította Peggy Carter szerepét.

Keira Knightley is játszhatta volna Peggy Cartert.

Ez Chris Evans 6. képregényből készült filmje.

Magneto eredetileg cameózott volna egyet a filmben.

Wolverine eredetileg cameózot volna egyet a filmben.

A vonatos jelenetnél Bucky felemeli a Kapitány pajzsát. Ez egy utalás volt arra, hogy a képregényekben a Kapitány halála után Bucky vesz át a helyét.

(sz.marci)

"Az első kalandja egy füzet részeként jelnt meg, 1940-ben. Nem véletlen az időpont, hiszen már amerika is belépett a háborúba: szükségessé vált egy hazafi, aki kicsit elterelheti a harcoló amerikai ifjak figyelmét a háború pokláról. Joe Simon és Jack Kirby megalkotta a szerintem minden idők legpatriótább szuperhős képregényfiguráját; Captain Americát, aki címeres pajzsával és nemzeti lobogóból varrt hacukájában aprítja az ellent, anélkül, hogy gyilkológéppé válna." több»