Amerika Kapitány: Az első bosszúálló (2011)

Captain America: The First Avenger

Amerika Kapitány: Az első bosszúálló

BDJN   2022. 11. 27.

Nem rossz, de nem is jó.

Artemisia   2021. 07. 22.

Amerika Kapitány berobban a modern filmezés világába

Amerika Kapitány gyökerei a történelemben keresendők, figurája a II. világháborús amerikai közhangulat és nemzeti öntudat lenyomata. Megtestesítette mindazt, amit a kor embereinek a hazafiasság, a nacionalizmus eszménye jelentett. Az amerikai lobogó... teljes kritika»

GedyPapa   2017. 03. 12.

Hosszú idő kellett hozzá, hogy rávegyem magam, hogy megnézzem az Amerika Kapitány sorozatot, de végül csak belevágtam. És nem is bántam meg. Bár nem vagyok az a nagy "szuperhősfan", de szeretem követni a trendeket. Amerika Kapitány az eddigi kedvenc ... több»

Yosihiro   2016. 05. 16.

Ameriika Kapitánya mindenképp egy kiemelkeő alak az univerzumban és a szuperhősők között. Ez a feldolgozás jól sikerült de a folytatás elmaradhatatlan . Mindenkinek ajánlom akik szeretnének egy jó filmet látni amiben pazar jelenetek és a romantika is szerphez jut. Üdv Yosi

Deku   2017. 07. 25.

Talán az egyik legjobb eredet történetet kapta meg a Kapitány. Hisz végig követhetjük, hogy miképpen vált azzá ami ma hőssé teszi. Humoros, és akciódús. Imádtam.

Orosz István   2017. 07. 22.

Nekem végül is tetszett nem mondom, hogy a kedvenc Marvel filmem lett, de tökéletes felvezetős. Csupa jót tudok elmondani örülök, hogy a filmes Marvel univerzum tagja lett.

Ms. Akárki   2019. 04. 20.

Az egyik legjobb Marvel film, klasszikus, akárcsak a Vasember. Az univerzum egyik alapkövét adja Amerika kapitány az erkölcsi szilárdságával és az igazságérzetével. Izgalmas és látványos eredettörténet, ami képes újra és újra meglepni a nézőket. Érdemes megnézni minden korosztálynak.

Amikor Steve Rogers beszalad a Times Square-re, és körülveszi a S.H.I.E.L.D. ügynökök, Nick Fury mögött Baskin-Robbins nagy reklámja áll. Ugyanitt kapott munkát Scott Lang (A Hangya (2015)) a börtönből való szabadulása után.

(Thibo84 )

Amikor Steve Rogerst (Chris Evans) először jóváhagyják, hogy besorozzák az Egyesült Államok hadseregébe, papírjait közelről mutatják, hogy megmutassák "1A" státuszát. Ez egy félig kifinomult rámutatása az MCU-ban betöltött „első Bosszúálló” (angolul: first Avenger) szerepére.

(Thibo84 )

A film elején Steve Rogerst (Chris Evans) megverik a mozi előtt. Ez alatt látható, hogy pajzsként feltartja a szemeteskuka fedelét, ami nem túl finom utalás Amerika Kapitányként betöltött jövőbeli szerepére. Továbbá először halljuk Amerika Kapitány jellegzetes mondatát: „Egész nap bírnám ezt!”

(Thibo84 )

A film bemutatása előtt azt pletykálták, hogy Scarlett JohanssonNatasha Romanovként, más néven Fekete Özvegyként fog szerepelni a filmben. Legvalószínűbb az tűnik, hogy Amanda Righetti szerepe lett volna az övé, mint az a S.H.I.E.L.D. ügynök, aki Steve ápolónőjének adja ki magát a film végén.

(Thibo84 )

Amikor a Vörös Koponyát felemészti a Tesserakt, nem párologtatja el, hanem a Vormir bolygóra szállítja. Ott kénytelen a Lélekkő őrzőjévé válni.