Fekete Özvegy

Rachel Weisz
O. T. Fagbenle
O. T. Fagbenle
Rachel Weisz

Egy veszélyes csoport felfedi Natasha Romanoff (Scarlett Johansson) múltjának legpiszkosabb részleteit, az orosz kémnő ezért kénytelen szembesülni a korábbi életéhez kapcsolódó félelmetes összeesküvéssel. Taskmaster, a könyörtelen bérgyilkos folyamatosan a nyomában van, és addig nem nyugszik,… Több

Rendező: Cate Shortland
Forgatókönyvíró: Eric Pearson, Jac Schaeffer, Ned Benson
Premier (HU): 2021.07.08. | Telekom TVGO (2021.11.19.) | Disney+ (2022.06.14.)
Forgalmazó: Forum Hungary

Penge  (2025)

Mennydörgők  (2025)

Több

2023.08.08 Lipót Testvér

Budapest = Budapest!

Ilyet régen láttunk, Budapesten forgatták a filmek nagy részét, de ott mindig valami más főváros; pl.: a Die Hard egyik részében New York City, a Vasember második részében pedig Moszkva. A Fekete Özvegy a második legszexibb szuperhősnő (a legszexibb az Shuri), és a filmekben eléggé el lett hanyagolva. A kommunisták Amerika Kapitánya jópofa, el van találva, a főgengszter úgyszintén. Van benne ugyan néhány gagyi, erőltetett rész is, de összességében egész jó. Ha nem lenne Komcsikapitány, akkor csak három csillagot kapna, de szerencsére VAN.

2021.07.24 Harper

a nap véleménye

Fekete Özvegy - gyenge sztori, közepes látványvilág

Vártam már ezt a filmet, mert nagy Marvel rajongóként kíváncsi voltam a karakter előtörténetére és arra, hogy egy női rendező (Cate Shortland) vajon mit tud kihozni Natasha Romanoff spin-off sztorijából. A végeredmény számomra meglehetősen vegyes let... Teljes kritika

2021.07.13 Artemisia

a nap véleménye

Amikor a címszereplő háttérbe szorul...

Natasha Romanoff halála a Bosszúállók - Végjátékban nem csupán erkölcsi áldozat volt. Annak allegóriájaként is értelmezhető, ahogy a Marvel az elmúlt bő 10 évben módszeresen elpazarolt – mondhatni feláldozott – egy olyan különleges és szuggesszív kar... Teljes kritika

2023.06.29 Jerico

Közepes a Marvelek között, de humorban jó

Régóta kedvencem a 190 centis David Harbour, aki a Fekete Özvegyben valódi mókamester. Voltaképp miatta lehet valamennyire jónak nevezni ezt a filmet. Ő alakítja az órás Alekszej Sosztakovot, azaz a Vörös Őrt. A két kis mini-színésznő sem rossz: Florance Pugh és Scarlett Johansson, de az egészet Harbour viszi a vállán. Ezzel a filmmel is az a legfőbb gond, ami mostanában sok hollywoodi produkcióval, hogy az alaptörténet gyenge, logikai bukfencekkel teli. Pöntyög az egész orosz téma az özvegyekkel, akik valamiféle lebegő bázison élnek és nem lehet gyerekük, de közben tudatmódosítják is őket. Full zagyvaság az egész úgy, ahogy van. Látványban viszont megint csak kicsit átlag feletti a kivitelezés, legalábbis egy női rendezőhöz képest. Cate Shortland eddig inkább B-kategóriás filmeknél volt forgatókönyvíró, négy-öt alkalommal rendező, így a reflektorfénybe ezzel a filmmel került. Nem mondanám az évszázad Marvelének, inkább amolyan középmezőny alja. Nálam 60%-ot ér, esetleg 65%-ot néhány látványos jelenet és David Harbour miatt.

2021.07.08 Timon

Tulajdonképpen ez a film szerintem Natashának egy jó előzménytörténet, és a végén (legalábbis egy részben) méltó emlék is volt. Nos, egészen addig, míg a másik nő odajött, és Sólyomszemet hibáztatta a haláláért, ami azért nem igaz... Ettől eltekintve... Több

A film összbevétele 219 773 340 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 437 417 034 forintot termelt. A hazai mozik összesen 265 147 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben Melina Vostokoff Natasha nevelőanyja. A képregények szerint Melina valójában Iron Maiden néven az orosz kormány ügynöke, és megszállottan gyűlöli Natashát.Szerző: Artemisia

Alexi Shostakov valójában nem Natasha nevelőapja volt, hanem a férje. Miután Shostakov részt vett a Szovjetunió szuperkatona-programjában, és ő lett a Vörös Őr, egy bevetés során hosszú időre nyoma veszett, Natasha úgy tudta, hogy meghalt. Ezután szerelmi afférba bonyolódott Sólyomszemmel. Évekkel később találkozott férjével, a Vörös Őrrel, akiről kiderült, hogy nem halt meg, azonban már elhidegültek egymással. Később Bruce Bannerhez fűzték gyengéd szálak Natashát.Szerző: Artemisia

A képregények szerint 28 Fekete Özvegyet képeztek ki.Szerző: Artemisia

Fekete Özvegy karaktere a Tales of Suspense 1964. áprilisi számában debütált.Szerző: Artemisia

(2021. 07. 08.)
Kémes középszer szuperhősköntösben
A Marvelnek azonban jó lesz a jövőben vigyáznia, mert bár jelenleg lehetetlennek tűnik, de több, hasonlóan középszerű alkotás után a legragaszkodóbb rajongók is elengedhetik a kezüket. Több

(2021. 07. 24.)
Végre (részben) kiderül, mi történt Budapesten – Fekete özvegy kritika
A Fekete özvegy lehetne Mission: Impossible-klón, vagy James Bond-parafrázis is, de helyette egy szépen csordogáló akciófilm lett, ami meg mer állni, időzni a karaktereken, helyet adva a színészi játéknak, így lesz szíve, meg nem kevés humora is. Nem ez lesz a legtöbbet kaszáló Marvel-film, de érdemes vele eltölteni 133 percet. Több

(2021. 07. 16.)
Kirakatügynök
Jóllehet a szuperhős-moziverzumot pillanatnyilag kerüli az anyagi válság, a minőségi hanyatlás viszont régóta állandósult benne. Ha az illetékes producerek nem vigyáznak, a nívóromlást és a régi, totálisan kifulladt sztorik újramelegítését idővel bevételhiány követheti. Több

Értékelés: 7.5/10
(2021. 07. 15.)
Az akciók azonban egyáltalán nincsenek túlsúlyban, a csendesebb részekben elénk tárt karaktermotivációkról és -mélységekről pedig a Cigánykeréken és a Lorén edződött Cate Shortland rendező gondoskodik, aki a Fekete Özvegy alapján nem rendelkezik sajátos látásmóddal és stílussal. Több

(2021. 07. 15.)
Ami Budapesten történt…
A Fekete Özvegy nem lett jó mozi, és valahol fura, hogy Kevin Fiege ezt ebben a formában kiadta a kezei közül, ráadásul már a kialakulóban lévő új narratívában sincs igazán helye, szóval ez csak egy túl hosszúra nyúlt fan service alkotásra sikeredett, amire túl sokat kellett várni. Több
Marvel Vasököl
Amazon: Ügyvéd