Doctor Strange

indingo   2017. 04. 10.

Ezt az idősíkos dolgot nem tudom átérezni. Az Eredet című film jutott róla eszembe. Az első 30 perc tetszett, utána nekem már egy katyvasz az egész.

ArpiHajdu és Réci   2019. 04. 27.
Furi doki első rendelése nagyon látványos és… nagyjából ennyi

2016-ra a Marvel eljutott oda, hogy magabiztosan tudta használni azokat a paneleket, amelyeknek segítségével a mozifilmjeik egy bizonyos minőséget tudtak hozni. Úgy is fogalmazhatunk, hogy egy-két rosszul sikerült kivételtől eltekintve az MCU-alkotások jó filmek. Ehhez viszont az is hozzá tartozik, hogy ha ezek a filmek a „sima” jóról az „igazán” jó szintre akarnak elmozdulni, akkor nem árt némi kísérletezés, valami új és váratlan Kevin Feige-ék részéről. Ebből a szempontból Doctor Strange karaktere nagyon jó alapot jelentett, elég, ha csak annyit mondunk, hogy a ’60-as évek pszichedelikus képi világa keveredik a modern CGI-technika vizualitásával. A látványban nagyon ambiciózus film azonban... több»

Deku   2017. 07. 25.

Nem kellett csalódjak a Marvel-ben hisz most is tökéletes volt mint mindig. Benedict Cumberbatch-től pedig nem is vártam kevesebbet. Tökéletes színész volt a szerepre.

HercegPeter   2017. 05. 28.

Az biztos, hogy látványos. Nekem túlontúl is az volt. Szinte beleszédültem a forgó házakba és falakba. Bele se merek gondolni, hogy menni munka lehetett vele. A történet alapja egyszerű, bár a varázslós rész eléggé bonyolultan van megfogalmazva. A főszereplő szinte ugyanaz a figura mint az összes többi ilyen filmben. Nagyszájú, beképzelt fickó. A tucatszámra gyártott szuperhősös filmek közé pont beillik, de nem emelkedik ki közülük.

GedyPapa   2017. 03. 19.

Alapvetően kedvelem a Marveles filmeket. De a Doctor Strange Benedict Cumberbatch-el az egyik legkiválóbb mind közül. Zseniális történet, látvány és szereplőgárda. Mind-mind elengedhetetlen egy jó "szuperhősös" mozihoz. És ez hozza!

Benedict Wong
Tilda Swinton
Mads Mikkelsen
Tilda Swinton
Rachel McAdams
Benedict Cumberbatch

Tény, hogy kell egyfajta gyermeklelkűség az alkotás befogadásához, de aki képes “kitágítani elméjét” annak nagyon be fog jönni ez a film. 8/10 több»

A Marvelnek ha nem is a legeredetibb, de a leglátványosabb filmje ez a pszichedelikus szuperhősmozi. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

Idén a Marvel Mozis Univerzum átlendült a második fázisból a harmadikba – igen, ilyen fázisoknak nevezett stációkban épül a filmtörténet legambiciózusabb narratívaépítési-kísérlete. A mostani kilenc (!) filmből fog állni, az Amerika Kapitány – Polgárháborúval vette kezdetét, ez pedig a második fejezet. 80/100 több»

A film összbevétele 677 718 395 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 354 392 620 forintot termelt. A hazai mozik összesen 236 840 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film összbevétele 677,7 millió USD.

(czerik)

Már a trailerben is látható a Stark Torony az összeeső városképben

(AngelCass)

Amikor Strange először kóstol bele a különböző dimenziókba, akkor áthalad a Quantumdimenzión is, amelybe Scott Lang került a Hangya végén.

(József Ákos Dalányi)