Doctor Strange

(Doctor Strange)

rainman  2017. 03. 08.

Velem lehet a baj. Meglehetősen untam. De igaz ez nagyjából majdnem minden szuperhősös filmre. Persze, persze, látványos volt meg humoros, meg misztikus, akárcsak az összes többi hasonszőrű film. Hússzor nem lehet ugyanazt beadni a népnek! Illetve de, lehet, csak lesznek, akik kifarolnak idővel. Némi ízt adnak a filmnek a filozofikus gondolatok, amit viszont a Mátrixban sokkal izgalmasabban prezentáltak. Akármerről nézem, mindenhol találok rajta fogást. Csalódás. A főszereplő menti csak a teljes kudarctól.

Lucille the Bat  2016. 12. 15.

Teljesen elvesztettem a fonalat és nem értetetm, hogy mi van. Na ennél a filmnél teljesen tanácstalan voltam. Elkezdtem nézni és már az elején feltűnt, hogy valami nagyon de nagyon nincs rendben. Nem is kellett sokat várjak... ez a film teljes káosz. Hihetetlen módon nem tetszett a megvalósítása.

Milanman  2016. 11. 14.

A Dr. Strange ízig-vérig az elmúlt évek sikeres Marvel receptjének terméke. Karizmatikus, izgalmas főszereplő (Cumberbatch tökéletes Strange), fantasztikus, ámbár néha túltolt látványvilág, remekül összerakott akciók és egy alapvetően működő történet. Nem forgatja ki a négy sarkából a képregénymozi műfaját, de szerethető, nézhető és a zsáneren belül a misztikus tanok, a mágia behozásával azért kellőképpen élvezetes alkotás. Az egyetlen igazi hibája ott található, hogy, mint minden új, belépő szereplő esetén, ez is eredettörténet, annak minden, kissé néhol uncsi hibájával és persze azért, bár kisebb mértékű, klassz elemével is. Ha a karakter nem született szuperhős (többnyire így van) meg kell ismernünk az életét az azzá válás előtt, az azzá válás útját és a kiteljesedését. Ebben pedig nagyon újat mondani manapság már nehéz. Mindig van egy leküzdendő probléma, akadály, ellenség, ezúttal is. Az ellenség most két irányú, de összekapcsolódnak. Az egyik fele érdekesebb, a másik kevésbé, de összességében messze nem a Marvel antagonisták élvonalába tartoznak. Szerintem. A film hangvétele érdekes..ez talán a legjobb szó, mert bár próbálkozik súlyos, felnőtt hangvétellel operálni, alapvetően egy laza, könnyedség is végigvonul a filmen, mi több a humor is egész jól működik. (Ebben IS pl. a DC-nek lenne mit tanulni.) Összességében a Strange egy egész jó, helyenként némileg pszichedelikus látványszinten túltolt, történetében kissé átlagos, de karakterekben, színészetben remek, látványos film lett, amivel a Marvel Filmes Univerzum tovább erősíti a "kozmikus" irányba haladását.

Thibo84  2016. 11. 05.

Ez a film egy komoly vérfrissítése a Marvel univerzumnak. Benedict Cumberbatch zseniális választás volt Strange szerepére. A látványvilág lenyűgöző. Többször olvastam, hogy az Eredet című filmhez hasonlítják. Hát, az a véleményem, hogy az Eredet a nyomába sem érhet.

Scramananga  2016. 11. 08.

Az egyik legjobb Marvel film.
Eleve eltávolodik az eddigi MCU tagoktól, de mégis érződik, hogy találkozni fognak.
Amit sokan mondanak, hogy Benedict Cumberbatch nagyon jó választás volt, és tény: mintha ráöntötték volna a szerepet. Meg van benne az az arrogancia, beképzeltség, zsenialitás, ami szinte minden szerepében, de kap mellé szupererőt, ami tovább fejleszti.
Mads Mikkelsen színészként jól szerepelt, de a karakteréből, szerintem, sokkal többet ki lehetett volna hozni.
A látvány fantasztikus, és bár ritkán mondok ilyet: a 3D-ért, érdemes lemondani a faliratos vetítésről.
Tehát, mindenképp moziban nézd meg, popcorn-cola, úgy az igazi.

Benedict Wong
Tilda Swinton
Mads Mikkelsen
Tilda Swinton
Rachel McAdams
Movieaddicts: Doktor Strange
Tény, hogy kell egyfajta gyermeklelkűség az alkotás befogadásához, de aki képes “kitágítani elméjét” annak nagyon be fog jönni ez a film. 8/10
Revizor: SZTAHANOV VARÁZSOL HOLLYWOODBAN
A Marvelnek ha nem is a legeredetibb, de a leglátványosabb filmje ez a pszichedelikus szuperhősmozi. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA.
VOX.hu - Doctor Strange
Idén a Marvel Mozis Univerzum átlendült a második fázisból a harmadikba – igen, ilyen fázisoknak nevezett stációkban épül a filmtörténet legambiciózusabb narratívaépítési-kísérlete. A mostani kilenc (!) filmből fog állni, az Amerika Kapitány – Polgárháborúval vette kezdetét, ez pedig a második fejezet. 80/100

Már a trailerben is látható a Stark Torony az összeeső városképben

(AngelCass)

Amikor Strange először kóstol bele a különböző dimenziókba, akkor áthalad a Quantumdimenzión is, amelybe Scott Lang került a Hangya végén.

(József Ákos Dalányi)

A baleset jelenetéhez 8 Lamborghinit használtak el.

(József Ákos Dalányi)