A hihetetlen Hulk (2008)

The Incredible Hulk

Zsolti01   2019. 06. 17.

Eléggé semmilyen lett ez. A főellenség egy rakat sza... Nekem nem jött be, de másnak lehet be fog. Az eleje nekem tetszett, a vége felé egyre rosszabb lett az egész.

Artemisia   2018. 04. 30.

Izgalmas, látványos, jól összerakott film . A történet is jó, végig lekötött, a színészi játékokra sem lehet panasz, a képi világ is tökéletes, az akciójelenetek pedig nagyon szórakoztatóak.

Orosz István   2017. 08. 01.

Talán egy fokkal jobb lett, mint a sima Hulk. De szerintem a Marvel nem alkotott maradandót, annyi hogy tetszik a két hatalmas szörny összecsapása a végén.

Thibo84   2016. 06. 14.

Nem állt jól Nortonnak ez a karakter. Hiába élte bele magát Bruce Banner szerepébe, inkább túl játszotta. De minden más, a látványt, a zenét, a történetet, jól eltalálták.

Leilani   2016. 07. 25.

Nagyon szeretem Hulkot, de ez a film kicsit unalmas volt. A színészek nagyon jól játszanak. Az összhatás nagyszerű. Főleg azért néztem meg mert Marveles. És a Bosszúállókhoz kapcsolódó film.

Yosihiro   2016. 05. 16.

Hulknak ez a feldolgozása nem olyan jó lett amint ami volt de ettől függetlenül beszélhetünk remekműről. A történetvezetés jó a látvány pazar és így megérdemli a pazar jelszőt. Üdv Yosi

Norbert93   2018. 08. 12.

Nem véletlenül tartják a Marvel filmes univerzum leggyengébb darabjának. Szerintem csak a Thor második része múlja alul.

Eric Banat felkérték, hogy játssza el újra Bruce Banner szerepét, de elutasította.

(Thibo84)

Louis Leterriernek tetszett a 2003-as Hulk, de egyetértett a Marvellel, hogy a folytatásához jobb lenne eltérni az Ang Lee stílusától, és egy akcióval teli történetre összpontosítani. Azt gondolta, hogy Hulk "egy fluoreszkáló zöld fickó volt, akinek nem volt súlya, és túl sima volt". Azt akarta, hogy a film sötétebb hatást tegyen "és talán még egy kicsit félelmetesebb!" legyen.

(Thibo84)

Stan Lee és Lou Ferrigno az egyetlen olyan személyek, akik a Hulkban (2003) és ebben a filmben is megjelentek.

(Thibo84)

Gale Anne Hurd producer úgy véli, a film egy kicsit újraindítása, és egy kis folytatása a 2003-as Hulknak.

(Thibo84)

A képregényekben Abominationnek hegyes füle van. Louis Leterrier azt akarta, hogy ez a jellemző megjelenjen a filmben, és, hogy Hulk megharapja őket (utalás Mike Tyson az Evander Holyfieldre), ám túl intenzívnek tartotta a 12 éves korhatár besorolásához, ezért elvette az ötletet.

(Thibo84)

Hulk kinézete Dale Keown képregényművész rajzain alapult.

(Thibo84)

Németországban úgy vágták meg a filmet, hogy megkaphassa a 12 éves korhatár besorolást. Azonban ezek a vágások annyira szembetűnők voltak, hogy mindenkinek feltűnt, még az átlagos nézőknek is, és sok panasz érkezett a mozitulajdonosok felé. Bocsánatkérés gyanánt néhány mozi ingyen jegyeket adott a panasszal élőknek.

(Thibo84)

A 2003-as Hulkkal ellentétben a készítők úgy döntöttek, hogy nem növekszik, ahogy egyre jobban feldühödik, hanem magassága állandó marad.

(Thibo84)

Sam Elliott vissza akart térni Ross tábornok szerepében, de végül William Hurt kapta meg.

(Thibo84)

A Bosszúállók: Ultron korában (2015) visszatért volna Abomination, de végül kivágták.